Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.059
113
39
MB
Meni se zdi, da se marsikaj ve o virusu, samo se vsega ne da v javnost. Ali se pa dejansko še vedno nič ne ve ... sploh ko poslušam naše strokovnjake.
Napacne strokovnjake poslusas, tu na forumu pa na fbju v par skupinah vejo vse.

v resnici je pa verjetno ceotna zadeva precej neznanka.
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
.... bil v petek v eni trgovini v KP okoli 14h ... otroci, cele familije, med.maske pod nosom etc. nema što nema :oops1: ... IJJ na TV o 200k folka (10%) , ki ne spoštuje ukrepov, kmalu vidim neko anonimno anketo : 1/3 ne spoštuje, kot vidim sam, je takih, ki ga lomijo še enkrat toliko ... :bonk: ... Tudi negovalke in medicinsko osebje je v teh 2/3 ljudi .... Pa ne moreš ti folka čez noč naučit pravilno dihat (nos in, usta out) in pravilno nosit masko čez faco ... Potemtakim je bolje druga doli z linka v tanjši verziji iz kmetijske zadruge s samo enim elast.trakcem nad ušesi , da ti ne vleče ušes narazen , pa še dihaš/govoriš z njo normalno : 1 pak/kom 5 - 2,5eur zdaj (higienska NeVarovalna) Profi4 .... https://jezernik.com/disposable-masks.htm - za "civile" na "obhodu" naokoli ... Pa še v žep je ne moreš enostavno dat ...

Nose Dust Masks Features
Application Traffic Police
Brand Bright
Material Cotton
Size Large
Type Disposable
Usage/Application Pharma Industry

Podobno a malo (3 kom 5eur) so imeli (primerno za deco!) tudi nekoč v kakšni lekarni in Sanolaborju pred korono
.

Zdaj vsi prodajajo samo pakete medicinske in razkužila. :nigladek: Več profita ?

Če pravilno dihaš, kot sem napisal, se med obrazom in masko ustvari zračni žep, hkrati pa prepreči hladnemu zraku vdor v nos in globlje. Ker so nos in dihala toplejša, se tudi telo lahko bolje bori proti kakšnemu virusu !!! Jest sem leta hodil naokoli s tako iz Agrarije, ne cepim se že desetletje proti ničemur, hodil naokoli po gužvah in bolnicah/ambulantah/čakalnicah med sezonami gripe in nič fasal ... mora bit nekaj na tej moji teoriji, lahko se pa motim. Navlaži se tudi zaradi izdihovanja; v avtu pač primem za elastiki pred masko in jo prestavim pod brado. Saj vemo, da je treba tudi zunanjost vratu pod brado čuvat, da ostane topel :zardelalter: ... in ta čas se malce tudi posuši :cheer: :evil: ... ena traja od penzije do penzije , če jo rabiš 2x tedensko od 1-3h, vmes se v stanovanju obešena na kljuki itak posuši ...

Nekdo je prav tu na forumu izjavil v začetku leta, da sem čuden, ker hodim z masko naokoli in nekdo omenil "NEVAROVALNA" ... Koliko časa je pa varovalna ona medicinska (po možnosti pod nosom in da jo stalno šlataš ali v žepu skupaj s smart Phone) ? Ali pa ona cunjasta DIY ali pralna :bonk: ... Razmislite malo ...

Ps.: danes sem čul hupanje iz KP nekaj avtov (poroka) ... Evo, trdim, da korono razširjajo hormoni :evil: .. in pa "cestni farmacevti" . Ti itak živijo v paralelnem svetu ... Posebej še najstniki, ki so zadeti od hormonov :evil: ... vem, nekoč baje sem bil tudi sam najstnik, čeprav sem starejši od Mara Done ...

Hudiča, vedno napišem preveč, čeprav vem, da večina ni sposobna koncentracije za več kot en kratek odstavek ali tweet (max 3 min) ... Če bom imel kaj konkretnega za na kratko povedat bom, če se mi bo dalo sploh pisat še kaj :zavijazocmi: ...

------------------------------------
" ... " Butale so male, Butalcev pa preveč" ! ..." :jezen:
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.402
4.506
113
.... bil v petek v eni trgovini v KP okoli 14h ... otroci, cele familije, med.maske pod nosom etc. nema što nema :oops1: ... IJJ na TV o 200k folka (10%) , ki ne spoštuje ukrepov, kmalu vidim neko anonimno anketo : 1/3 ne spoštuje, kot vidim sam, je takih, ki ga lomijo še enkrat toliko ... :bonk: ... Tudi negovalke in medicinsko osebje je v teh 2/3 ljudi .... Pa ne moreš ti folka čez noč naučit pravilno dihat (nos in, usta out) in pravilno nosit masko čez faco ... Potemtakim je bolje druga doli z linka v tanjši verziji iz kmetijske zadruge s samo enim elast.trakcem nad ušesi , da ti ne vleče ušes narazen , pa še dihaš/govoriš z njo normalno : 1 pak/kom 5 - 2,5eur zdaj (higienska NeVarovalna) Profi4 .... https://jezernik.com/disposable-masks.htm - za "civile" na "obhodu" naokoli ... Pa še v žep je ne moreš enostavno dat ...

Nose Dust Masks Features
Application Traffic Police
Brand Bright
Material Cotton
Size Large
Type Disposable
Usage/Application Pharma Industry

Podobno a malo (3 kom 5eur) so imeli (primerno za deco!) tudi nekoč v kakšni lekarni in Sanolaborju pred korono
.

