Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

roscha

Fizikalc
27. jul 2007
299
43
28
Fak ne štekam vas antivaxerjev.. Enkrat se derete, da virusa ni, pa da so maske brezveze, sedaj smo pa kar naenkrat cepljeni problem, da prenašamo virus. Pa tudi če ga, ne epljeni ga tud in to je naša ustavna pravica. cepljeni bomo preživeli, vi si pa roke umivajte, pa pri konjedercu ivermektin nabavite in bo. Itak pa tapravga zagrizenega antivaxerja virus gripice sploh ne sme položit v posteljo. Kaj šele kaj hujšega.
Da se mi niste nekaj pomehkužili zadnje čase?
 

Tenforest

Majstr
3. sep 2007
5.659
499
83
41
povsod malo
A še komu zvem vrže ven error?
Jutri bi ob 6 zjutraj rabil natisnjen PCT papir in ne dela.
V aplikaciji je prišlo do napake. Prosimo, obrnite se na našo pomoč uporabnikom.
Error ID: 163243172473 0
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.787
-255
113
"Pri pct-ju cepljeni okuženi trosijo virus vsepovsod, kar podaljšuje epidemijo," - zagotovo imaš za to kako potrditev v raziskavi, pa ne na yotubu.

ZAKAJ Mirsi na direkto vprašanje ne odgovarja, temveč postavi novo vprašanje? Sam enakovredno trdim Mirsi je lažnjivec, vse kar reče je laž
Raziskavo si poišči sam, jo je enprilimal malo prej v tej temi.
Tebi bo pa izgleda treba še narisat. Če si okužen - cepljen ali necepljen, imaš v sebi virus, in ga tudi lahko prenašaš na druge. On ker se okuženi cepljeni lahko gibljejo vsepovsod, tudi trosijo virus vsepovsod. Okuženi necepljeni, pa imajo mnogo manjši obseg gibanja, ne smejo v neživilske trgovine, ne smejo tankat, ne smejo na avtobus......
In ker se okužene cepljene, ki trosijo virus vsepovsod ne testira, ne spravlja v karanteno, se jim omogoča da se prosto gibljejo..in okužujejo druge brez omejitev, to podaljšuje epidemijo.

Vem za primer okuženega 2x cepljenega šolskega hišnika, ki je doma v karanteni. (ni bil v stiku z otroci). Zakaj ne sme v šolo delat, če trosi 20x manj virusa (haha itak je cifra 20x iz rokava potegnjena) ???????
 
Nazadnje urejeno:

roscha

Fizikalc
27. jul 2007
299
43
28
Narobe. Epidemijo skrajšujemo, ker zagriženi antivaxerji se boste po naši zaslugi prekužili 1 2 3 in ne šele po 3 letih, ali pa boste pomrli, nekaj bo. Ampak v par mesecih bomo po zaslugi cepljenih in našega famoznega raztrosa virusa dosegli čredno imunost. Epidemije bo konc, najbol in oh in sploh. Vse s5 po zaslugi nas cepljenih. Sam peesda, pol vam tud protestirat ne bo več treba, kwa boste pa potem počel?

Mogoče imaš pa res prav, da smo cepljeni problem?
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.744
586
113
ker cepljena oseba obišče 30 ljudi, misleč da je zaščitena, necepljena pa enaga. kvantna matematika
tenor.gif
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in lanos

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.476
113
Raziskavo si poišči sam, jo je enprilimal malo prej v tej temi.
Tebi bo pa izgleda treba še narisat. Če si okužen - cepljen ali necepljen, imaš v sebi virus, in ga tudi lahko prenašaš na druge. On ker se okuženi cepljeni lahko gibljejo vsepovsod, tudi trosijo virus vsepovsod. Okuženi necepljeni, pa imajo mnogo manjši obseg gibanja, ne smejo v neživilske trgovine, ne smejo tankat, ne smejo na avtobus......
In ker se okužene cepljene, ki trosijo virus vsepovsod ne testira, ne spravlja v karanteno, se jim omogoča da se prosto gibljejo..in okužujejo druge brez omejitev, to podaljšuje epidemijo.

Vem za primer okuženega 2x cepljenega šolskega hišnika, ki je doma v karanteni. (ni bil v stiku z otroci). Zakaj ne sme v šolo delat, če trosi 20x manj virusa (haha itak je cifra 20x iz rokava potegnjena) ???????
link: https://novice.svet24.si/clanek/nov...pljeni-ob-tveganem-stiku-ne-gredo-v-karanteno

Mirsi, daj bodi ded pa idi Fafangla tožit, ker laže. ti praviš da je cifra 20 iz rokava potegnjena. verjetno si preveril in boš zmagal na pravdi.
bodi ded, pa naredi to, za dobro Slovenskega naroda.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.787
-255
113
no mirsi, daj povej od kje da cepljeni in necepljeni trosita enako količino virusa., jaz trdim da ne.
Jaz pa trdim da ja. Če virus imaš, ga tudi trosiš. Več ga imaš, več ga trosiš. bolj kašljaš, več ga trosiš naokoli. Asimtomatski (cepljeni ali necepljeni, ga trosijo malo.
Nikakor pa ne drži, da okužen cepljen, ki virus ima, tega ne trosi naokoli. Se pa lahko okužen cepljen zaradi PCT pogoja prosto giblje naokoli, za razliko od okuženega necepljenega.

