Covid-19 Covid-19 - legalnost ukrepov?

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
Očitno se pobuda premika v pravo smer, ker že vojni dobičkarji pristavljajo lončke.
Na ustavnem sodišču že več kot 50 pobud za oceno ustavnosti vladnih ukrepov
Štiri opozicijske stranke, LMŠ, Levica, SD in SAB, bodo na ustavno sodišče vložile zahtevo za ustavno presojo odloka o omejitvi gibanja in dveh členov protikoronskega zakona, ki govorita o policijskih pooblastilih in zdravstveni inšpekciji.

tale komentar zadane žebljico na glavico
Ce bi to storili pred 2 tednoma, bi jim ploskal, tako pa moram žal pritrditi, da gre za politikantsko potezo. Strahopetno skrivanje za hrbti ozavescenih drzavljanov!
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
Ukrep prepoved gibanja med občinami je:

- neumen: policijo in redarstvo so obremenili z brezveznim preverjanjem ljudi na občinskih mejah, namesto da bi policijo pustili na državnih meji, kjer je primanjkuje (seveda so to naredili namerno, da bi tja poslali vojsko in ji povečali pooblastila)

- nesmiselen: ljudje se obnašajo zelo odgovorno, držijo se pretežno v svojem okolju in ne letajo brez veze po sosednjih občinah; tisti, ki hodijo v druge očine (takih je itak precej), pa imajo za to močne razloge in jim je to tako ali tako dovoljeno

- nesorazmeren: dnevno je na novo okuženih izven DSO-jev zanemarljivo majhno število ljudi, zaradi virusa (ne z virusom) pa jih umre manj kot na cestah (zakaj potem ne prepovejo še uporabe avtomobilov in motorjev?)

- diskriminatoren: nekatere občine so velike in nudijo bistveno boljšo kvaliteto življenja kot mnoge majhne občine, kjer ni niti večjih trgovin niti marsičesa drugega, kar imajo velike občine

- protiustaven: ukrep omejitve gibanja bi moral določati zakon, določa pa ga ukrep napačnega ministra; ampak saj ustavno sodišče bo rabilo samo par let, da karkoli naredi


Vlada, ukinite ta ukrep! Pa kaj vam ni jasno?
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Fantje in dekleta - konec je! Ta vikend in tudi naslednji bo zivahno; ljudje komaj cakajo praznike da se malo poveselijo.

Nihce ne bo cakal na naslednji ponedeljek po naslednjem ponedeljku da bo samo še en ponedeljek stran od morda dveh tednov do uradne sprostitve ukrepov ampak se bomo lepo podruzili; kaj dobrega spili in šli tudi v naravo - obicina gor al pa dol.

Nismo v zaporu; pamet v glavo in bo vse vredu. Ce pa vlada ne zna urediti situacije v DSO-jih ki so edina mesta kjer se okuzba širi; bog jim pomagaj. Ljudstvo pa se glede na zadnje stvari ki jih vidis naokoli pocasi pozvizga na slaboumno nadaljevanje hisnega zapora.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in bizi

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
Fantje in dekleta - konec je! Ta vikend in tudi naslednji bo zivahno; ljudje komaj cakajo praznike da se malo poveselijo.

Kar je popolnoma narobe.... :poreden:
Neumne posledice vladnih odločitev, bodo pripeljale, da raja ne bo upoštevala več nobenih ukrepov.
Kar se utegne vrnit, kot bumerang.

Tipično iz ene skrajnosti v drugo. :zavijazocmi:

Lahko bi si kdo vsaj prebral basen.
Ezop: Pastirček in volk
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Kar je popolnoma narobe.... :poreden:
Neumne posledice vladnih odločitev, bodo pripeljale, da raja ne bo upoštevala več nobenih ukrepov.
Kar se utegne vrnit, kot bumerang.

Tipično iz ene skrajnosti v drugo. :zavijazocmi:

Lahko bi si kdo vsaj prebral basen.
Ezop: Pastirček in volk
To sem copy-pasteal iz komentarjev rtvslo(zato citat), da se vidi, kaj se zgodi, ko imajo ljudje dosti prekomernih ukrepiov.
Ravno nasprotni ucinek.
 
