Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.800
-313
113
Še dobro, da samo Slovenci, a ne? Preostanek Evrope, ki je pa zdaj tudi v buli, pa kaj?
Sem se pogovarjal s prijateljico iz Mexico cityja, 10miljonsko mesto. Gostota prebivalstva ogromna. Nosijo maske (ne vsi), vse ostalo je odprto, življenje teče normalno, lokali, šole, trgovine... vse odprto.
In sem se tudi pogovarjal s prijateljico iz Floride, Vse odprto, maske ne nosi nihče, v nočnih lokalih pijani plešejo po mizah, žur kot v Zrčah, sm vidu posnetek.
Vse to v zadnjih 14-tih dneh.
Slovenci pa zaprti v občine.
 
19. jul 2007
2.768
1.495
113
Sem se pogovarjal s prijateljico iz Mexico cityja, 10miljonsko mesto. Nosijo maske (ne vsi), vse ostalo je odprto, življenje teče normalno, lokali, šole, trgovine... vse odprto.
In sem se tudi pogovarjal s prijateljico iz Floride, Vse odprto, maske ne nosi nihče, v nočnih lokalih plešejo po mizah, žur kot v Zrčah, sm vidu posnetek.
Vse to v zadnjih 14-tih dneh.
Slovenci pa zaprti v občine.
Sem trikrat prebral in imam težave s razumevanjem napisanega, je nametanih par povedi, kaj je pa želel avtor (pesnik mirsi) povedati pa me uspem izluščiti.

Par stavkov brez vsebine povedanega, se da nametati kar hitro.

Npr.
In sem se tudi pogovarjal s prijateljico iz Pirana, Vse odprto, maske ne nosi nihče, v nočnih lokalih plešejo po mizah, žur kot v Zrčah, sm vidu posnetek.
Vse to dva meseca nazaj. Danes pa Slovenci pa zaprti v občine.


Mirsi, kaj si hotel povedati?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.483
113
Ja sevede, še posebej v Stockholmu, pa v Malmo, po v Goteburgu.... V teh velikih mestih je vsakih 20km ena hiša.
očitno nisi dojel pa bom malo bolj razložil

vsak* v svojem stanovanju, v bloku sredi štokholma
pri nas pa 4 članska familija v 3 sobnem stanovanju sredi fužinama.

*jasno ne vsak, a dostopnost stanovanj je tam neprimerno lažja kot pri nas.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.800
-313
113
Po moje bodo zelo veseli tvojih navodil da se izboljšajo. Sam njihovemaile imaš na nate.
Po toči zvoniti je prepozno.
Ampak so vedeli in znali prepovedat druženje nad 10 oseb, bi lahko vedeli in znali prepovedat maše z do 500 vernikov, pa še okuženi župniki so maševali. In nijz je dal župnikom posebno dovoljenje, da mašujejo.

Pa da potrjeno okuženi morajo delat v DSO-jih. Je Gantar na vprašanje o tem včeraj povedal, da bi bilo smiselno to spremeniti, ni pa povedal, zakaj že to sam ni vključil v novi paket ukrepov LOL

Pa na hrvaško bi poleti tudi lahko omejili potovanja, pa niso. So se samo z hrvati dogovorili o zaprtju nočnih lokalov, Hrvati pa o tem nič vedeli. ?????
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.800
-313
113
Sem trikrat prebral in imam težave s razumevanjem napisanega, je nametanih par povedi, kaj je pa želel avtor (pesnik mirsi) povedati pa me uspem izluščiti.

Par stavkov brez vsebine povedanega, se da nametati kar hitro.

Npr.
In sem se tudi pogovarjal s prijateljico iz Pirana, Vse odprto, maske ne nosi nihče, v nočnih lokalih plešejo po mizah, žur kot v Zrčah, sm vidu posnetek.
Vse to dva meseca nazaj. Danes pa Slovenci pa zaprti v občine.


Mirsi, kaj si hotel povedati?
Hotel sem povedati, da dugod po svetu (sem dal dva sveža primera) še zdaleč nimajo tako ostrih ukrepov kot pri nas, pa imajo kljub temu manj okuženih.
 
19. jul 2007
2.768
1.495
113
Hotel sem povedati, da dugod po svetu (sem dal dva sveža primera) še zdaleč nimajo tako ostrih ukrepov kot pri nas, pa imajo kljub temu manj okuženih.
Mešaš vzrok in posledico. Mi tudi nismo imeli tako hudih ukrepov, ko smo imeli nizko število okuženih.