Zdaj vsi prodajajo samo pakete medicinske in razkužila. :nigladek: Več profita ?

Če pravilno dihaš, kot sem napisal, se med obrazom in masko ustvari zračni žep, hkrati pa prepreči hladnemu zraku vdor v nos in globlje. Ker so nos in dihala toplejša, se tudi telo lahko bolje bori proti kakšnemu virusu !!! Jest sem leta hodil naokoli s tako iz Agrarije, ne cepim se že desetletje proti ničemur, hodil naokoli po gužvah in bolnicah/ambulantah/čakalnicah med sezonami gripe in nič fasal ... mora bit nekaj na tej moji teoriji, lahko se pa motim. Navlaži se tudi zaradi izdihovanja; v avtu pač primem za elastiki pred masko in jo prestavim pod brado. Saj vemo, da je treba tudi zunanjost vratu pod brado čuvat, da ostane topel :zardelalter: ... in ta čas se malce tudi posuši :cheer: :evil: ... ena traja od penzije do penzije , če jo rabiš 2x tedensko od 1-3h, vmes se v stanovanju obešena na kljuki itak posuši ...

Nekdo je prav tu na forumu izjavil v začetku leta, da sem čuden, ker hodim z masko naokoli in nekdo omenil "NEVAROVALNA" ... Koliko časa je pa varovalna ona medicinska (po možnosti pod nosom in da jo stalno šlataš ali v žepu skupaj s smart Phone) ? Ali pa ona cunjasta DIY ali pralna :bonk: ... Razmislite malo ...

Ps.: danes sem čul hupanje iz KP nekaj avtov (poroka) ... Evo, trdim, da korono razširjajo hormoni :evil: .. in pa "cestni farmacevti" . Ti itak živijo v paralelnem svetu ... Posebej še najstniki, ki so zadeti od hormonov :evil: ... vem, nekoč baje sem bil tudi sam najstnik, čeprav sem starejši od Mara Done ...

Hudiča, vedno napišem preveč, čeprav vem, da večina ni sposobna koncentracije za več kot en kratek odstavek ali tweet (max 3 min) ... Če bom imel kaj konkretnega za na kratko povedat bom, če se mi bo dalo sploh pisat še kaj :zavijazocmi: ...

------------------------------------
" ... " Butale so male, Butalcev pa preveč" ! ..." :jezen:
Tablete še niso prijele ali je bilo malo preveč "razkužila"?
 
  • Všeč mi je
Reactions: p4pe in jendomen

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.132
2.208
113
Kaj je varneje, primerneje, ustrezneje, deluje v trenutni situaciji?
Z masko ali brez maske?

p.s. Če deluje šalček, jakna, pulover ..., potem deluje tudi maska. Pralna, iz papirja tako kot tist šalček, jakna, pulover!
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.426
3.185
113
Totalni lockdown
20201129_110541.jpg
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.426
3.185
113
Kdaj si se torej okužil s kitajcem?
Ne vem, ce je to stvar seva. Meni je slo cez s tremi veceri malo polne glave in povecane zeje, od teh, od katerih pa sem garantirano dobil, pa en teden vrocine med 37.5 in 38.5, bolecine v sklepih in huda zdelanost.

Je pa res, da jaz sem bil poln vitamimov C, D in cinka.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
glede na to da ni pisal po forumu kdaj je zbolel in da se zdravi se lahko upravičeno vprašamo če je prehajal mejo okužen.

nismo pa seveda upravičeni do odgovora, to je pač tvoja stvar andy. včasih pa molk vse pove.
 
  • Haha
Reactions: AndY1

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.059
113
39
MB
Evo iz prve roke, necak od zene, prvic pozitiven v zacetku oktobra, bil vmes ze negativen, zdaj pa spet pozitiven te dni.

simptomi isti, 40 vrocine pa brez apetita.

prvic dobil od sosolca, za drugic nihce neve odkod
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.551
685
113
Samo tisti, ki ste bili na testiranju:
Ste ob odvzemu brisa dobili kakšno potrdilo, navodilo,...?

tomi
kolikokrat in na kakšen način so ga testirali?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.527
14.130
113
Evo iz prve roke, necak od zene, prvic pozitiven v zacetku oktobra, bil vmes ze negativen, zdaj pa spet pozitiven te dni.

simptomi isti, 40 vrocine pa brez apetita.

prvic dobil od sosolca, za drugic nihce neve odkod

Wtf? Dvakrat v tako kratkem času? Sem najprej pomislil, da gre v bistvu za eno in isto dlje trajajočo okužbo (kot pri mojem sosedu, ki je bil spomladi pozitiven skoraj dva meseca in od tega je več kot en mesec prebil na intenzivnem zdravljenju) ampak če pa ponavlja simptome gre pa morda res za "ponovitev vaje".

Ali je možno, da pa simptomi pri isti okužbi pridejo v takšnih valovih (časovno tako narazen) da samo izgleda, kot da gre za dve okužbi? Kako je kaj s tem v praksi?
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.059
113
39
MB
Nimam pojma, pac vmes je bil ze ok, zdaj ga pa spet kuha.
Je pa pozitivno da ne prvic pa ne zdaj se ni okuzil nihce od sorojencev in ne starsi