Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.019
113
Praviloma ze, je pa verjetno tudi kak primer, ko ne rabis biti za to ravno zdravnik... Drugace pa pac gres k zdravniku in konec. Opcij za prit do njega imas pa vec.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Nič ne lažem - ti je tudi že utiševalec odgovoril.
Na smrt bolani (npr v zadnjem stanju raka) niso urgentni primeri, zato potrbujejo pct pogoj za obisk urgence.
Na urgenci jih tudi ne znajo ozdraviti, za njih je mesto v kaki onkološki intenzivni enoti.

Na smrt bolani (npr v zadnjem stanju raka) ne rabijo urgence, ti lahko povem iz lastnih izkušenj sem imel enega doma ki je umrl mesec in pol nazaj.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.527
14.130
113
Citiram:
Konec tedna si boste lahko na različnih televizijskih kanalih ogledali dokumentarni film o bolezni covid-19 režiserja Mitje Okorna.

V filmu so prikazane osebne izpovedi znanih in manj znanih obrazov, ki govorijo o težki preizkušnji in posledicah po preboleli koronavirusni bolezni.
"Preden sem se odločil za sodelovanje, sem se moral o bolezni in njenih posledicah prepričati sam in ugotoviti, ali je cepljenje sploh dobra ideja, pametna izbira. Zato sem želel dobiti informacije iz prve roke, se pogovoriti s prebolevniki, njihovimi najbližjimi in zdravstvenim osebjem, ki je za njih skrbelo. To so njihove zgodbe," je za Kuloar.si povedal Mitja Okorn.

Večina od njih meni, da so tako rekoč izgubili nekaj mesecev življenja, izgubili so tudi veliko kilogramov, po že preboleli bolezni pa so še vedno imeli težave s povrnitvijo telesne kondicije. Kar nekaj sogovornikov je dejalo, da so bili prepričani, da bodo bolezen zlahka preboleli, ker so mladi, aktivni, živijo zdravo in nimajo pridruženih bolezni. A covid ne izbira, covid je loterija življenja, je dejal eden od Okornovih sogovornikov.
Konec citata.


 
  • Haha
Reactions: jonny77 in darjan

Killerius

Pripravnik
11. jul 2010
149
14
18
Večina od njih meni, da so tako rekoč izgubili nekaj mesecev življenja, izgubili so tudi veliko kilogramov, po že preboleli bolezni pa so še vedno imeli težave s povrnitvijo telesne kondicije. Kar nekaj sogovornikov je dejalo, da so bili prepričani, da bodo bolezen zlahka preboleli, ker so mladi, aktivni, živijo zdravo in nimajo pridruženih bolezni. A covid ne izbira, covid je loterija življenja, je dejal eden od Okornovih sogovornikov.
Skupni imenovalec večini v videu bi rekel da je prekomerna teža? Ker prav suh ni noben na posnetku(pa to po tem ko so izgubili veliko kilogramov).
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.527
14.130
113
Skupni imenovalec večini v videu bi rekel da je prekomerna teža? Ker prav suh ni noben na posnetku(pa to po tem ko so izgubili veliko kilogramov).
Bom sodil o tem, ko bom pogledal celoten film in ne samo delček. Je pa lahko nekaj na tem, da so debelejši bolj dovzetni za težje prebolevanje Covida, tudi v ZDA se je tako pokazalo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Na smrt bolani (npr v zadnjem stanju raka) ne rabijo urgence, ti lahko povem iz lastnih izkušenj sem imel enega doma ki je umrl mesec in pol nazaj.
Se strinjam. Na smrt bolani niso urgentni primeri in bi rabili pct, če bi šli tja.
To je odgovor na vprašanje, če na smrt bolani lahko gredo na urgenco.
 