Najprej smo imeli povečano število okuženih, temu so sledili ukrepi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.399
2.293
113

 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.399
2.293
113
...In sem se tudi pogovarjal s prijateljico iz Floride, Vse odprto, maske ne nosi nihče, v nočnih lokalih pijani plešejo po mizah, žur kot v Zrčah, sm vidu posnetek.
Vse to v zadnjih 14-tih dneh.
Slovenci pa zaprti v občine.
f1.jpg


f 2.jpg


Hotel sem povedati, da dugod po svetu (sem dal dva sveža primera) še zdaleč nimajo tako ostrih ukrepov kot pri nas, pa imajo kljub temu manj okuženih.

V Avstriji, ki jo je v ponedeljek pretresel teroristični napad, bo po novem med 20. in 6. uro v veljavi policijska ura, zapirajo restavracije in hotele.
Francoski predsednik Emmaneul Macron je sporočil, da bo od sobote za Pariz, Marseille in sedem drugih bolj ogroženih mest od 21. do 6. ure veljala policijska ura, ko prebivalci ne bodo smeli zapustiti svojih domov. Ukrep bo v veljavi predvidoma štiri tedne
Se še spomnite lock downa v Avstarliji za 4 mesece.

''I'm watching You'' by KameleON
 
Nazadnje urejeno:

Floki

Guru
6. sep 2007
9.912
3.030
113
A misliš, da so maske kaj boljše, kot pa šali? Da ne govorim o počivalškovih prtičkih po 80c.
Če gre zrak skozi masko, potem gre virus tudi. Saj se širi aerosolno ali ne?

Je Beovičeva spomladi lepo povedala, da dolgotrajnejše nošenje maske povečuje tveganje za okužbo, zato ona maske na avionu ni nosila.
Samo to izjavo vsi najraje preslišite.

Če bi prebral kakšno raziskavo različnih mask bi videl da so ampak saj vem, da si je težko čas vzet.

Bar se pa Beovičeve tiče, torej ona nosi masko vsak dan na šihtu , 2 ure na letalu ji bo pa škodovalo.

Mirsi ti ne rabiš razlagat, ker že 500 strani prodajaš buče pa ne podaš nobenega resnega odgovora. Samo paničariš.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.800
-313
113
Mešaš vzrok in posledico. Mi tudi nismo imeli tako hudih ukrepov, ko smo imeli nizko število okuženih.

Najprej smo imeli povečano število okuženih, temu so sledili ukrepi.
To ne bo ćisto držalo.
Najhujše ukrepe smo imeli spomladi, ko je bilo v primerjavi z danes malo okuženih.
Ukrepe (maske) smo imeli ves čas, no zadnje 4 tedne mamo spet strožje ukrepe, pa število okuženih, in pa umrlih še kar narašča, kot da ukrepi še pospešujejo širjenje virusa.

Ampak mi samo govorimo o ukrepih, malo pa o tem, ali ukrepi kaj pomagajo. ter ali so pravočasni.
Pomoje je bil največji fail, ko je bila meja s hrvaško odprta še po tem, ko so se že dogovorili o zaprtju nočnih lokalov, pa se to ni zgodilo, klub temu da so tedaj govorili, da do okužb prihaja v lokalih. Pa smo lezli hrvatom v rit, da so oni lahko kasirali €€€€
Fail je bil posebno dovoljenje za opravljanje verskih obredov, kjer so maševali celo okuženi župniki.
Fail je, preprečevanje gibanja v naravi, na soncu, kakšne so nekateri zganjali ob pogledu na LJ tablice na obali.
Fail je, da potrjeno okuženi delajo v dso-jih, no tam se okužbe tudi najbolj širijo.

Bi pa bilo tudi za premisliti ali je strikno nošenje mask tudi fail, sploh na prostem. Še vedno mi namreč ne gre iz glave izjava Beovičke od spomladi, ko je rekla, da dolgotrajnejše nošenje mask povečuje možnost okužbe, zato ona na avionu maske ni nosila. Zakaj bi jo potem morali mi na avtobusu?

Fail je tudi, da si vlada s potezami kot so ministrica brez maske, sprehajalci ob Kolpi, Krek,Pahor.... in pa vklenitev najstnice na avtobusu, kordon policajev nad nekoga, ki na vlaku, ko je bil sam v kupeju ni nadel maske, kaznovanje ko je jedel rogljiček na klopci......... Pa policijska ura - ko itak ponoči vse prazno, sploh če so gostilne zaprte :-(
S takimi potezami vlada izgublja zaupanje.

