Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Poleg mrtvih ki jih omenja andy lahko uporabiš tudi ostale metode, pa dajo približno enak rezultat ven.

Recimo delež pozitivnih testov v spomladanskem valu je bil ob vrhuncu v povprečjo 3%, nacionalna raziskava je pokazala pa za to obdobje 3% oseb z prisotnimi protitelesi. Torej pri trenutni situaciji je delež pozitivnih testov ob vrhuncu povprečno 25% in toliko je potem tudi (novih) oseb s protitelesi. Seveda se obdobja seštevajo in integralno je ta val bolj obsežen tako da 30+% oseb s protitelesi po koncu vala je nekako realna ocena.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1

Floki

Guru
6. sep 2007
9.894
3.020
113
Super do konca leta bom imeli v najboljšem primeru samo 1500 mrtvih v najslabšem pa vsaj še 2 krat več. Tako pravijo matematiki iz FMF in IJS. Pa smo govoril da ima švedska veliko mrtvih na milijon. Belgijce verjetno ne bomo ujeli bomo pa lahko brez problema 2 v EU.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Evo to pa vse spremeni. Se opravičujem za vse napisano za nazaj glede YT. Ker če pa stvar na Wikipediji piše pa enostavno ni druge možnosti kot da je 100% brez kančka dvoma resnična.
Potem pričakujem, da se boš javil, da boš med prvimi, ki boš cepljen s tem cepivom.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Super do konca leta bom imeli v najboljšem primeru samo 1500 mrtvih v najslabšem pa vsaj še 2 krat več. Tako pravijo matematiki iz FMF in IJS. Pa smo govoril da ima švedska veliko mrtvih na milijon. Belgijce verjetno ne bomo ujeli bomo pa lahko brez problema 2 v EU.
Tako je. Pa tako pljuvanje po švedskem modelu. Kakšne sem še poslušal poleti tukaj, ko sem govoril, da počakajmo do konca, da Švedske pa že ne bomo, po smrtnosti, nikoli ujeli. Blackjack je hotel njihovega glavnega epidemiologa dati kar na sodišče.

V dveh tednih bomo imeli proporicalno več umrlih kot oni, pa kako mi živimo, pa kako oni živijo?

Koga bomo pa mi zdaj dali na sodišče?
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Rajš kakšen komentar na hrvaški model. Po meni znanih info imajo šole odprte pa ni nekih groznih cifer.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1
19. jul 2007
2.762
1.493
113
Sej je simpl.

Trenutno imamo 686 umrlih. Pri znani statistiki smrtnosti, to je tudi že uradno (IFR = 0.25%), je to 274.000 prekuženih.

Ampak, ker število mrtvih zajame samo stanje do 14 dni nazaj, je potrebno prišteti še število novookuženih za zadnjih 14 dni. Trenutni trend je 40 mrtvih na dan, v 14 dneh je to 560 mrtvih, s katerimi bomo, mimogrede, po smrtnosti ujeli Švedsko.

Pri 560 mrtvih, ki še pridejo od okuženi v zadnjih 14 dneh, po zgornji računici dobimo 224.000 novo okuženih v zadnjih 14 dneh.

274.000 + 224.000 = 480.000.

Ergo, pol milijona.

Daj forwardiraj vse skupaj na jure@cs.stanford.edu,
Jure Leskovec; Computer Science Department; Stanford University
da se revež ne bo matral s nekimi modeli
 
  • Všeč mi je
Reactions: sandra in McGiver

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Modeli, recimo tisti iz IJS so pri nas popolnoma zgrešili v obeh valovih VSE. Tako da matematični modeli ne delujejo ker so pač surovo matematični. Moraš še kaj drugega dat noter, ne samo cifer.
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.499
993
113
Rajš kakšen komentar na hrvaški model. Po meni znanih info imajo šole odprte pa ni nekih groznih cifer.

Šole in vrtci odprti, razen kakšnih lokalnih izjem (prijatelji poročajo, da so jim lokalni vrtec za dva tedna zaprli zaradi večjega števila okužb med osebjem). Maske v trgovinah in v gužvi, držijo se kakor kdo. Omejeno število ljudi pri zbiranju, kar se upošteva tudi bolj tako-tako (glej primer Torcida Split, zdaj imajo nekaj v Vukovarju pa bo tud brez omejitev). Možno, da nas bodo še dohiteli, ampak zaenkrat je videti, da jim ne gre tako slabo.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.894
3.020
113
Modeli, recimo tisti iz IJS so pri nas popolnoma zgrešili v obeh valovih VSE. Tako da matematični modeli ne delujejo ker so pač surovo matematični. Moraš še kaj drugega dat noter, ne samo cifer.

