Covid-19 Covid-19 Samooskrba s hrano???

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Danse že celi dan na radiju poslušam o samooskrbi in da naj vsi ki mamo možnost posadimo.
Po eni strani vsak pameten to počne že sedaj in po drugi računajo na zaprtje mej ali totali zlom in lakoto ?
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.149
5.569
113
Ne smejo, to je tvegano početje.

Travnike se bo čistilo jeseni (dobesedno), ko bo to edina preostala hrana.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Robert

zoom

Fizikalc
14. maj 2014
629
209
43
Pa ne ga flancat... hrane se bo po pandemiji pojedlo valjda manj kot sedaj.... žrtve in to... od kje butaste ideje o lakoti?
Lahko se pojavi le pomanjkanje določenih vrst zelenjave in sadja zaradi pomanjkanja delavcev to je vse....
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Lahko bi vlada poslala blokovce zaraščene bregove travnikov pucat.
Se ograje in stekarjev ne morejo obrisati.
Bodo pa bregove kosil? Saj niso koze.
Pozabite, v enem mesecu ne moreš popraviti tistega kar si desetletja uničeval.
Slovenija ne more biti niti blizu samooskrbna niti v desetletju.
Če pride letos kaka vecja škoda (suša) v kmetijstvu v svetovnem merilu, se zna zgoditi da bomo pozimi kaksno.hrano.iskali tako kot sedaj maske.
Pa me lahko kar označite za paranoika.
Pšenica za kruh ki ga bomo jedli čez eno leto, je že pol leta v zemlji. In ne moreš rečt, dajmo se mal pšenice vsjat.....
Poglejte odkupne cena govedine. 10-20% dol glede na preteklo obdobje. Kje se bo to najbolj poznalo. Se manj živine bo v hlevih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Pa ne ga flancat... hrane se bo po pandemiji pojedlo valjda manj kot sedaj.... žrtve in to... od kje butaste ideje o lakoti?
Lahko se pojavi le pomanjkanje določenih vrst zelenjave in sadja zaradi pomanjkanja delavcev to je vse....
hipotetično če ti bo to mogoče malo odprlo oči... umrejo kmetje kdo bo prideloval hrano?
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.628
446
83
Tolmin
Slovenija ne more biti niti blizu samooskrbna niti v desetletju.

Vprašanje kako vzgajaš naslednjike - potomce ;)
Našo najmlajšo (8let) že skrbi, ker v drvarnici grejo drva h koncu.
Kdaj bomo vsadili krompir za drugo leto ?
Pa ta je najmlajša (scartanka) ;)

Kot sva vzgojila potomstvo me ne skrbi niti za žled, sušo, korono. ;)

Jeba je samo z politiko :(
 
  • Všeč mi je
  • Ljubezen
Reactions: AndrejD in navlixx

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Takih kot si ti, je 1% Slovencev
Približno toliko bi jih bilo tudi lahko letos 90+% samooskrbnih. 10 pa recimo da kupiš v trgovini kaj (olje, kvas?(droži)....)
 

B81

22. jul 2007
34.262
8.813
113
Se ograje in stekarjev ne morejo obrisati.
Bodo pa bregove kosil? Saj niso koze.
Pozabite, v enem mesecu ne moreš popraviti tistega kar si desetletja uničeval.
Slovenija ne more biti niti blizu samooskrbna niti v desetletju.
Če pride letos kaka vecja škoda (suša) v kmetijstvu v svetovnem merilu, se zna zgoditi da bomo pozimi kaksno.hrano.iskali tako kot sedaj maske.
Pa me lahko kar označite za paranoika.
Pšenica za kruh ki ga bomo jedli čez eno leto, je že pol leta v zemlji. In ne moreš rečt, dajmo se mal pšenice vsjat.....
Poglejte odkupne cena govedine. 10-20% dol glede na preteklo obdobje. Kje se bo to najbolj poznalo. Se manj živine bo v hlevih.
Lahko bi bila samooskrbna ce bi kmetje ustanovili svojo "trgovino", kjer bi se vse prodajalo po kulturni normalni ceni. + zajezit uvoz. Jbg.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Slovenska politika uspesno uničuje kmeta in lastno oskrbo že več desetletij.

Je pa res,.da idealnih pogojev za.kmetovanje vseh kultur pač nimamo.
 

B81

22. jul 2007
34.262
8.813
113
Zanimiva bi bila anketa o tem ali bi kupovali izkljucno slovensko pridelano hrano (pridelano, ne le predelano).

Meni osebno se zdi neverjetno, da drzava, rezim, ne rece: alo wtf, marza 20% top.
krucefiks ce pa imas tudi max. obresti dolocene.
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.468
804
113
30, 40 let nazaj smo, po sili razmer. Samo je vsak, ki je lahko, skočil v Avstrijo, Italijo po riž, kavo, banane. Pa avstrijsko mleko je ful boljše od (takrat res) slovenskega, sem slišal.
Sedaj je cela generacija vajena poceni izdelkov iz vsega sveta (no ja, ampak zanesljivo ne iz teh krajev) in v vsakem trenutku. Samooskrba je sezonska in draga. Mislim, če nimaš od neba podarjene zemlje in ni tvoj čas in vse, kar v zemljo gre, zastonj. Seveda je moderno za nekatere, da gojijo svežo zelenjavo na balkonih, na vrtovih, v akvarijih .... ampak takih je peščica. Večina je za večino časa lepo navajena na tipske paradižnike 365 dni/leto, sijoča jabolka in kar je še takoh stvari.

Glede na to, da nsa nekako ni več, kot nas je bilo 30 let nazaj, je samooskrba verjetno izvedljiva. Ampak zahteva pa še veliko dela, predvsem na strani potrošnje. Pa zavedanje, da lokalni kmet s par centi za kg ne bo preživel - majhnja proizvodnja je nujno dražja kot velika.
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx in B81