Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.474
861
113

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
A to je tisto, ko ste se nekateri včeraj pritoževali?
Ja, očitno berejo Alter :).
Ta primer in članek lepo opiše popolno nesposobnost in prelaganje odgovornosti pri obvladovanju epidemije. In tudi jasno kaže, da je večina odgovornosti za popolno zmešnjavo na politiki in ne na strokovnjakih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: zoom in Hanzi

javr

Guru
6. dec 2011
1.606
1.065
113
Beovićeva je o zapletu dejala: "Predlog posvetovalne skupine za cepljenje je, da se to spremeni. Seveda pa to potegne za seboj določene tehnične težave in bo treba poizvedeti na ministrstvu za zdravje in na NIJZ, kako bodo ravnali in kako bodo to priporočilo upoštevali," je zaključila.
Na ministrstvo smo že včeraj poslali vprašanja, z enako prošnjo smo se nanj obrnili tudi danes, toda odgovora nismo prejeli. Z NIJZ so nam glede sprememb sporočili, da so bile take odločitve vlade, ki sprejema ukrepe. "Za razlago vladnih ukrepov nismo pristojni, zato se za pojasnila oz. odgovore obrnite na resorno ministrstvo."
To pa pojasnil ne daje, zato smo vprašali tudi vodjo svetovalne skupine za covid-19 Matejo Logar, ki je odgovornost preložila na posvetovalno skupino za cepljenje pri NIJZ, saj da tega področja ne pokriva svetovalna skupina na MZ.
Vodja posvetovalne skupine za cepljenje Bojana Beović je še maja priznala, da na tem področju primanjkuje enotnih navodil, je pa dejstvo, da imajo prebolevniki kar nekaj časa visoko stopnjo imunosti.
in na podlagi odločitev teh biserov sem jaz prisiljen v situacijo ko se moram cepiti s cepivom, katerega posledice nikakor ne morejo biti znane za več kot pol leta naprej ker se cepivo ne uporablja več kot pol leta, pred cepljenjem pa moram podpisati izjavo: "Privolitev dajem svobodno. Razumem pomen in posledice privolitve. Razumem prejeta pisna pojasnila, ki sem jih prejel in prebral. V primeru nejasnosti sem poklical osebnega zdravnika in se z njemu posvetoval."
:obesise:

Vsakemu pravemu strokovnjaku, vključno z že dolgo pokojnemu Jožefu Štefanu, bi moralo biti v sramoto da se njegovo ime maže v povezavi z vladnimi covid ukrepi.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
A mi poveš kje si ti moral podpisovati izjavo? V naših koncih ne poznam nobenega, da bi pred cepljenjem kakšno izjavo podpisal. So pa dobili pildek s potrdilom in pa A4 list na katerem so bile opisane potencialne težave in kako reagirati na njih.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Zanimivo. Jah naš ZD in tudi mobilna cepilna mesta te izjave nimajo. In tudi podpisovati ni treba nič.

Aja, to ziher en zadaj potem podpiše za vse cepljence to izjavo. #bigpharma
 

LjuboB

Fizikalc
15. mar 2010
424
189
43
Ja, očitno berejo Alter :).
Ta primer in članek lepo opiše popolno nesposobnost in prelaganje odgovornosti pri obvladovanju epidemije. In tudi jasno kaže, da je večina odgovornosti za popolno zmešnjavo na politiki in ne na strokovnjakih.
Politika in stroka je eno in isto.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
in na podlagi odločitev teh biserov sem jaz prisiljen v situacijo ko se moram cepiti s cepivom, katerega posledice nikakor ne morejo biti znane za več kot pol leta naprej ker se cepivo ne uporablja več kot pol leta, pred cepljenjem pa moram podpisati izjavo: "Privolitev dajem svobodno. Razumem pomen in posledice privolitve. Razumem prejeta pisna pojasnila, ki sem jih prejel in prebral. V primeru nejasnosti sem poklical osebnega zdravnika in se z njemu posvetoval."
:obesise:

Vsakemu pravemu strokovnjaku, vključno z že dolgo pokojnemu Jožefu Štefanu, bi moralo biti v sramoto da se njegovo ime maže v povezavi z vladnimi covid ukrepi.
En primer te izjave (ima pa vsak ZD oz. cepilni center svojo verzijo tega):
Bluzita o dveh različnih stvareh - izjava je ZGOLJ za tretji odmerek in/ali drugo cepivo, kot je bilo prvo! To v linku pa je kr'neki in niti slučajno nisi dolžen kaj takega podpisat - oni pa so te dolžni cepit!