In ni debata kdo ga več trosi, debata je, ali ga trosiš ali ne trosiš. Ali lahko okužiš druge ali ne. In okuženi cepljeni ga trosijo. Če ga nebi, nebi okužena ministrica šla v izolacijo, pa tistih 30+ prfoksov, ki so bili v stiku z cepljeno sodelavko tudi ne.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.787
-255
113
Mirsi, daj bodi ded pa idi Fafangla tožit, ker laže. ti praviš da je cifra 20 iz rokava potegnjena. verjetno si preveril in boš zmagal na pravdi.
bodi ded, pa naredi to, za dobro Slovenskega naroda.
Tudi če okuženi cepljeni trosi 20x manj, še vedno lahko okuži marsikoga, še vedno trosi miljonkrat več od mene, ki sem zdrav in necepljen. In okužen cepljen gre lahko v trgovine, gostilne, na avtobus trosit virus.... Js nič od tega.


Zaradi PCT pogoja so inšpektorji spustili brez karantene v državo 100 okuženih maturantov, ki so potem seveda naprej okužili še druge prebivalce....posledično je 600+ljudi, ki so bili v stiku z maturanti dobilo karanteno. (gospodarska škoda). Lep primer, kako se zaradi PCT pogoja širijo okužbe. In inšpektorji so vedeli, da so med maturanti okuženi s simptomi, pa so jih neovirano spistili v državo, ker so pač izpolnjevali PCT pogoj. In ker PCT pogoj to dopušča, je pač zanič.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.476
113
In ni debata kdo ga več trosi, debata je, ali ga trosiš ali ne trosiš. Ali lahko okužiš druge ali ne. In okuženi cepljeni ga trosijo. Če ga nebi, nebi okužena ministrica šla v izolacijo, pa tistih 30+ prfoksov, ki so bili v stiku z cepljeno sodelavko tudi ne.
glih to je debata.
cepljen zakašla in okuži na avtobusu 3, necepljen pa 14, ker itak da pravite da maska ne pomaga pri tem. zato se cepljenih ne testira. če bi vsi bili cepljeni bi okužbe pojenjale. v tem je debata. nihče ne trdi, da ga cepljeni ne širi, kakor tudi nihče ne trdi, da po cepljenju nihče še ni umrl.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.476
113
Tudi če okuženi cepljeni trosi 20x manj, še vedno lahko okuži marsikoga, še vedno trosi miljonkrat več od mene, ki sem zdrav in necepljen. In okužen cepljen gre lahko v trgovine, gostilne, na avtobus trosit virus.... Js nič od tega.
jaz sem cepljen in zdrav, torej ne trosim okoli več kot ti.
kak ne moreš? trstiran lahko greš. je pa Andy že zdavnaj rekel, da testi lažejo.
BTW, moja žena, precepljena z AZ je prejšnji teden bila na PCR testu, 3x. 38,5 vročina, kašljanje, bolečine, torej simptomi na polno, 1 in naslednji dan 2 PCR test je pokazal -, tretji dan in 3 test pa +. In pol smo zopet tam, da testirani, ki so po navadi necepljeni, trosijo več, ker cepljeni tudi 5x manj zbolijo, to imaš pa zdaj dokaz vedno v bolnici, stanje 70/30 za necepljene.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.787
-255
113
glih to je debata.
cepljen zakašla in okuži na avtobusu 3, necepljen pa 14, ker itak da pravite da maska ne pomaga pri tem. zato se cepljenih ne testira. če bi vsi bili cepljeni bi okužbe pojenjale. v tem je debata. nihče ne trdi, da ga cepljeni ne širi, kakor tudi nihče ne trdi, da po cepljenju nihče še ni umrl.
Fail.
Necepljen okužen nebi na avtobusu okužil nikogar, ker na avtobus ne sme vstopit. Js , zdrav in necepljen, pa na avtobus tudi ne smem, pa nebi tam nikogar okužil. PCT pa omogoča, da okužen necepljen na avtobusu okuži tri, kar podaljšuje epidemijo.
Itak so številke 14 in 3 izmišljene, ampak gre za princip. Bolan cepljen ali necepljen trosita enako virusa, ker ga imata enako (če sta enako bolana) ni razloga da bi bilo drugače.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.787
-255
113
Smo videli v gibraltaruju, vsi 110% cepljeni, okužbe pa so skokovito naraščale - itak da samo med cepljenimi, ker necepljenih itak tam ni.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
A še komu zvem vrže ven error?
Jutri bi ob 6 zjutraj rabil natisnjen PCT papir in ne dela.
V aplikaciji je prišlo do napake. Prosimo, obrnite se na našo pomoč uporabnikom.
Error ID: 163243172473 0
Tudi meni javlja isto napako, pa rabim izpis hitrih testov za jutri za na mejo in EnterCroatia.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.740
2.347
113
Pomurje
Fafangel pravi:
Še bolj pereče vprašanje je, zakaj se polno cepljenih ne pošlje v karanteno, če so bili v stiku z okuženo osebo. Tako na primer cepljeni starš ne gre v karanteno, če se okuži njegov otrok. Odgovor je včeraj kar prek omrežja Twitter podal najbolj znan epidemiolog v državi Mario Fafangel. Vzrok je v zaščiti, ki jo nudi cepivo. Glede na dostopne podatke in raziskave je tveganje, da bi se cepljeni okužil, petkrat manjše kot pri necepljenih. Ob tem cepivo tudi za več kot 70 odstotkov zmanjša možnost prenosa.
Se pravi da nas od 1100000 cepljenih prenaša virus samo 300000.
Dober rezultat