Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.318
9.690
113
kod Džej-Zija
Pa vendar ne organiziraš mitingov. BTW, na njih nastopajo največje antivaxxerske perle slovenske scene, Werner, Saša Lendero in Špela Grošelj.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.837
3.858
113
Podpiram upor ljudstva proti bedarijam, ki nam jih nameče v jasli ukrepov vlada s podporo t.i. stroke. Samo to kar je sedaj postal/nastal "sredin protest" je sama češnja na torti idiotov, tako da me ni zraven. Bicikla se mi pa tudi ne da gonit, če razumeš kaj hočem povedat.

Žal je tako, da se je tole sedaj folk polariziralo in se ven mečejo skrajnosti na obeh straneh. Prejšno sredo je bilo mogoče še upanje za nek spontan shod, ampak kakor se je končalo tako se sedaj nadaljuje v napačni smeri. Marsikdo je tam kot predstavnik "srednjih" smeri, samo če imaš na govorniškem odpru in v organizaciji bedake verjamem da tudi take mine.

Sicer naj protestirajo v sredo tile, pa v petek "komunisti", tako je mogoče potem ostali dni še prostor in čas za kakšen normalen shod! :fredi:
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.738
583
113
Ne vem kaj je problem. Sam tudi izpolnjujem PCT pa sem proti pavšalističnim in fašističnim PCT ukrepom. A je treba bit anti PCT da vidiš da je PCT pri nas bedarija, nesmisel in predvsem odgovorni sami ne vejo kaj počnejo (bog naj jim odpusti)?

Marsikaj pri nas je bedarija in nesmisel, sploh odkar traja covid. Ampak PCT za moje pojme ni nič proti tistemu sranju lansko leto, če je slučajno kdo pozabil na zapiranje v občine, pa pol leta policijske ure.

Kaj te pa pri PCT moti? Razne "bencinska črpalka" neumnosti ali na splošno?
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.837
3.858
113
Marsikaj pri nas je bedarija in nesmisel, sploh odkar traja covid. Ampak PCT za moje pojme ni nič proti tistemu sranju lansko leto, če je slučajno kdo pozabil na zapiranje v občine, pa pol leta policijske ure.

Kaj te pa pri PCT moti? Razne "bencinska črpalka" neumnosti ali na splošno?
Mene moti to da je PCT pogoj zanič v smislu preprečevanje epidemije in da so trenutni ukrepi samo siljenje nerizičnega folka k cepljenju (karkoli že je razlog za tole).

Če hočeš konkretno, začnimo s tem kar je sedaj "bistvo problema". Recimo to da si večino oz. celo poletje rabil PCT oz. "PCT" za v gostilno oz. da smo še bolj direktni za v diskača (mularija, povprečna starost 25 let, noben rizičen, vsi daleč od tega). Medtem ko je PCT za obiske v DSO in bolnišnice obvezen šele s pavšalnim odllokom iz 6. septembra. In zakaj sem omenil to kot aktualno? Trenutno so že v DSOjih problemi in ljudje SPET umirajo zaradi oz. s covidom (so cepljeni, celo večina ki jih umira je cepljenih).
 

ambient

Pripravnik
9. mar 2011
159
0
16
Petrol v sodelovanju z vlado:
naročim nekaj iz njihovega kataloga;
po nekaj dneh dobim obvestilo da lahko naročeno prevzamem v poslovalnici
ali rabim ptc ? DA !
saj je že plačano - naj mi postavijo pred vrata
NE, ker morate podpisati prevzemnico.

Vsak izdelek iz Petorla lahko naročiš na dom, sam prej to označi. Enako kot to narediš pri npr. Mimovrste.....pri vsej zmešnjavi res ne rabiš izskat še dodatnih razlogov za zmešnjavo :)
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Mene moti to da je PCT pogoj zanič v smislu preprečevanje epidemije in da so trenutni ukrepi samo siljenje nerizičnega folka k cepljenju (karkoli že je razlog za tole).