Nazadnje urejeno:

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Janša ne bo sprostil ukrepov, dokler ne bo dobil pooblastila za nadzorovanje državljanov. :evil: Ni nobene logike, zakaj ne bi recimo sprostili gibanja med občinami, kjer ni bilo v vsem času ali vsaj v zadnjem mesecu nobenega pozitivnega. Takih je vsaj tretjina, če ne polovica.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
In se to. Vceraj, ko sem bil pri vulkanizerju, je ena blejčanka, ki je bila za mano povedala, da tisti vikend ni bilo nic takega. Tako da je bilo zrezirano, da so lahko uvedli ta ukrep.
In ljudje tega ne maramo. Ce so nam to zrezirali, prikrivajo podatke parlamenu in ljudem, glede cesa nam lahko se lazejo?
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi in jendomen

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Pravkar sem slišal, da je Gantar pojasnjeval, zakaj so sprejeli prepoved gibanja med občinami. Dejal je, da so ga župani štirih turističnih občin rotili, naj nekaj ukrenejo.. Seveda so ga rotili, ker od obiskovalcev niso imeli nič. Če bi smeli na vpadnicah od vsakega obiskovalca pokasirati 10€, stavim, da bi obiskovalce še vabili, češ da imajo dovolj prostora, da lahko vsem zagotovijo ustrezno fizično distanco.:cool:
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Super! In namesto, da bi izolirali te 4 obcine, so izolirali vse in to z verjetno protiustavnim odlokom.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Na Skotskem je, ministrica za zdravje, ko so jo dobili, da je sla na vikend, takoj odstopila.
Pri nas pa? Pahor, Tonin, Hojs.... je kdo ze odstopil?
Se kazni niso dobili, pa so vsi dokazi
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in navlixx

jest5

Guru
18. avg 2007
25.283
-8.472
113
Pravkar sem slišal, da je Gantar pojasnjeval, zakaj so sprejeli prepoved gibanja med občinami. Dejal je, da so ga župani štirih turističnih občin rotili, naj nekaj ukrenejo.. Seveda so ga rotili, ker od obiskovalcev niso imeli nič. Če bi smeli na vpadnicah od vsakega obiskovalca pokasirati 10€, stavim, da bi obiskovalce še vabili, češ da imajo dovolj prostora, da lahko vsem zagotovijo ustrezno fizično distanco.:cool:
Kako da ne, parkirnino na Bledu se mirno pobira dalje :evil:
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.336
760
113
In se to. Vceraj, ko sem bil pri vulkanizerju, je ena blejčanka, ki je bila za mano povedala, da tisti vikend ni bilo nic takega. Tako da je bilo zrezirano, da so lahko uvedli ta ukrep.
In ljudje tega ne maramo. Ce so nam to zrezirali, prikrivajo podatke parlamenu in ljudem, glede cesa nam lahko se lazejo?

Pa ti resno ne zastopiš al se delaš da ne zastopiš... nevarno se bližaš darjanu... ta ukrep ni bil zato, ker bi bilo na tisoče ljudi na obali ali Bledu... takrat bi bilo prepozno. Ta ukrep je bil zato, ker so opazili povečano število tujcev na obali ali Bledu... in ker bi bilo darjanov pa kot kaže tudi Andy1-jev vsak dan več, bi bilo vedno težje to zajeziti. Držali bi se doma oziroma domačega okolja, pa ne bi prišlo do tega scenarija.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in 8888

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.336
760
113
Na Skotskem je, ministrica za zdravje, ko so jo dobili, da je sla na vikend, takoj odstopila.
Pri nas pa? Pahor, Tonin, Hojs.... je kdo ze odstopil?
Se kazni niso dobili, pa so vsi dokazi

Ne podpiram nobenega od prascev na oblasti, naj bo levo ali desno ampak enačiti privat obisk vikenda z delovnim obiskom Kolpe al česa že je tudi vrhunec nepristranskosti...
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.016
5.724
113
blizu močvirne prestolnice
Zanimivo, da je največji revolt zoper sprejemanje (potencialno) okuženih s COVID 19 v tistih krajih (Velenje, Ptuj), ki jim županujejo ljudje iz 'socialno čuteče'
sd