Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.596
14.282
113
Bravo. Tudi kolo ni avto. Vrhunska ugotovitev.
Tako nekako ja. Ampak še vedno ima point, podzakonski akt ni zakon. Problem je pa v tem, da se obnaša tako (oz. nakazuje) kot, da zaradi tega stvar ni vredna upoštevanja kljub temu da je in to do prenehanja veljavnosti ali pa do potrditve s strani sodišča, da zadeva ni OK.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.596
14.282
113
To vam ne dajo v podpis, ker ste potrošni material .
Laboratorijske miši tudi ničesar ne podpisujejo.
Se pravi dokler dejansko ne eksperimentiraš in se klasično cepiš si "potrošni material" oz. "laboratorijska miš", ko pa dejansko začneš eksperimentirati in kombinirati različne vrste cepiv potem pa nisi več "potrošni material" oz. "laboratorijska miš" ampak si človek s pravicami in je potrebno podpisati izjavo ali kako? A ni to malce skregano z logiko?
 

Tenforest

Majstr
3. sep 2007
5.654
498
83
41
povsod malo
Se pravi dokler dejansko ne eksperimentiraš in se klasično cepiš si "potrošni material" oz. "laboratorijska miš", ko pa dejansko začneš eksperimentirati in kombinirati različne vrste cepiv potem pa nisi več "potrošni material" oz. "laboratorijska miš" ampak si človek s pravicami in je potrebno podpisati izjavo ali kako? A ni to malce skregano z logiko?
Ne ni. To je običajno v Sloveniji.
 
  • Haha
Reactions: Ytbnd

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.596
14.282
113
OK ampak, če je to običajno v SLO ali ne v bistvu nima veze. Poanta je v tem, da nekako nisi laboratorijska miš oz. potrošni material, če ti ni treba nič podpisati. Ko pa prideš do točke, ko dejansko moraš podpisati izjavo pa si res v testerskih vodah ali pa pač še toliko bolj, če predpostavimo, da si tam že v štartu. Ali si kaj narobe razlagam in če ja - kaj?
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.472
859
113
Zanimivo. Jah naš ZD in tudi mobilna cepilna mesta te izjave nimajo. In tudi podpisovati ni treba nič.

Aja, to ziher en zadaj potem podpiše za vse cepljence to izjavo. #bigpharma
Na cepilnem mestu, kjer sem bil jaz, je izjavo moral podpisati vsak, neglede na to ali gre za prvo ali drugo dozo.
Glede na zmedeno komunikacijo tistih butlov zgoraj pa se ne čudim, da nekje je, drugje pa spet ne.

Bluzita o dveh različnih stvareh - izjava je ZGOLJ za tretji odmerek in/ali drugo cepivo, kot je bilo prvo! To v linku pa je kr'neki in niti slučajno nisi dolžen kaj takega podpisat - oni pa so te dolžni cepit!
Ne ni (ti je že pred mano dal tudi C/P izjave), za 3. odmerek je malo drugačna izjava.
O tem, ali si dolžen ali ne podpisati te izjave pred cepljenjem, pa ne bi....
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.318
9.690
113
kod Džej-Zija
Tako nekako ja. Ampak še vedno ima point, podzakonski akt ni zakon. Problem je pa v tem, da se obnaša tako (oz. nakazuje) kot, da zaradi tega stvar ni vredna upoštevanja kljub temu da je in to do prenehanja veljavnosti ali pa do potrditve s strani sodišča, da zadeva ni OK.
Seveda ni zakon. Kot pravilnik ni zakon. Ampak če zakonu piše, da neko področje uredi pravilnik, je tega treba upoštevati. Kot bi imel napačne dimenzije felten na avtu in ko bi fasal izrednega tehničnega, bi se drl " kje v zakonu to piše?" Nikjer, ker piše v pravilniku.

Bottom line: kreten, ki samo išče prepir in ga seveda tudi najde.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BuDi in Matey

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Na cepilnem mestu, kjer sem bil jaz, je izjavo moral podpisati vsak, neglede na to ali gre za prvo ali drugo dozo.
Glede na zmedeno komunikacijo tistih butlov zgoraj pa se ne čudim, da nekje je, drugje pa spet ne.


