Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Ne gledam 24ur sem pa šel zdaj pogledat za nazaj - dve trditvi, ki ne štimata - da 10000 testov stane 10mio in druga, da za tak dnar postaviš bolnico.
Prvo kot prvo bo bolnica prazna, ker nebo koga ki bi delal not, kot drugo pa tudi če bi test stal 100€, je realni strošek bistveno manjši in se ta kapital pretaka v mikrobiološke ustanove oz. zdravstvene in njihove laboratorije, kjer se spet lahko porabi za njihov razvoj, kar pomeni, da ni stran vržen denar.
Namen selektivnosti testiranj v tem trenutku pa je čisto drug, in tudi o tem so govorili in tudi jaz sem že v tej temi pisal o tem.
In če bi ti res poslušal Rozmana bi slišal, da se njemu ta virus ne zdi tak pičkin dim kot tebi.

Mimogrede, si kaj sledil kaki ukrepi so sedaj v Franciji od tvojega zadnjega posta?
Nisem nikjer pisal da je virus pickin dim amapk da so ukrepi prehudi.to je malo razlike a ne?
Kakorkoli, rozman je rekel to za kar si se norca iz mene delal. Ocitno si se od rozmana pametnejsi. Tudi rozman je rekel, da zdrave osebe vecinoma prebolijo kot blazji prehlad. Vecinoma, da se nebos spet zapenjal v tisti 0,1% tezjih obolenj.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Ne gledam 24ur sem pa šel zdaj pogledat za nazaj - dve trditvi, ki ne štimata - da 10000 testov stane 10mio in druga, da za tak dnar postaviš bolnico.
In potem v nadaljevanju še okrca vplivneže ki lažejo in jim naprti krivdo za smrti.
Pri meni je s takimi izjavami Rozmaj sedaj izgubil vso kredibilnost.
 
Nazadnje urejeno:

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Nisem nikjer pisal da je virus pickin dim amapk da so ukrepi prehudi.to je malo razlike a ne?
Kakorkoli, rozman je rekel to za kar si se norca iz mene delal. Ocitno si se od rozmana pametnejsi. Tudi rozman je rekel, da zdrave osebe vecinoma prebolijo kot blazji prehlad. Vecinoma, da se nebos spet zapenjal v tisti 0,1% tezjih obolenj.
Očitno tudi Rozman najde čas, da bere alter in od tu pobira ideje :)
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Saj to poskušajo in potem dobiš take neumnosti:
- nošenje maske vseposod zunaj, v upanju, da bi jih vsaj nosili v gneči na Čopovi
- razkuževanje stopnišč, v upanju, da bi vsaj razkuževali roke

Bolje bi bilo da se dogovorimo za minimum, in se potem tega dejansko držimo.
Zakaj pa potem ne lovijo in ne kasirajo tistim v gneči na Čopovi, ampak gredo raje pozno zvečer v Kranj, kjer so ujeli osamljenega deda brez maske, ki je za povrh še kršil policijsko uro, in mu nabili kazen (videno na poptv).????
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Ne gledam 24ur sem pa šel zdaj pogledat za nazaj - dve trditvi, ki ne štimata - da 10000 testov stane 10mio in druga, da za tak dnar postaviš bolnico.
Prvo kot prvo bo bolnica prazna, ker nebo koga ki bi delal not, kot drugo pa tudi če bi test stal 100€, je realni strošek bistveno manjši in se ta kapital pretaka v mikrobiološke ustanove oz. zdravstvene in njihove laboratorije, kjer se spet lahko porabi za njihov razvoj, kar pomeni, da ni stran vržen denar.
Namen selektivnosti testiranj v tem trenutku pa je čisto drug, in tudi o tem so govorili in tudi jaz sem že v tej temi pisal o tem.
In če bi ti res poslušal Rozmana bi slišal, da se njemu ta virus ne zdi tak pičkin dim kot tebi.