Prebolevniki, ki so zdaj izpadli po enem cepljenju, pa so (zgolj) tisti, ki so se cepili v času veljavnosti potrdila o prebolevnosti za 8 mesecev (začetek septembra, cca en ali dva tedna).
Se pa zdaj zadeva urgentno rešuje, saj vsa stroka priporoča cepljenje 6-8 mesecev po prebolelosti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in Matey

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.613
14.308
113
Je ja, ampak ma pa point ;)
Ja? A to v tistem delu, ko trdi, da mora uslužbenki Petrola kao pokazati svoj zdravstveni karton in da tega ni dolžan narediti? Ali v tistem delu, ko uslužbenko Petrola primerja z Hitlerjevimi vojaki? Ali pač morda v tistem delu, ko pametuje kaj piše v pogodbi o zaposlitvi uslužbenca Petrola in da s preverjanjem PCT pogoja ne izpolnjuje svojih službenih nalog oz. to ne spada k tem nalogam?
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.606
1.065
113
Petrol v sodelovanju z vlado:
naročim nekaj iz njihovega kataloga;
po nekaj dneh dobim obvestilo da lahko naročeno prevzamem v poslovalnici
ali rabim ptc ? DA !
saj je že plačano - naj mi postavijo pred vrata
NE, ker morate podpisati prevzemnico.
 
  • Haha
Reactions: Ytbnd

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
Petrol v sodelovanju z vlado:
naročim nekaj iz njihovega kataloga;
po nekaj dneh dobim obvestilo da lahko naročeno prevzamem v poslovalnici
ali rabim ptc ? DA !
saj je že plačano - naj mi postavijo pred vrata
NE, ker morate podpisati prevzemnico.
pozabil si omeniti 15.09.2021. sam povem, da ne bo pol kaj narobe.
 