Ne ni (ti je že pred mano dal tudi C/P izjave), za 3. odmerek je malo drugačna izjava.
O tem, ali si dolžen ali ne podpisati te izjave pred cepljenjem, pa ne bi....
Ne da se mi več; izjavo MORAŠ podpisat za cepljenja izven trenutne uradne doktrine (tretja doza, mešanje) vse ostalo je produkt nesposobnih vodij posameznih cepilnih centrov - ki hočejo bit še bolj neumni od Hojsija (merilo za inteligenco v trenutni konstalaciji vlade).

In pol se čudijo, da se folk noče cepit in morajo uvajat (ne)prikrito prisilo.

Torej po vaši logiki, lahko vsi mi, ki smo bili cepljeni brez tega podpisa uveljavljamo kako odškodnino (mimogrede Danci so začeli z izplačevanjem prvih odškodnin zaradi cepljenja), vsi ki pa ste to podpisali pa ne?
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.606
1.065
113
Torej po vaši logiki, lahko vsi mi, ki smo bili cepljeni brez tega podpisa uveljavljamo kako odškodnino (mimogrede Danci so začeli z izplačevanjem prvih odškodnin zaradi cepljenja), vsi ki pa ste to podpisali pa ne?
kakšne odškodnine izplačujejo Danci ? V zvezi s čim ? Kaj je razlog ?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Vsi ki jih je bubala rokica dobijo 1€.

Ujel sem kak dan nazaj, da bodi tistim, ki so imeli hujše posledice po cepljenju (predvidevam smrt ali hujše poslabšanje zdravstvenega stanja zaradi cepiva) izplačali (državno) odškodnino. Mogoče je bilo na VAL202 v poročanju reporterja ob zaključku covid ukrepov na Danskem.
 

zoom

Fizikalc
14. maj 2014
634
211
43
Še nekaj let nazaj sem samoplačniško želel cepite sina /klopni m... In je bilo seveda potrebno plačati ne samo cepivo in aplikacijo IN PREGLED pred cepljenjem.
Danes šus v roko in adijo? Je stroka?
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.244
-8.464
113
Dej ti dejansko pridi po šus, pa se prepričaj ane.
No če boš tam lagal o svojem zdravstvenem stanju, to ni problem zdravnika, je le tvoj
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.837
3.858
113
Vsi ki jih je bubala rokica dobijo 1€.

Ujel sem kak dan nazaj, da bodi tistim, ki so imeli hujše posledice po cepljenju (predvidevam smrt ali hujše poslabšanje zdravstvenega stanja zaradi cepiva) izplačali (državno) odškodnino. Mogoče je bilo na VAL202 v poročanju reporterja ob zaključku covid ukrepov na Danskem.

Pri nas to ureja zakon (Zakonu o nalezljivih bolezni) v točki o obveznem cepljenju. Skratka vse posledice obveznega cepljenja (ki se jih ne da prevalit direktno na prozivajalca cepiva ali pa izvajalca storitve) odškodninsko nosi država. In jasno tudi obratno, vse posledice ostalih cepljenj ki po zakonu niso obvezna, se odgovornost prenaša neposredno na osebo, ki se cepi ali na njenega skrbnika.

Skratka prostovoljno cepljenje = nosiš odgovornost sam. Covid spada v to kategorijo + še dodatno podpisovanje za 3je doze in mešanje cepiva (podpišeš da se strinjaš z aplikacijo cepiva kot ni bila zamišljena in uradno klinično stestirana in prevzemaš vso odgovornost). Uradna izjava naše "stroke" je da je to samo papirna formalnost, dejansko pa ta formalnost pomeni prevzem vseh odgovornosti nase.

Če bi hoteli mimo tega in recimo obljubit odškodnino za cepljenje proti covidu bi morali spremenit ta krovni zakon. Spremeba tega zakona pa je dokaj delikatna, ker so že nekaj časa pritiski na eni strani stroke in dela javnosti da se zakon malo raširi in na drugi strani so tudi pritiski antivax (dejanskega, predcovidnega) gibanja da se zakon omili.

Kakorkoli, cepljenje proti covidu je trenutno zakonsko prostovoljno s prevzememom polne odgovornosti za posledice. PC bodo skušali vsilit (najbrž) preko delovne zakonodaje, samo v tem primeru pozabljajo da s tem pade tudi pravilo odgovornosti in ima veriga več pravnih posledic. Če ne drugega bi se v tem primeru odgovornost za posledice cepljenja preneslo na delodajalca, drugače niti ne more bit.