Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.808
3.336
113
40
Lj
Po številu mrtvih smo bili že pred covidom prvi, zaradi slabega oz. neobstoječega zdravstva. Recimo prvi po umrljivosti za rakom. Zdaj je samo še slabše ker so se zdravniki zmenli da se ne oglašajo več na telefon.
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Ce si na smrt bolan gres lahko tudi na urgenco, ali pač?
Na urgenco greš če imaš ogrožajoče stanje, niti ni nujno da si na smrt bolan. Lahko imaš melanom (kožni rak) pa te bodo na urgenci lepo odslovili in ti rekli da pojdi k osebnemu zdravniku kazat tiste tvoje pikice. In tu je problem, ker je dosegljivost osebnega zdravnika za take stvari danes dokaj omejena.

Ravno pri raku je večina začetnih simptomov, ki pacienta pripeljejo do zdravnika blagih in veliko ljudi ne gre do zdravnika že tako (oz. gredo prepozno) ker se jim zdi brezveze "težit". In če 3 dni zapored kličeš v ambulanto pa se noben ne oglasi potem je najbrž precej takih ki čakajo dokler se stvar res ne poslabša in zamudijo okno ko bi bilo zdravljenje še uspešno (oz. bolj uspešno).

Pa ni samo rak tak, precej resnih bolezni se začne totalno brezveze in če nisi hipohonder ne boš šel takoj k zdravniku. Vsaka prepreka do zdravnika več (covid na splošno, PCT pogoj) pa samo podaljša čas do obravnave ki bi morala bit pa čimprej.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.023
113
Ocitno imas dober razlog za menjavo zdravnika. Jaz sem se vedno uspel priti do zdravnika, ko sem ga potreboval, do pediatra tudi in ne bos verjel tudi do zobozdravnika. Mogoce je pa problem v tebi?
 
  • Haha
Reactions: nemenabijat

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.023
113
Nisem mislil tega. Govorim o tem, da ce si ti na smrt bolan, verjetno ne bos mogel poklicat dohtarja, zato ga bo nekdo drugi. Sicer pa, a ne spremljas FBja? Na FBju je ze vsak drugi dohtar, statisticno gledano imas zato vsaj enega doma.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.193
3.356
113
Ne spremljam FBja, ker ga nimam in ga ne rabim.
Koliko je kdo na smrt bolan, lahko pove samo dohtar, ko te vidi in pregleda. Lahko ti pa kakšen FB dohtar preko video povezave postavi diagnozo.
Nisem mislil tega. Govorim o tem, da ce si ti na smrt bolan, verjetno ne bos mogel poklicat dohtarja, zato ga bo nekdo drugi. Sicer pa, a ne spremljas FBja? Na FBju je ze vsak drugi dohtar, statisticno gledano imas zato vsaj enega doma.