Več dosežeš z lepo besedo, kot pa z ustrahovanjem. In vlada se je odločila za ustrahovanje. to je še en velik Fail.
 
  • Všeč mi je
Reactions: p4pe

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Včeraj je naš nepreklicno neodstopljeni izjavil, da sodelavca ne smeš peljati v službo, če nista iz istega gospodinjstva, danes pa objavljajo naj delodajalci poskrbijo za transport zaposlenih. :gorjaca:
No, so že spremenili, če so zaposleni v isti firmi, se jih lahko šest vozi v istem avtomobilu. :zavijazocmi:
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.800
-313
113
Če bi prebral kakšno raziskavo različnih mask bi videl da so ampak saj vem, da si je težko čas vzet.
Tiste raziskave različnih mask so tudi vse fail, ker nobena raziskava ni narejena v realnih pogojih.

Torej v pogojih, da nosiš eno masko od spomladi, pa da jo stalno šlataš, popravljaš, da jo včasih obrneš v eno stran, drugič v drugo, da ti zleze pod nos, da se pralne nikoli ne perejo, se nosijo po žepih,polaga na različne površine, ....... Teh raziskav v teh pogojih pa ni nikjer.
Potem pa še, koliko ščiti tudi dovoljeni šal ?????
Pa vprašanje, če je virus v zraku, zrak pa gre skozi masko, zakaj ne more skozi masko tudi virus??? To tudi ne zna noben odgovorit????

Pa ne govori napamet, zadnjič sem spremljal sejo parlamentarne komisije, si je en govorec masko popravljal na 5 -10 sekund, vsakič mu je zlezla pod nos.
 

p4pe

Guru
24. feb 2010
1.573
986
113
48
KR
Včeraj je naš nepreklicno neodstopljeni izjavil, da sodelavca ne smeš peljati v službo, če nista iz istega gospodinjstva, danes pa objavljajo naj delodajalci poskrbijo za transport zaposlenih. :gorjaca:
No, so že spremenili, če so zaposleni v isti firmi, se jih lahko šest vozi v istem avtomobilu. :zavijazocmi:
A tud če je avto za 5 registriran? :valjamse::nazdravje:
 
  • Haha
Reactions: Pbutec

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.800
-313
113
Včeraj je naš nepreklicno neodstopljeni izjavil, da sodelavca ne smeš peljati v službo, če nista iz istega gospodinjstva, danes pa objavljajo naj delodajalci poskrbijo za transport zaposlenih. :gorjaca:
No, so že spremenili, če so zaposleni v isti firmi, se jih lahko šest vozi v istem avtomobilu. :zavijazocmi:
Saj nepreklicno neodstopljeni je tudi povedal, da je druženje do 6 oseb (če niso iz istega gospodinjstva) prepovedano. A če jih je več kot 6 pa dovoljeno?
Glej, nič niso spreminjali odloka vlade od včeraj, samo enkrat razlagajo isto stvar tako, drugič drugače. V prejšnjem paketu ukrepov je tudi rekel, da je izstop iz države neomejen, potem so pa na nekaterih prehodih ljudi zavračali, na drugih pa spuščali skoz. Ob istih vladnih ukrepih.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.247
3.391
113
Tiste raziskave različnih mask so tudi vse fail, ker nobena raziskava ni narejena v realnih pogojih.

Torej v pogojih, da nosiš eno masko od spomladi, pa da jo stalno šlataš, popravljaš, da jo včasih obrneš v eno stran, drugič v drugo, da ti zleze pod nos, da se pralne nikoli ne perejo, se nosijo po žepih,polaga na različne površine, ....... Teh raziskav v teh pogojih pa ni nikjer.
Potem pa še, koliko ščiti tudi dovoljeni šal ?????
Pa vprašanje, če je virus v zraku, zrak pa gre skozi masko, zakaj ne more skozi masko tudi virus??? To tudi ne zna noben odgovorit????

Pa ne govori napamet, zadnjič sem spremljal sejo parlamentarne komisije, si je en govorec masko popravljal na 5 -10 sekund, vsakič mu je zlezla pod nos.
To je tako kot v cerkvi. Določene stvari se ne sprašuje, ampak verjame. Imaš polno študij, kako so maske super, pa nobene študije o tem kako usrane so po celem tednu. Če bi folk bral te študije in videl koliko golazni je gor, nebi tega na ksiht nataknil nikoli več.