Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

p4pe

Guru
24. feb 2010
1.568
980
113
48
KR
Redkokatera uredba je bila proti okužbi.

To je v bistvu samo zdrava pamet, če kdo komplicira, N95 maska in iber higiena, ampak potem pa se začnejo problemi s pretirano sterilnostjo.
Iber higiene se nisem držal, ker se je kretensko polivat z alkotom ali pa žajfirat ne vem kolkrat na dan. Bolj sem mislil na druženje, distanca, v trgovino 1x na teden, ipd.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.103
6.480
113
Ja, ampak to ni šanse, da bi preprečilo, ker aerosolni virusi so pač takšni z namenom :)
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska

Sodni svet: Pogoj PCT ne more omejevati dostopa do sodišč​

Saj to je logično. Sodna veja oblasti je neodvisna in sama odreja pogoje svojega delovanja. Te pogoje se sme spreminjati samo z zakonom in ne z odloki. Tako je povsem pravilno, da tega odloka ne priznavajo. Še enkrat poudarjam, da je sodna veja neodvisna, za druge, ki niso neodvisni, pa odloki seveda veljajo, dokler jih sodna veja morebiti ne razveljavi.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.103
6.480
113

Beović: Potek epidemije odvisen tudi od tempa cepljenja najbolj ranljivih skupin​


E ja, in kaj se je naredilo za cepljenje le-teh?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.103
6.480
113
Niti enega ukrepa ne vidim, ki bi bil ciljno usmerjen v starostnike, vse je usmerjeno na zdravo, delovno populacijo in mladostnike.

No, mogoče PCT na pumpi, ampak pravilo je tudi takšno, da star onemogel itak ne vozi avta.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1 in Ytbnd

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Lancet:

An appeal for an objective, open, and transparent scientific debate about the origin of SARS-CoV-2​


 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.103
6.480
113
  • Haha
Reactions: nemenabijat

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.103
6.480
113
Infektolog Janez Tomažič z Univerzitetnega kliničnega centra (UKC) Ljubljana je v izjavi za medije pojasnil, da cepivo bolje ščiti pred prenosom okužbe novega koronavirusa kot prebolel covid-19. Prebolevnost pa bolje ščiti pred ponovnim hudim potekom bolezni.

Torej zakaj bi se cepil, ce imam kot prebolel boljso zascito?
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.473
113
Infektolog Janez Tomažič z Univerzitetnega kliničnega centra (UKC) Ljubljana je v izjavi za medije pojasnil, da cepivo bolje ščiti pred prenosom okužbe novega koronavirusa kot prebolel covid-19. Prebolevnost pa bolje ščiti pred ponovnim hudim potekom bolezni.

Torej zakaj bi se cepil, ce imam kot prebolel boljso zascito?
ne rabiš se, zdaj pa adijoooo, model. čavko.
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.134
113
Torej zakaj bi se cepil, ce imam kot prebolel boljso zascito?
Kako veš, da si prebolel? Po občutku ali imaš nekje potrdilo o pozitivnem PCR testu? Če gre za tisto prvo - sorry, ne bo šlo čez.

Osebno sem imel takšno zdravstveno oz. bolezensko stanje ter konkretne dolgotrajne posledice po njemu, da lahko skoraj zagotovo trdim, da sem dal covid čez ampak, ker je bilo to v samem začetku tega sranja se nisem mogel testirat, saj so takrat testirali zgolj tiste z zelo simptomi oz. zapleti. Posledično se vedem, kot da nisem prebolel.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.103
6.480
113
Mogoce je malo nerodno napisano, kot da sem ze, mislil sem ce ga bom.
Iz vidika nekoga, ko ga kovid ne bo pretirano prizadel, je bolje dati skozi, ker si potem bolj varen, je tako?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.134
113
Mogoce je malo nerodno napisano, kot da sem ze, mislil sem ce ga bom.
Iz vidika nekoga, ko ga kovid ne bo pretirano prizadel, je bolje dati skozi, ker si potem bolj varen, je tako?
Zgolj in samo iz vidika posameznika - ja, mislim, da je načeloma tako. Se pa ta logika hitro sesuje, ko dodaš v enačbo možnost zapletov, ki se lahko zgodijo pri komurkoli kljub temu, da je več šans za kompliakcije pri starejših/starih kot pa pri mlajših/mladih. Ti si pa ravno vmes.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.134
113
Matey, saj lahko gres na test protiteles. Za svoj mir.
Sem razmišljal o tem ampak mi je bilo odsvetovano iz dveh razlogov - bolan sem bil že zelo dolgo nazaj (sredina marca 2020 in dalje), morda predolgo in pa od enega strokovnega vira sme dobil info, da so ti samoplačniški testi za protitelesa bolj tako tako (btw, to sem zdaj zelo olepšal opis) in da posledično ni smisla, da grem v to.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Infektolog Janez Tomažič z Univerzitetnega kliničnega centra (UKC) Ljubljana je v izjavi za medije pojasnil, da cepivo bolje ščiti pred prenosom okužbe novega koronavirusa kot prebolel covid-19. Prebolevnost pa bolje ščiti pred ponovnim hudim potekom bolezni.

Torej zakaj bi se cepil, ce imam kot prebolel boljso zascito?
Kot trikrat prebolel imaš neprebojno zaščito.:nazdravje: Sicer pa še enkrat preberi zadnji stavek, sem ga boldal, da boš bolje razumel.
 
19. jul 2007
2.756
1.479
113
Mogoce je malo nerodno napisano, kot da sem ze, mislil sem ce ga bom.
Iz vidika nekoga, ko ga kovid ne bo pretirano prizadel, je bolje dati skozi, ker si potem bolj varen, je tako?
Ne.

Ker ko zmnožiš* (sicer majhno, ampak potrjeno) verjetnost zapletov (pri mladi, načeloma zdravi osebi) prebolevanju Covida s resnostjo zapletov pri prebolevanju Covida, vidiš da so potencialna tveganja toliko višja od prednosti prebolevanja Covida pred cepljenjem, tako da to ni smiselno.

*https://en.m.wikipedia.org/wiki/Risk_matrix
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.103
6.480
113
To nima veze na končni razplet, torej si ali nisi bolj varen pred težjim zapletom, če preboliš kovid.
Vsaj tako je rekel infektolog, ali so novinarji kaj narobe povzeli?