  • Ljubezen
Reactions: Matey

javr

Guru
6. dec 2011
1.606
1.065
113
Bluzita o dveh različnih stvareh - izjava je ZGOLJ za tretji odmerek in/ali drugo cepivo, kot je bilo prvo! To v linku pa je kr'neki in niti slučajno nisi dolžen kaj takega podpisat - oni pa so te dolžni cepit!
ne; to je za prvo dozo ali prvo cepljenje:
IZJAVA O PRIVOLITVI V CEPLJENJE (2)
Ime in priimek:......................................................................................................................................
Datum in kraj rojstva:............................................................................................................................
ZZZS številka:..........................................................................................................................................
Strinjam se z medicinskim posegom oziroma zdravstveno oskrbo, opisano v informaciji o cepljenju na spletni strani NIJZ (3).
Cepil/a se bom proti:.............................................................................................................................
Privolitev dajem svobodno. Razumem pomen in posledice privolitve. Razumem prejeta pisna pojasnila, ki sem jih prejel in prebral. V primeru nejasnosti sem poklical osebnega zdravnika in se z njemu posvetoval.
Kraj in datum:...........................................................................................................................................
Podpis (skrbnika):
Ime cepiva, način aplikacije, mesto cepljenja (izpolni zdravstveno osebje)
........................................................................................................................................................................
Podpis cepitelja:
Žig centra:
Zakonske podlage
Zakon o nalezljivih boleznih (Ur.list RS št. 33/2006 UPB), Zakon o varnosti in zdravju pri delu (Ur. list št 43/2011), Pravilnik o pogojih za pripravo in izvajanje programa preprečevanja in obvladovanja bolniških okužb (Ur.list RS, št. 74/99, 92/2006, 10/2011), Program imunoprofilakse in kemoprofilakse za tekoče leto.
2 fotokopijo izjave o privolitvi prejme pacient na njegovo zahtevo
http://nijz.si/sl/pojasnilna -dolžnost-pred-cepljenjem
povzeto po: http://www.nijz.si/sites/www.nijz.si/uploaded/navodilo_cepljenje_patronaza.pdf
VPRAŠALNIK O ZDRAVSTVENEM STANJU PRED IZVEDBO CEPUENJA
Ime in priimek:....................................................................................................................................
Datum in kraj rojstva:..........................................................................................................................
ZZZS številka:........................................................................................................................................
Spoštovani,
vljudno Vas prosimo, da izpolnite vprašalnik o vašem zdravstvenem stanju, ki bo v pomoč pri izvedbi cepljenja. Če boste na vsa vprašanja odgovorili z »NE« in cepitelj pri pregledu pred cepljenjem ne bo ugotovil posebnosti, boste lahko cepljeni. Če boste na katero od vprašanj odgovorili z »DA«, bo cepitelj, po pregledu in ob upoštevanju stanja in drugih podatkov ocenil ali boste lahko cepljeni.
Če ste pri katerem odgovoru v dvomih, lahko zaprosite za pojasnilo medicinsko sestro ali zdravnika.
1. Ali ste danes bolni (infekcijsko obolenje z visoko temperaturo)? NE
Če je odgovor da, opišite težave_______________________________________________
2. Ali imate alergijo na hrano, zdravila ali katerokoli cepivo? NE
Če je odgovor da, na kaj imate alergijo__________________________________________
3. Ali ste imeli v preteklosti že kdaj resen neželen učinek po cepljenju? NE
Če je odgovor da, po katerem cepivu____________________________________________
4. Ali imate katero od bolezni kot so: rak, levkemija, AIDS ali katerokoli bolezen imunskega
sistema? NE
Če je odgovor da, kaj_________________________________________________________
5. Ali ste v zadnjih 3 mesecih prejeli večje odmerke kortikosteroidov, kemoterapevtikov ali imeli obsevanje? NE
Če je odgovor da, kaj ste prejeli_________________________________________________
6. Ali ste v zadnjem letu prejeli transfuzijo krvi ali kakšen drug krvni pripravek, imuno-globuline? NE
Če je odgovor da, kaj ste prejeli__________________________________________________
7. Imate težave s krvavitvami, prejemate zdravila proti strjevanju krvi? NE
Če je odgovor da, za katero bolezen prejemate zdravila in kakšna zdravila prejemate ____________________________________________________________________________
8. Ali po posegih v telo (jemanje krvi, injekcija zdravila...) radi omedlite? NE
Če je odgovor da, kdaj ste nazadnje______________________________________________
9. Ali ste noseči/imate namen v naslednjih 2 mesecih zanositi? NE
Če je odgovor da se posvetujte z zdravnikom.
10. Ali ste bili cepljeni v zadnjih 4 tednih? NE
Če je odgovor da, kaj ste prejeli_________________________________________________
11. Ste preboleli COVID-19? NE
Če je odgovor da, navedite datum pozitivnega brisa na SARS CoV2_____________________
Izpolnil/a:
Pregledal/a:
Povzeto po:
https://www.niiz.si/sites/www.niiz.si/files/uploaded/vprasalnik o zdravstvenem stanju otroka pred izvedbo cepljenja.pdf
 

LjuboB

Fizikalc
15. mar 2010
424
189
43
Ja? A to v tistem delu, ko trdi, da mora uslužbenki Petrola kao pokazati svoj zdravstveni karton in da tega ni dolžan narediti? Ali v tistem delu, ko uslužbenko Petrola primerja z Hitlerjevimi vojaki? Ali pač morda v tistem delu, ko pametuje kaj piše v pogodbi o zaposlitvi uslužbenca Petrola in da s preverjanjem PCT pogoja ne izpolnjuje svojih službenih nalog oz. to ne spada k tem nalogam?
Ne, v tistih delih, ko pove, da podzakonski akti niso zakon ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey