Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Ne vem kaj se kregate okoli cepiva, ko bo cepivo na voljo za cepljenje v sloveniji bomo mi dali skozi že tretji val in prekuženost populacije bo 60%. Tako da cepiva realno ne rabimo. Načrt cepljenja je postavljen tako kot da virusa pri nas sploh še ni. A v to se noben ne spušča?

Dali bomo miljone za cepljenje ljudi ki imajo protitelesa a ni to BZ? A nebi raje uvedli test za protitelesa in (raje manj) cepiva pametno uporabili, sploh ker se ve da ga ne bo dovolj?

Meni se zdijo ti ukrepi stroke vsak dan bolj neumni in na ravni populistične politike ali pa logike 10 letnega otroka. Sedaj kaj je vzrok da so taki nočem ugibat, samo vsak dan pade nova črna pika na "strokovnjake" in ne vem kako pričakujejo od tega kakšno zaupanje in spoštovanje ukrepov. S takim načinom ukrepanja in vodenja dalje bodo samo granitne kocke na koncu dobili v glavo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bizi in AndY1

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Sicer se strinjam, ampak naročenih je toliko doz cepiva, da pokrijemo 60% populacije (upam, da vedo, da rabiš za vsakega dve dozi), "imunost, precepljenost,..." je pod 10%.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Sicer se strinjam, ampak naročenih je toliko doz cepiva, da pokrijemo 60% populacije (upam, da vedo, da rabiš za vsakega dve dozi), "imunost, precepljenost,..." je pod 10%.

Prvo in drugo je uradno stališče oz. strokovnjaki tako pravijo.

Realno cepiva ne bo do poletja torej cepljenje ne bo šlo skozi pred začetkom nove sezone, vsaj ne masovno oz. vsaj ne za tistih 60% populacije kot se obljublja. Realna stopnja prekuženosti je pa po moji oceni sedaj že nad 20%, konec tega vala bo na 30%, nov val pozno pozimi in spomladi znamo doseč pa potem že 40-50%.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.272
-8.458
113
Glede na to da si iz foha, lahk poves kej vec? Ker kokr sm bral, mRNA cepiva izvirajo iz resitev za boj proti raku, kjer se T-celicam predstavi protein tumorja. Za corono se pa b-celicam predstavi protein virusa (telo naredi protein glede na mrna)
Poleg tega je pri mRNA cepivih izdelava proteinov kratkotrajna, ker telo hitro popravi napako v mRNA.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.291
2.273
113
Ko se na vrh dajejo :)


dva.jpg
 

Priponke

  • dva.jpg
    dva.jpg
    84 KB · Ogledi: 69
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

mr_

Guru
20. sep 2007
8.935
2.418
113
Materi je crknil pralni stroj, serviser se zgovarja, da ne sme priti. Že par dni nazaj, po starih navodilih. Nisem na tekočem. A ima prav, se ne sme servisirat? Kaj pa montaže po hišah?
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.291
2.273
113
premalo bo zaslužil
odvisno od serviserja. v ponedeljek se lahko družijo le iz istega 'mehurčka' ga bo prijavila?
 
Nazadnje urejeno:

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Če pralni stroj ni v garanciji ali mielle, tako ali tako nima smisla, da hodi. Ekonomska totalka. Če je mielle, se pa tako ali tako ne pokvari ... Torej je samo vprašanje, kako je z garancijo :fredi:
Mislim, da jih obrtna zbornica obvešča, kaj smejo in kaj ne, tako da je on verjetno dovolj dobro obveščen. Meni sta spomladi dva gospodinjska stroja kazala znake crkovanja. Nekaj sem sam pobrkljal, nič resnega našel in zrihtal, nekaj pa sta se po koncu zapore sama zbrihtala. Očitno psiha ... In znaki, da bo pač po N-letih potrebno postopoma iti v novi cikel nabave.
Vsekakor se ne strinjam z vlado, da se ukrepi tudi po nekih izkušnjah iz pomladi menjujejo vsakih nekaj dni. Ukrepov imamo več kot dovolj, tudi verjamem, da imajo nek učinek. Problem pa je enak kot če se ukrepi sprejemajo enako kot cestni predpisi. Kar naprej nove omejitve, ki jih nihče resno ne kontrolira. Le zagrožene kazni so astronomske. To žal ne funkcionira.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Servisi na domu za belo tehniko ne delujejo že od prvega zapiranja dejavnosti dalje (14 dni nazaj?). Je tudi pri nas šel sušilec, nekako razmišljam če nebi raje šel novega iskat oz. naročit ker ga samo kot obtežilnik za pralni stroj do marca ne mislim gledat.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Prvo in drugo je uradno stališče oz. strokovnjaki tako pravijo.

Realno cepiva ne bo do poletja torej cepljenje ne bo šlo skozi pred začetkom nove sezone, vsaj ne masovno oz. vsaj ne za tistih 60% populacije kot se obljublja. Realna stopnja prekuženosti je pa po moji oceni sedaj že nad 20%, konec tega vala bo na 30%, nov val pozno pozimi in spomladi znamo doseč pa potem že 40-50%.
Po mojih ocenah imamo do danes okoli pol milijona okuženih+prekuženih.

Nazadnje, ko smo govorili o tem, je bila moja ocena med 300.000-400.000.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.851
3.369
113
40
Lj
Nič niso rekli za take-out lokale in restavracije, tako da predvidevam da se bo še vedno dalo it na kuhano vino in McDonalds?
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Občudujem vajine analitične spretnosti. Lahko z nami neukimi delita matematični model v ozadju, uporabljen za vajini oceni? Sem prepričan, da vaju je Jure Leskovec citiral, korda kar v njegov članek pogledam.
Sej je simpl.

Trenutno imamo 686 umrlih. Pri znani statistiki smrtnosti, to je tudi že uradno (IFR = 0.25%), je to 274.000 prekuženih.

Ampak, ker število mrtvih zajame samo stanje do 14 dni nazaj, je potrebno prišteti še število novookuženih za zadnjih 14 dni. Trenutni trend je 40 mrtvih na dan, v 14 dneh je to 560 mrtvih, s katerimi bomo, mimogrede, po smrtnosti ujeli Švedsko.

Pri 560 mrtvih, ki še pridejo od okuženi v zadnjih 14 dneh, po zgornji računici dobimo 224.000 novo okuženih v zadnjih 14 dneh.

274.000 + 224.000 = 480.000.

Ergo, pol milijona.