Če hočeš konkretno, začnimo s tem kar je sedaj "bistvo problema". Recimo to da si večino oz. celo poletje rabil PCT oz. "PCT" za v gostilno oz. da smo še bolj direktni za v diskača (mularija, povprečna starost 25 let, noben rizičen, vsi daleč od tega). Medtem ko je PCT za obiske v DSO in bolnišnice obvezen šele s pavšalnim odllokom iz 6. septembra. In zakaj sem omenil to kot aktualno? Trenutno so že v DSOjih problemi in ljudje SPET umirajo zaradi oz. s covidom (so cepljeni, celo večina ki jih umira je cepljenih).
točno tako. Tudi pri zdravniku so ti eno leto , samo vročino izmerili in to je bilo to. Zdaj naj ne bi veljal za določene pogoj PCT ampak samo PC. T edini ukinjamo.

Nemčija (preveril) ima normalno PCT, naša "južna brača" nimajo pa NIČ. Tudi korone ne. (preveril). V DSO-jih so prej trdili, da umirajo zaradi korone, sedaj pa, da zaradi starosti in drugih bolezni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.771
-198
113
Marsikaj pri nas je bedarija in nesmisel, sploh odkar traja covid. Ampak PCT za moje pojme ni nič proti tistemu sranju lansko leto, če je slučajno kdo pozabil na zapiranje v občine, pa pol leta policijske ure.

Kaj te pa pri PCT moti? Razne "bencinska črpalka" neumnosti ali na splošno?
Pct je slabši kot policijske ure, občine, zapiranje trgovin....
Pri pct-ju cepljeni okuženi trosijo virus vsepovsod, kar podaljšuje epidemijo, nihče jih ne testira in ovira pri trosenju virusa. Pri občinah, pol. urah zaprtih trgovinah so bili omejeni vsi, ki so trosili virus, pri pct pa samo necepljeni.

Za tiste brez pct so vse trgovine (razen živilskih), črpalke, trgovski centri zaprti, pravzaprav še k zdravniku ne smeš. Lani si vsaj tankat smel, pa k zdravniku.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.771
-198
113
a ti mene zahebavas?
Verjetno nazaj v službo;)
Zahebava vlada, nas vse.
PCT pogoj imajo v nemčiji, ampak zagotovo ni enak našemu. Vsaka primerjava v stilu. "saj imajo drugje tudi pct" je zgrešena.
Dvomim da še kje potrebuješ pct da se greš cepit, ali delaš od doma, pa da kelnarca v svojem lokalu ne sme kave spit.
Vlada nas zahebava že leto in pol, toliko časa se tudi norčuje iz nas, pod pretvezo kovida krši človekove pravice, krši ustavo, skuša vohunit za državljani..... in temu dejstvu gre zahvala, zakaj pri nas nekaj ne laufa, v Nemčiji pa.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.958
3.754
113
Ljubljana
hmpg.net
Pct je slabši kot policijske ure, občine, zapiranje trgovin....
Pri pct-ju cepljeni okuženi trosijo virus vsepovsod, kar podaljšuje epidemijo, nihče jih ne testira in ovira pri trosenju virusa. Pri občinah, pol. urah zaprtih trgovinah so bili omejeni vsi, ki so trosili virus, pri pct pa samo necepljeni.
"Pri pct-ju cepljeni okuženi trosijo virus vsepovsod, kar podaljšuje epidemijo," - zagotovo imaš za to kako potrditev v raziskavi, pa ne na yotubu.

drugače pa sam enakovredno trdim Mirsi je lažnjivec, vse kar reče je laž
 
  • Všeč mi je
Reactions: endvatri in zino

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.197
5.584
113
Da cepljeni okuženi nebi mogli širiti virus vsepovsod, bi morala cepiva dati cepljenim sterilizacijsko imunost.