Po moje bodo zelo veseli tvojih navodil da se izboljšajo. Sam njihovemaile imaš na nate.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.894
3.020
113
Tako je. Pa tako pljuvanje po švedskem modelu. Kakšne sem še poslušal poleti tukaj, ko sem govoril, da počakajmo do konca, da Švedske pa že ne bomo, po smrtnosti, nikoli ujeli. Blackjack je hotel njihovega glavnega epidemiologa dati kar na sodišče.

V dveh tednih bomo imeli proporicalno več umrlih kot oni, pa kako mi živimo, pa kako oni živijo?

Koga bomo pa mi zdaj dali na sodišče?

A se bo držal ukrepov če bo veljajo samo to kar velja na Švedskem pa ostala polovica slovenije. A bo vse prosto po prešernu? Pol ure nazaj sem bil v merkatorju. Še vedno je vsak četrti z masko pod nosom, pa šali čez pa tisti elastični, isto kot da ne bi imel nič. Misliš da je na Švedskem tako obnašanje tudi tako pogosto?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in McGiver

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Poslušej, sploh ni stvar v tem, kako zajebane ukrepe imaš, ampak strategija. In mi imamo in smo imeli popolnoma zgrešeno strategijo, kot tudi preostanek Evrope, ki je tako pljuvala po Švedski.
Sej nismo samo mi u riti. Zakaj stalno izpostavljate Slovenijo kako se narod ne drži ukrepov.

Predvsem so v riti države, ki so se šle v prvem lock-downu sterilizacije virusa iz populacije.
 
  • Všeč mi je
Reactions: nemenabijat

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
pozabljate gostoto švedske ter to da ljudje tam živijo veliko bolj sami. pri nas maš familije skupaj tam pa takoj ko si enkrat 20 ali tam nekje si v svojem stanovanju. torej manj prenosov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: D_K in Matey

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.332
9.720
113
kod Džej-Zija
Pa še poleti so imeli praktično prepoved potovanj, torej se niso svaljkali po Zrćah, in so prebili poletje večinoma na deželi v svojih "vikendicah", ločeni od ostalih. Torej točno situacija, kakršno bi si Slovenija lahko samo želela. Slovenci pa ves čas rinemo na kup. Ponavljam, še v klinčevo trgovino hodi v teh časih celotna družina po špecerijo. Potem pa razumi, kdor more.

Brecelj ima čisto prav, Slovenci se obnašamo idyotsko, zdaj pa žanjemo uspehe svoje neprilagojenosti. Nas že ne bo nobena vlada yebala, pa če crknemo zraven. Aja, saj zdaj res crkujemo. Dobesedno.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Brecelj ima čisto prav, Slovenci se obnašamo idyotsko, zdaj pa žanjemo uspehe svoje neprilagojenosti. Nas že ne bo nobena vlada yebala, pa če crknemo zraven. Aja, saj zdaj res crkujemo. Dobesedno.
Še dobro, da samo Slovenci, a ne? Preostanek Evrope, ki je pa zdaj tudi v buli, pa kaj?
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.779
-213
113
A se bo držal ukrepov če bo veljajo samo to kar velja na Švedskem pa ostala polovica slovenije. A bo vse prosto po prešernu? Pol ure nazaj sem bil v merkatorju. Še vedno je vsak četrti z masko pod nosom, pa šali čez pa tisti elastični, isto kot da ne bi imel nič. Misliš da je na Švedskem tako obnašanje tudi tako pogosto?
A misliš, da so maske kaj boljše, kot pa šali? Da ne govorim o počivalškovih prtičkih po 80c.
Če gre zrak skozi masko, potem gre virus tudi. Saj se širi aerosolno ali ne?

Je Beovičeva spomladi lepo povedala, da dolgotrajnejše nošenje maske povečuje tveganje za okužbo, zato ona maske na avionu ni nosila.
Samo to izjavo vsi najraje preslišite.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.332
9.720
113
kod Džej-Zija
Švedom je dovolj PRIPOROČITI, pa delajo, kar se jim reče. Temu se reče osebna odgovornost. Pri nas niso dovolj niti astronomske kazni, serjemo ga, dokler nas ne dobijo. Kot je rekel moj sošolec v srednji šoli, plonkanje je dovoljeno, dokler te ne dobijo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in turbobitch