Covid-19 Covid-19 - legalnost ukrepov?

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Ko so ta luštno Bergantico vprašali, če človek še lahko kadi na prostem, je odgovorila, da je zdaj odlična priložnost, da se odvadijo od kajenja. Saj res, brez maske in z aerosoli v dimu, se virus odlično prenaša na nekaj metrske razdalje. Po moje bo že jutri sledila totalna prepoved kajenja izven stanovanj. (mene se ne tiče, ker že 30 let ne kadim)
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Če želite, lahko aplikacijo tudi prijavite za kršitev pogojev uporabe v samem Play Store-u.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113

Kako bosta reagirala Google in Apple?
Vlada pa bo najverjetneje pri zahtevah obvezne uporabe aplikacije ponovno naletela na negativen odziv globalnih ponudnikov, saj je vlada že v okviru četrtega protikoronskega zakona julija 2020 predlagala uvedbo aplikacije za sledenje okužbam, ki bo za okužene s koronavirusom in tiste, ki jim je bila odrejena karantena, obvezna. Kar pa ni bilo v skladu s pogoji uporabe tehnoloških rešitev velikanov Google in Apple, ki so jih za delovanje tovrstnih aplikacij uporabile številne države v Evropi.
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.683
576
113
Ja, dajmo spet čimprej minirat aplikacijo da bomo lahko spet zaprti v vseh občinah - zakaj bi primorc lahko ven iz občine če posavc ne sme :).
 
  • Všeč mi je
Reactions: roCkY

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.353
1.733
113
Bo kr zanimo gledat dolge Janšistične frise ko bodo app banali iz storov. Bolj neposredno kršitev termsov bi si pa težko predstavljal.
 
Nazadnje urejeno:

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.370
302
83
če prav razumem zapis:
Gibanje je omejeno na posamezno regijo, a le za uporabnike aplikacije #ostanizdrav.

greš lahko iz svoje občine v sosednjo ali dlje, ampak gorenjci znotraj Gorenjske?
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.683
576
113
Še bolj zanimivo bo gledati, ko brez cepilne knjižice ne boste smeli čez mejo - pa ne zaradi slovenskih mejnih organov. Takrat se bomo pa vsi cepili ne le 30%.
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.469
352
83
Vedno globlje v drek rinejo :bonk:
Ne ukrepi zazajezitev, ne cepivo, ne....
Imamo zanič zakonodajo (vsi v "zahodnem" svetu), ki nima scenarija za takle biološki problem. Povsod je nek procent ego-covidiotov in zadeva je v praksi nerešljiva brez velikega nepotrebnega št. žrtev in ogromne gospodarske škode.
Legalno se da ukrepat tako da bi se zadevo zamejilo za dobo kakega leta da farmacija zadevo reši.
In ja seveda vsako cepivo je škodlivo se piše v zadnjih dneh, pa ... Ja vsako cepivo je škodljivo ampak v nekaj destkratnem rangu manj kot osnovni patogen.
 
  • Ljubezen
Reactions: SamSvoj

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.469
352
83
Še bolj zanimivo bo gledati, ko brez cepilne knjižice ne boste smeli čez mejo - pa ne zaradi slovenskih mejnih organov. Takrat se bomo pa vsi cepili ne le 30%.
To je edino pravilno. Ker druge kot precepljenot tule ni rešitev. Seveda s cepivom, ki bo ustrezno učinkovito. In spet je problem zakonodaja, ker ne smem od obiskovalca zahtevat, da mi pokaže dokazilo. Kadi se zunaj. Se bo pač tudi "zunaj sedelo", če posameznik ne bo zaščiten.
 
  • Ljubezen
Reactions: SamSvoj