Mimogrede, si kaj sledil kaki ukrepi so sedaj v Franciji od tvojega zadnjega posta?
A nisem napisal to ze enkrat? Test stane 66eur. Brez vsega ostalega (ure za delavce, logistika, zascitna oprema...). 5 eur je ceneje na nijz kot na imi. No vsaj bilo je ceneje 1 mesec nazaj ce niso kaj spreminjali.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
se dobro da smo dobili covid, drugace se 10 let nebi koncali z gradnjo v klinicnem centru. Berem malo na fejsbuku jamranje zdravstvenih delavcev med komentarji se monika azman, predsednica zbornice zdravstvene nege lepo vsem zahvaljuje za pozrtvovalnost, medtem ko je ona sama kriva da je vse u ***** kar se negovalnega osebja tice.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
Pomojem je glavni problem folk, ki hodi na siht s slabim počutjem in prehladnimi znaki. To je slovenski nacionalni šport, k vsak zase misli, da je nepogrešljiv, vmes pa okuži pol oddelka. V preteklosti z gripami, rotavirusi itd, sedaj s Korono. Res upam, da od te situacije potegnemo vsaj to, da bo nesprejemljivo, če si bolan/prehlajen na sihtu.

Ravno danes poslušal od kolegice, ena od oddelcnih sefic hodi s ful slabim počutjem na siht I'm sedi z vsemi direktorji, noče domov kljub pozivom, da naj le gre. No jutri jo testirajo za covid. Če je pozitivna je okužila celoten management. Ker s slabim počutjem ni hotela delat od doma. In tu ne pomaga noben lockdown, občine, maske zunaj in se kaj hujšega.

No tale sodelavka od kolegice je pozitivna. V tesnem stiku s številnimi zaposlenimi, celotnim vodstvom itd... Upam, da je ponosna nase, ker je prišla bolna na šiht :obesise: :bonk:
 
  • Jezen sem
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe in Matey

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.096
6.480
113
Velik porast števila okuženih med 35. in 45. letom, med okuženimi več žensk

Erm..a ni to ravno kul? To je najmanj ranljiva skupina. al bi raje imeli velik porast med 85+? Valda da se bo tu širil virus, če je to delovno najbolj aktivna populacija, pa tudi personal life majo, ne pa samo kuča poso, pa pol čičat not pred TVji.

Mislim..da se povsod seje paniko in negativno voljo :bonk:

@vlada. Pustite že proletariat da dela in financira zdravstvo, ter vaše riti, vi pa izolirajte ranljive skupine.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77 in AndY1

FireMan

Fizikalc
19. sep 2007
276
43
28

Ni mi najbolj jasno za kakšen prezračevalni sistem gre? Potem to ni prezračevalni sistem!
Če sesaš umazan zrak ven skozi rekuperator in notri pihaš svež zrak, potem to že ne more biti razlog za širjenje aeroslov.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.193
3.356
113

Zgleda, da razum zapušča našo domovino. Tole je zažiganje čarovnic. Za rekuperacijo najbrž novinarji še niso slišali, še manj videli. Prezračevalni sistemi imajo niz različnih filtrov, ampak za klikanje na 24kur jih ni.

Edit: FireMan si me prehitel
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.096
6.480
113
Mogoče pa ni za verjeti vsaki reklami, ki jo prodajalci prezračevalnih sistemov vržejo med naivne potrošnike :sprasujemse:

Prezračevanje filtrira tako, kot filtrirajo filtri v njem. Če so to filtri stari xy let, pa še to le "papirnati", potem bo valda šel virus skozi.
Ampak a je res bilo tako težko v vseh DSOjih namestit ustrezne filtre? Je lažje državo dat v lockdown?
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.403
4.502
113
Še en fail zdravstva, NIJZ in ministrstev. Naročili so premalo doz cepiva za gripo. Na veliko oglaševali neodgovornost prebivalstva, ker se ne cepijo. Oglašujejo cepljenje, da bo več prostora za Covid v bolnišnicah. Ljudje se odzovejo, hočejo se cepit, a je že vsega zmanjkalo, novega cepiva pa ne bo.

Kar pomeni, da v tem letu mnogo ogroženih ne bo dobilo cepiva, ker se je porabil za splošno prebivalstvo.
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: darjan in jonny77