Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.475
113
To si si malo zmislil oz. priredil? Večina starostnikov v DSO je cepljena - 80-90%, torej logično, da umirajo cepljeni.
Par dni nazaj so pa ravno javljali kako lep primer so DSO, kjer kljub covid okužbam, praktično vsi prebolevajo na izi, kaj šele, da bi od tega umirali.
mene skrbi, da zadnje dni, recimo zadnji teden umira kr nekaj ljudi na dan, tam od 5 do 7. pa so tukaj na alterju mojstri pisali, da je delta švoh. so se morda alter mojstri zmotli, ko so brali te izračune na njihovih preverjenih, zanesljivih straneh in indije?
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.777
-215
113
"Pri pct-ju cepljeni okuženi trosijo virus vsepovsod, kar podaljšuje epidemijo," - zagotovo imaš za to kako potrditev v raziskavi, pa ne na yotubu.

drugače pa sam enakovredno trdim Mirsi je lažnjivec, vse kar reče je laž
Zakaj je šla okužena in 2x cepljena ministrica v samoizolacijo, če kot polno cepljena na trosi virusa naokoli?
Pa zakaj je 30+ učiteljev moralo v karanteno, potem ko so bili v stiku z okuženo in 2x cepljeno učiteljico, če ne trosi virusa naokoli?
znaš to obrazložit?
 
  • Všeč mi je
Reactions: lanos

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.624
14.320
113
Zakaj je šla okužena in 2x cepljena ministrica v samoizolacijo, če kot polno cepljena na trosi virusa naokoli?
Pa zakaj je 30+ učiteljev moralo v karanteno, potem ko so bili v stiku z okuženo in 2x cepljeno učiteljico, če ne trosi virusa naokoli?
znaš to obrazložit?
Kdo je napisal, da cepljen in okužen ne trosi virusa naokoli? Ali si morda zamešal "ne trosi" s "trosi manj kot okuženi"?
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.475
113
Zakaj je šla okužena in 2x cepljena ministrica v samoizolacijo, če kot polno cepljena na trosi virusa naokoli?
Pa zakaj je 30+ učiteljev moralo v karanteno, potem ko so bili v stiku z okuženo in 2x cepljeno učiteljico, če ne trosi virusa naokoli?
znaš to obrazložit?
no mirsi, daj povej od kje da cepljeni in necepljeni trosita enako količino virusa., jaz trdim da ne.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.964
3.761
113
Ljubljana
hmpg.net
Zakaj je šla okužena in 2x cepljena ministrica v samoizolacijo, če kot polno cepljena na trosi virusa naokoli?
Pa zakaj je 30+ učiteljev moralo v karanteno, potem ko so bili v stiku z okuženo in 2x cepljeno učiteljico, če ne trosi virusa naokoli?
znaš to obrazložit?
"Pri pct-ju cepljeni okuženi trosijo virus vsepovsod, kar podaljšuje epidemijo," - zagotovo imaš za to kako potrditev v raziskavi, pa ne na yotubu.

ZAKAJ Mirsi na direkto vprašanje ne odgovarja, temveč postavi novo vprašanje? Sam enakovredno trdim Mirsi je lažnjivec, vse kar reče je laž
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.475
113
zino
Od kod si dobil številko 20x manj ? Kdaj po okužbi ?
Fafangel pravi:
Še bolj pereče vprašanje je, zakaj se polno cepljenih ne pošlje v karanteno, če so bili v stiku z okuženo osebo. Tako na primer cepljeni starš ne gre v karanteno, če se okuži njegov otrok. Odgovor je včeraj kar prek omrežja Twitter podal najbolj znan epidemiolog v državi Mario Fafangel. Vzrok je v zaščiti, ki jo nudi cepivo. Glede na dostopne podatke in raziskave je tveganje, da bi se cepljeni okužil, petkrat manjše kot pri necepljenih. Ob tem cepivo tudi za več kot 70 odstotkov zmanjša možnost prenosa.
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77 in bertoncl

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.744
586
113
Pct je slabši kot policijske ure, občine, zapiranje trgovin....
Pri pct-ju cepljeni okuženi trosijo virus vsepovsod, kar podaljšuje epidemijo, nihče jih ne testira in ovira pri trosenju virusa. Pri občinah, pol. urah zaprtih trgovinah so bili omejeni vsi, ki so trosili virus, pri pct pa samo necepljeni.

Za tiste brez pct so vse trgovine (razen živilskih), črpalke, trgovski centri zaprti, pravzaprav še k zdravniku ne smeš. Lani si vsaj tankat smel, pa k zdravniku.
Z zadnjo vrstico se strinjam. Z ostalim pač ne. Pol leta sem bil pod policijsko uro in zaprt v občino, ter praktično brez dela. Sedaj v primerjavi s tistim živim precejšen približek normale, imam delo in lahko grem, kamor želim. To, da moram pri vhodu v šoping center ali pa v restavracijo nekaj pokazat, je še najmanj. Kako je pa s "trosenjem virusa cepljenih" bomo pa še videli. Lani so bile številke bizarne, kljub temu, da je bilo vse zaprto in policijska ura.
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.744
586
113
Mene moti to da je PCT pogoj zanič v smislu preprečevanje epidemije in da so trenutni ukrepi samo siljenje nerizičnega folka k cepljenju (karkoli že je razlog za tole).

Če hočeš konkretno, začnimo s tem kar je sedaj "bistvo problema". Recimo to da si večino oz. celo poletje rabil PCT oz. "PCT" za v gostilno oz. da smo še bolj direktni za v diskača (mularija, povprečna starost 25 let, noben rizičen, vsi daleč od tega). Medtem ko je PCT za obiske v DSO in bolnišnice obvezen šele s pavšalnim odllokom iz 6. septembra. In zakaj sem omenil to kot aktualno? Trenutno so že v DSOjih problemi in ljudje SPET umirajo zaradi oz. s covidom (so cepljeni, celo večina ki jih umira je cepljenih).

Se popolnoma strinjam z zapisanim. Trenuten rigorozni PCT je najbrž namenjen temu, da se gredo cepit tisti, ki se dosedaj niso, ker pač niso videli nobene prednosti, sedaj jo pa kar naenkrat imajo in jim je zadeva smiselna.
 
  • Všeč mi je
Reactions: zino