Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Še vedno nisi odgovoril na moje vprašanje.

Ali pa se vseeno testiraš vsaj 1x tedensko, da ne bi slučajno koga nevede okužil?

Pri nas imamo v službi pravilo da se vsak testira če je imel kakšen stik z okuženim, če je bil nakakšnem večjem sestanku kjer niso ves čas "domači", ki jih poznaš, po vsaki konferenci. Na ta račun sem bi v zadnjih 2 tednih testiran že 4 krat, edino po konferenci je bil HAT drugo je pa samotestiranje. Jaz s tem nimam nobenih problemov tudi če bi se moral na 2 dni testirat. Tisti test naredim zjutraj med kofetom.
p.s pa v primeru pozitivnega kontakta greš seveda na PCR.
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.458
1.835
113
na temni strani lune
Pomagalo jima je. VEDNO je odziv imunskega sistema boljši in hitrejši, če si imel že predhodnji kontakt s patogenom, naravno ali preko cepiva.

Koliko točno, pa ti ne more povedati nihče

Glej, osnovni "problem" cepljenih oz necepljenih je, da velikanski večini v starosti do cca 50, cepivo prav velike razlike ne dela.
Če je oseba relativno in povprečno zdrava.

Sam poznam kar nekaj ljudi, kateri so kljub cepljenju obležali za teden. Obležali so sicer tudi necepljeni. Jih je bilo pa več tistih, kateri so virus preboleli, na nivoju prehlada, tako med cepljenimi kot necepljenimi.
Sicer nisem nobena referenca in pojem za statistiko, vendar je v starostni skupini do 50 če ne kar do 60 let kovid bolj kot ne problem v rangu statistične napake.


P.S.
Sosed star 58 let (necepljen), je zaradi kovida pristal v SB (ne na respiratorju), za 14 dni. Po pozitivnem PCR, je še ene par dni cepil drva in urejal okolico hiše. Po ene 5 dneh pa ni zmogel več. V SBju so ga v parih dneh maske z kisikom spravili k sebi. Morda bi bolje napravil, da ni pretiraval z napori.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.103
6.480
113
S takšnimi izrazi se res samo dokazuje, da imamo balkan v krvi. Še dolgo b otako trajalo. Škoda ker se tudi na drugih področjih kaže ista ali pa vsaj zelo podobna mentaliteta.
Če pa sledimo drugim, saj v AT in DE bo zdaj že mir počasi ne? Pa v ita so tudi že 70+% cepljeni, počasi bodo normalno zaživeli ne?
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.029
1.258
113
Cepljen ima, sodec po besedah Fafangela, 5x manjso moznost, da se okuzi in 10x manjso moznost, da resno zboli.

Medtem ste necepljeni testitanci vsi mastni, da se pa vi testirate enkrat tedensko, pri cemer ste negativni izkljucno tisti trenutek, ko se testirate. Pika.
 
  • Haha
Reactions: jonny77

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Glede na to, da SLO ni neko leglo inovacij in vse kar naredimo, skopiramo od drugih, bi torej lahko rekli, da smo na istih ukrepih kot drugje. Drugo pa je, koliko se jih mi zaradi balkanske kulture držimo.
Mi poberemo malo iz vsake države in naredimo mineštro. Spomnimo se policijske ure po vzoru učinkovitosti iz francoske gvajane. Recimo vsepovsod obvezen PCT naj bi imeli že vsi sosedi ko smo ga mi uvedli, pa še danes ga nima nihče v obliki kot ga imamo mi. Če javnosti predstaviš to na pravi način itak prenesejo vse.
 
19. jul 2007
2.756
1.479
113
Niti ne šefe, če bi bilo dovolj, da cepljen lahko, potem bi se že cepil.

Celotno dogajanje sedaj je morbidno in zahotlo, to je glavni problem in rešitve še kar ni videt - vsaj pri nas. Drugje je veliko bolj normalno stanje.
in razni darjani veliko pripomorejo k temu

Ampak še stoprvič, ne mešat vzroka in posledice, drugje najprej porinejo številke dol, potem se temu primerno (lagano) obnašajo
mi imamo takšno stanje, ker imamo take številke, kot jih imamo, saj tudi pri nas julija ni bilo drame
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.023
113
Mi poberemo malo iz vsake države in naredimo mineštro. Spomnimo se policijske ure po vzoru učinkovitosti iz francoske gvajane. Recimo vsepovsod obvezen PCT naj bi imeli že vsi sosedi ko smo ga mi uvedli, pa še danes ga nima nihče v obliki kot ga imamo mi. Če javnosti predstaviš to na pravi način itak prenesejo vse.
Mogoče pa drugje neki prehudi PCT pogoji niti niso potrebni, če se ljudje že v štartu obnašajo bolj zrelo. Vsaj kolikor berem tukaj, nam je očitno treba z nekimi odloki povedat, kar je že po kmečki pameti jasno
 
  • Haha
Reactions: jonny77

darwin

Majstr
17. avg 2007
540
304
63
btw, eno vprašanje za vse hardcore cepilce.

Imate kaj slabe vesti, ko veste, da ste lahko vseeno prenašalci, celo asimptomatski, pa vseeno veselo okoli hodite brez testiranja?
Al zamagnete z roko in rečete, saj če bi se vsi cepili ne bi bilo problema?
Poznam veliko cepljenih posameznikov, ki se, cepljenju navkljub, redno testirajo.
Ne zato, ker bi to od njih kdo zahteval, ampak zato, ker čutijo odgovornost do družbe.
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.103
6.480
113
Poznam veliko cepljenih posameznikov, ki se, cepljenju navkljub, redno testirajo.
Ne zato, ker bi to od njih kdo zahteval, ampak zato, ker čutijo odgovornost do družbe.
Tako je pravilno.

Ne pa pri nas, ko babe veselo gledajo nas, ki se testiramo in poleg govoričijo da kako se pa one ne rabijo, ker je tako rekla vlada, če si cepljen se ne rabiš.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.103
6.480
113
jest5 je šefe, sony je pa tak patron ja.

Jaz sem samo vprašal, če se cepljeni tudi testirate, ker smo se včeraj menili nekaj o tem, potem pa je jest5 in tega napletel celo zgodbico.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.165
-8.273
113
darjani pa pomeni kdo? A sem jaz kdaj zbolel, pristal v bolnici?
Čakej...
Sam si rekel, da si vsaj 2x že prebolel :evil: Če ne že 3x:valjamse:. Torej si zbolel. Kako. Pa medtem tudi kužil naokoli s svojim neodgovornim obnašanjem.


In ko je takih darjanov veliko(kar jih pri nas žal je), je po sami statistiki vedno kakšen pozitiven in veselo seje naokoli. Saj je samo prehladek.
Dobro, da ti sedaj vsaj zaradi šihta občasno zarinejo palčko v nos.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.103
6.480
113
Saj pa če je človek bolan, ostane doma? Ne bi bilo razlike če bi dobil karenteno poleg ali ne, oz bi bila, ker bi sedaj imel free pass.