Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.094
6.479
113
Nekateri epidemiologi v državi so se odzvali na nedavne izjave direktorja Nacionalnega inštituta za javno zdravje Milana Kreka in demantirali njegova dejstva, ki so letela predvsem na prejšnje vodstvo in odzivanje med epidemijo v začetni fazi. "Z lažmi, zavajanji oziroma netočnimi informacijami, ki jih je navajal Milan Krek, se povzroča nadaljnja škoda v odnosu državljanov do epidemije, s tem pa posledično tudi večja škoda zdravju prebivalcev."

Škoda je nepopravljiva. Tem več nihče ne verjame. Poleg tega pa folk vidi, da tudi bolezen in bav bav in zato se pač ne cepijo, edino s prisilo uspeva.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

odranoel

Fizikalc
8. dec 2020
223
62
28
Ni poanta v tem, da bolezen ni nevarna. Izkušnje nekaterih mojih prijateljev žal govorijo drugače. Ljudje bi se zagotovo prostovoljno cepili, če bi cepivo ščitilo vsaj pred hudim potekom, pa ne ščiti niti starejših do pričakovane mere - glede mladih in manj mladih, torej tistih, ki niso stari, ne vemo, saj ni podatkov o starosti hospitaliziranih cepljenih ter pridruženih boleznih. Saj se vsi spomnimo, da je stroka govorila, da bo cepivo ščitilo nasploh pred razvojem bolezni, na začetku je bilo nekaj razmišljanj tudi v smeri, da cepljeni ne bodo mogli biti kužni (torej širiti bolezni)...Zdaj pa vidimo, da ljudje žal lahko težko zbolijo kljub cepljenju. Torej je poanta v tem, da cepivo ni to, kar je stroka govorila, da bo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

jest5

Guru
18. avg 2007
25.164
-8.273
113
Saj se vsi spomnimo, da je stroka govorila, da bo cepivo ščitilo nasploh pred razvojem bolezni, na začetku je bilo nekaj razmišljanj tudi v smeri, da cepljeni ne bodo mogli biti kužni (torej širiti bolezni)...Zdaj pa vidimo, da ljudje žal lahko težko zbolijo kljub cepljenju. Torej je poanta v tem, da cepivo ni to, kar je stroka govorila, da bo.
No ja...
Prvo se je potrebno zavedati, na kaj se nanašajo določene izjave.
Za ščitenje pred razvojem bolezni je še kako veljalo za originalni sev, ter tudi za sev, ki smo ga imeli pri nas lansko jesen.
Pri angležu, ter sploh pri delti, pa je "garancija" pred simptomi kar dosti nižja.
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.426
3.185
113
V piko opisani ANTIcepilci na Alterju :valjamse: :evil:

V zadnjem času poročajo tudi o več primerih zastrupitev z ivermektinom, tudi veterinarskih pripravkov, ki jih nekritično jemljejo bolniki s covid-19. Prekomerni odmerki so povezani ne le s slabostjo, bruhanjem in drisko, pač pa tudi z znižanim krvnim tlakom, učinki na osrednje živčevje, npr. motnjo zavesti, zmedenostjo, halucinacijami, krči, komo in smrtjo.

 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.426
3.185
113
5 mrtvih NEcepljenih.
Npr...Bosna kjer imajo 18% cepljenost umre dnevno 6 X več ljudi.
hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh.jpg
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.094
6.479
113
Tony in podobni bodo rekli fake news :(
Zal pa niti ene niti drugi nimamo oprijemljivih podatkov o dejanski skodljivosti kovida.
Vseeno pa se bo zacelo silit otroke v cepljenje
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.133
113
Tony in podobni bodo rekli fake news :(
Zal pa niti ene niti drugi nimamo oprijemljivih podatkov o dejanski skodljivosti kovida.
Vseeno pa se bo zacelo silit otroke v cepljenje
Bom samo tole napisal:
- gripa je tu še vedno in to lepo uradno zabeležena po primerih. Seveda pa jo je bilo v letu 2020 veliko manj kot prejšnja leta, le zakaj, hmmm, le zakaj...
- imamo oprijemljive podatke o dejanski škodljivosti tako kar se smrti tiče kot tudi kratkoročnih in dolgoročnih posledic covida. Če pa kdo podatkom ne verjame, je pa to drugačne sorte problem in ne take, da pač ni podatkov.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.094
6.479
113
Kako lahko vemo za dolgorocne posledice pri virusu ki je tu sele dobro leto, ali pri cepivu ki je tu sele nekaj mesecev? Kako Vemo kaj bo cez 5,10,20 let v obeh primerih?
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.473
113
Kako lahko vemo za dolgorocne posledice pri virusu ki je tu sele dobro leto, ali pri cepivu ki je tu sele nekaj mesecev? Kako Vemo kaj bo cez 5,10,20 let v obeh primerih?
in kaj boš naredil, da se izkaže, da cepljen po prebolelem kovidu ne bo imel nič, necepljen pa 30 let posledice?
ker z čikom v ustah boš pa čez 20 let bolj zdrav kot danes.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.133
113
Kako lahko vemo za dolgorocne posledice pri virusu ki je tu sele dobro leto, ali pri cepivu ki je tu sele nekaj mesecev? Kako Vemo kaj bo cez 5,10,20 let v obeh primerih?
Saj nisem rekel, da poznamo VSE dolgoročne posledice ampak nekaj jih pa žal že poznamo (npr. srčne težave).
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Kaj mislite, ali bodo nastopajoči povedali, katerih vladnih odredb in priporočil nijz se niso držali, da so zboleli?
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

p4pe

Guru
24. feb 2010
1.568
980
113
48
KR
Kaj mislite, ali bodo nastopajoči povedali, katerih vladnih odredb in priporočil nijz se niso držali, da so zboleli?
Kako nej pa to človk ve? Jaz sem se držal vseh priporočil in odredb na max., za moje pojme še precej več, kot je bilo priporočeno, pa sem vseeno zbolel.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.094
6.479
113
Redkokatera uredba je bila proti okužbi.

To je v bistvu samo zdrava pamet, če kdo komplicira, N95 maska in iber higiena, ampak potem pa se začnejo problemi s pretirano sterilnostjo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in mirsi