Nazadnje urejeno:

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Skupni imenovalec večini v videu bi rekel da je prekomerna teža? Ker prav suh ni noben na posnetku(pa to po tem ko so izgubili veliko kilogramov).
Koliko sam poznam precej primerov oseb z zapleti zaradi covida, je še bolj kot sama debelost, bolj očiten skupni imenovalec predvsem težave s sladkorjem.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.782
6.067
113

Beović: Potek epidemije odvisen tudi od tempa cepljenja najbolj ranljivih skupin​


E ja, in kaj se je naredilo za cepljenje le-teh?
Kaj bi naredili? S kalšnikom za hrbtom stat vskemu antivaxer debilom? Pa saj spremljaš medije, kjer vsak dan plozajo "pojdite se cepit". Ali se boš tudi tukaj sprenevedal? Če bi pa zakonsko uredili cepljenje na 50 let, bi pa spet polno kolesrjev vandralo pred parlamentom, zvečer pa granitne kocke frčale po zraku. Narediš lahko kajčeš, pa bodo debili še vedno ostali debili. Vsak pameten ve koliko je star in da se mora dat cepit. Potem pa ti še pribiješ, kaj so naredili za cepljenje le-teh.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Kaj bi naredili? S kalšnikom za hrbtom stat vskemu antivaxer debilom? Pa saj spremljaš medije, kjer vsak dan plozajo "pojdite se cepit". Ali se boš tudi tukaj sprenevedal? Če bi pa zakonsko uredili cepljenje na 50 let, bi pa spet polno kolesrjev vandralo pred parlamentom, zvečer pa granitne kocke frčale po zraku. Narediš lahko kajčeš, pa bodo debili še vedno ostali debili. Vsak pameten ve koliko je star in da se mora dat cepit. Potem pa ti še pribiješ, kaj so naredili za cepljenje le-teh.
Mogoče bi se upokojencem lahko zagrozilo, da bodo vračali prejete covid dodatke. Ali zakaj se je lahko samo zdravstvenim delavcem s tem grozilo?
Pa recimo PCT v DSO-jih ... zakaj se samo s PCT v šolah straši?
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Kaj bi naredili? S kalšnikom za hrbtom stat vskemu antivaxer debilom? Pa saj spremljaš medije, kjer vsak dan plozajo "pojdite se cepit". Ali se boš tudi tukaj sprenevedal? Če bi pa zakonsko uredili cepljenje na 50 let, bi pa spet polno kolesrjev vandralo pred parlamentom, zvečer pa granitne kocke frčale po zraku. Narediš lahko kajčeš, pa bodo debili še vedno ostali debili. Vsak pameten ve koliko je star in da se mora dat cepit. Potem pa ti še pribiješ, kaj so naredili za cepljenje le-teh.
Če bi kdo drug zapovedal cepljenje na 50 let, bi pajaci vladajoče stranke prvi bicikle gnali pred parlament. Granitne kocke pa tud vemo, da letijo izpod rok istih. Tak da....
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Mogoče bi se upokojencem lahko zagrozilo, da bodo vračali prejete covid dodatke. Ali zakaj se je lahko samo zdravstvenim delavcem s tem grozilo?
Pa recimo PCT v DSO-jih ... zakaj se samo s PCT v šolah straši?
Nobenmu ni jasno, za kaj so sploh kovid dodatki bili. Pustmo tiste, ki so prejel nekaj deset €. Tisti, ki so prejemali tisoče evrov da so bili doma, pa morajo zdej vrnt z nečim. S čim? Ne vem...mogoče s tem, da širijo laži, paniko, nestrpnost....
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.190
3.353
113
Praviloma ze, je pa verjetno tudi kak primer, ko ne rabis biti za to ravno zdravnik... Drugace pa pac gres k zdravniku in konec. Opcij za prit do njega imas pa vec.
Dej ne bluzi na pamet. Niso vsi dohtarji v ZD. Nekateri imajo ordinacije v poslovnih stavbah kjer je več različnih firm in dejavnosti in tam praga ne prestopiš brez PCT, ker ti varnostnik z osnovnošolsko izobrazbo ali še to ne, preprečuje vstop.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.019
113
Dej ne bluzi na pamet. Niso vsi dohtarji v ZD. Nekateri imajo ordinacije v poslovnih stavbah kjer je več različnih firm in dejavnosti in tam praga ne prestopiš brez PCT, ker ti varnostnik z osnovnošolsko izobrazbo ali še to ne, preprečuje vstop.
Aha OK, potem pa tko reči. Se pravi, da drži, kar sem napisal prej, da je mogoče čas, da zamenjaš zdravnika. Mogoče pa on tebe lahko obišče na dom?
 
  • Haha
Reactions: nemenabijat