COVID-19 vaccines were never going to give us sterilizing immunity; it’s possible they never will. But the reason isn’t just their design, or the wily nature of the virus, or heavy and frequent exposures, though those factors all play a role. It’s that sterilizing immunity itself might be a biological myth.


Study: Vaccinated people can carry as much virus as others​




slikca diagram
F1.large.jpg





Kaj pravi GVB

4. Conclusions, future perspectives and rationale for an alternative immune intervention
By enhancing viral infectiousness, both MASSIVE crowding and MASSIVE vaccination will only contribute to promoting dominant circulation of more infectious viral variants and hence, compromise the natural immune defense system in a relatively higher fraction of the young and healthy population (i.e., as compared to the fraction affected by previous natural pandemics). This will sooner or later lead to full viral resistance to virus-neutralizing Abs and a dramatic increase in morbidity and mortality rates. There is no way the Sars-CoV-2 pandemic could be controlled by the current, imperfect C-19 vaccines. Using imperfect vaccines to control a pandemic (of a highly mutable virus causing acute, self-limiting viral infection) will only increase the toll Nature will take on human health and lives in return for regranting a license to rebuild HI.


Contrary to live vaccines, vaccines produced by modern vaccine technologies fail to induce sterilizing immunity (*3). Failure to do so inevitably leads to selection and adaptation of more and more infectious variants and eventually forces the virus into resistance to neutralizing Abs in order to survive.

None of the current C-19 vaccines induces sterilizing immunity. They must not be used during a pandemic for they will merely drive immune escape and erode both, innate immunity (i.e., by breeding more infectious variants that exert enhanced infectious pressure, and thereby render younger age groups more susceptible to the disease) and acquired immunity (i.e., by driving viral resistance to neutralizing Abs).
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
........ Medtem ko je PCT za obiske v DSO in bolnišnice obvezen šele s pavšalnim odllokom iz 6. septembra. In zakaj sem omenil to kot aktualno? Trenutno so že v DSOjih problemi in ljudje SPET umirajo zaradi oz. s covidom (so cepljeni, celo večina ki jih umira je cepljenih).
To si si malo zmislil oz. priredil? Večina starostnikov v DSO je cepljena - 80-90%, torej logično, da umirajo cepljeni.
Par dni nazaj so pa ravno javljali kako lep primer so DSO, kjer kljub covid okužbam, praktično vsi prebolevajo na izi, kaj šele, da bi od tega umirali.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
Da cepljeni okuženi nebi mogli širiti virus vsepovsod, bi morala cepiva dati cepljenim sterilizacijsko imunost.




Study: Vaccinated people can carry as much virus as others​




slikca diagram
F1.large.jpg





Kaj pravi GVB

4. Conclusions, future perspectives and rationale for an alternative immune intervention
By enhancing viral infectiousness, both MASSIVE crowding and MASSIVE vaccination will only contribute to promoting dominant circulation of more infectious viral variants and hence, compromise the natural immune defense system in a relatively higher fraction of the young and healthy population (i.e., as compared to the fraction affected by previous natural pandemics). This will sooner or later lead to full viral resistance to virus-neutralizing Abs and a dramatic increase in morbidity and mortality rates. There is no way the Sars-CoV-2 pandemic could be controlled by the current, imperfect C-19 vaccines. Using imperfect vaccines to control a pandemic (of a highly mutable virus causing acute, self-limiting viral infection) will only increase the toll Nature will take on human health and lives in return for regranting a license to rebuild HI.
:valjamse:
kaj imaš to medrxiv, sliši se kot kakšna antivakserska insajderska stran,
potem: theatlantic.com, popotniški vodič za jadralce
drugače, je bilo lepo povedano, da cepljena in okužena oseba trosi virus, ampak 20x manj kot pa če je necepljen, tak da iz tega zopet antivakser izvisi.
to se je že 1000x predebatiralo, napisalo, pa še kr to ven vlečete. vedno eno in isto, ena od treh kao argumentov proticepilcev.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl