Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.547
8.900
113
Torej ti npr kmetijske nasvete pobiras pri dohtarjih, zdravstvene pa pri kmetih al kaj?
Ne, poslušam pa mnenja in ne sodim mnenj po tem kaj kdo dela. To je tokrat v tvoji domeni. Dotični dohtar ne dela drugega kot laja z odra dol. Bi mu krona z glave padla, če bi kaj razložil? Verjetno sam ne zna vsega.
Tud Potrča se je začel takoj obmetavat z mišicami, ne s tem kar je napisal. Pa Šarc je komedijant itd. Ti je znan vzorec?

Ker dons smo in že od marca poslušamo pametovanje Kacota, ki je kaj? Zdravnik? Imunolog?
Kaj ko bi se nehu norčevat?
 
  • Všeč mi je
Reactions: SamSvoj

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.847
3.364
113
40
Lj
Prav tako na Rudniku

S9JJYd8.jpg
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Tud Potrča se je začel takoj obmetavat z mišicami, ne s tem kar je napisal.

Danes ko si v formi moralnega policaja. Misicnjaku Potrcu (pa se kaksnemu zarotniku - celo iz lastnih vrst) je referencna stroka jasno odgovorila in (mu) pokazala da bluzi(jo).
Ampak on (in njemu podobni) se pac ne da(jo). "Ne boste me utisali!". In veselo bluzi dalje.

Se enkrat si preberi intervju Tuska. In ce ni dovolj jasno, ga daj se enkrat.

 
  • Ljubezen
Reactions: SamSvoj

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.766
2.646
113
Ni nujno. Ko je konec veselice, tudi JS ne pomeni nič. Takrat prav pridejo izkušnje kmeta...
Res pa sem zadnje dni v službi v naslonjaču v dnevni sobi in imam 65 col OLED (ni bil kupljen z državno plačo, sam povem) za monitor...
Pazi da ne boš burnin dobu.
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.683
576
113
Dohtar seveda ve več o korona zadevi, ampak saj je vsem jasno kaj moramo narediti glede zdravstva in korone.

Vsi pa očitno pozabljajo na vse ostalo:

Kot da trenutno naša svoboda ni več vredna nič, ponoči nas zapirajo ko pse, čez dan pa ko zajce.
Otroki ne smejo v vrtce.
Ne smejo v šole, ne smejo se primerno izobraževat.
Da se je v prvem korona valu javni dolg povečal za 10% seveda sploh ni več pomembno.
Da je v porastu družinsko nasilje ni več važno.
Da so se preventivni zdravstveni programi ustavili, ni več važno.
Da propadajo gostinci, hotelirji, turistični delavci, privatniki, sploh ni več važno.
Da so v porastu samomori, ni več važno.

nič nič več ni važno, samo korona je edino kar je sedaj pomembno.

Seveda sedimo na zlatih jajcih, da imamo neomejena sredstva da se lahko tega gremo, ne? Itak bodo plačevali naši vnuki za ta dolg.

Pa ko bi vsaj korona bila kot kuga, kjer je skoraj vsak umrl, ki je prišel v stik z virusom, potem bi razumel, zakaj se je ohromilo življenje. Ampak 80% ljudi lahko normalno funkcionira, država lahko normalno funkcionira, pa se vseeno zaradi "stroke" vse zablokiralo.

Zakaj že? Kdo pa pravi, da je zdaj dohtart bolj pameten od ekonomista? In da je resnica zdravnika bolj pomembna od resnica ekonomista?

Delno se strinjam, žal pa se folk ni zavedal da bo ob ponovnem eksponentnem naraščanju obolelih sledilo ponovno zaprtje. To smo ignorirali od poletja naprej, nismo spoštovali pravil, lagali epidemiologom, bolni v službo, brez aplikacije ki je prevelik poseg v zasebno svobodo. Očitno večji kot zaprtje v občine in policijska ura???
In ukrepi niso samo težava Slovenije, cela EU sprejema enake ukrepe. Tudi Švedska jih bo zaostrila ko/če bo število obolelih podobno kot pri nas. Ljudje so začeli umirati, v naslednjih tednih bo verjetno več 100 mrtvih, ne samo zaradi števila hoapitaliziranih, tudi zato ker je izkušenih infektologov (in pulmologov) v manjših bolnišnicah bolj za vzorec. V glavnem, pečeni smo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: roCkY in BojanP

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.072
302
83
Pa glih ti pametuješ. Veš da si zagovarjal nesposobnega židana? Veš da so uničili kmetijstvo?

Prav zares se ne spomnim, da bi ga zagovarjal. Računam, da mi boš osvežil spomin, a ne da boš...

Sem pa najbrž zagovarjal, ali pa vsaj razlagal kakšen ukrep; zate je to isto kot da človek zagovarja nekoga ali pa politko, ki jo dotični pelje.
Dejstvo pa je, da je fantko je nastopil prvi mandat in večino tega mandata dejansko delal za kmete, seveda v okvirih, ki so dani in jasni (nismo sami, jebat ga in to dejstvo večina fantov kmetov ali zanemari ali pa se ga ne zaveda ...). Je pa vse skupaj šlo v maloro, ko je dobil "ministrsko bolezen" se pravi ko se je odločil za profesionalno politiko. Od takrat pa so bili važni samo všečki in slikanje povsod in ob vsakem času. Žal to stanje traja do dan danes, čeprav sem ob menjavi rekel, da slabšene more biti. Pa je očitno lahko.

Drugače pa; tole ni tema za te debate. Rad povem kaj se dogaja ali pa kaj si jaz o tem mislim, samo odpri temo kje drugje.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.547
8.900
113
Delno se strinjam, žal pa se folk ni zavedal da bo ob ponovnem eksponentnem naraščanju obolelih sledilo ponovno zaprtje. To smo ignorirali od poletja naprej, nismo spoštovali pravil, lagali epidemiologom, bolni v službo, brez aplikacije ki je prevelik poseg v zasebno svobodo. Očitno večji kot zaprtje v občine in policijska ura???
In ukrepi niso samo težava Slovenije, cela EU sprejema enake ukrepe. Tudi Švedska jih bo zaostrila ko/če bo število obolelih podobno kot pri nas. Ljudje so začeli umirati, v naslednjih tednih bo verjetno več 100 mrtvih, ne samo zaradi števila hoapitaliziranih, tudi zato ker je izkušenih infektologov (in pulmologov) v manjših bolnišnicah bolj za vzorec. V glavnem, pečeni smo.
Pa si ziher, da je krivo zgolj nespoštovanje ukrepov? Težko, da bi se pregovorno pridni Nemci teh ukrepov ne držali. Majo ravno tako težave. Čehi so prvi val zatuškal v nulo, podobno kot mi, zdej so v še večji buli od nas.
Mogoče, smo pa vse metke in težko topništvo postrelal v izvidnico spomladi na podlagi posnetkov iz enga mega DSOja Bergamo, namest da bi prihranili kaj za jesen in glavnino. Mogoče bi pa morali ukrepe razporedit in držat krivuljo višje od nule in bi bli zdej bližje. Če se spomniš, so za en mesec še tehnične preglede zaprli, polival z razkužili stopnišča. Pa zdaj? Težko razložit. Moji sokrajani so spomlad zropal trgovine, letal z rokavicami okol, na polju hodjo z maskami, na britofu pa dren da skor ne morš verjet. Sej majo maske.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Pa si ziher, da je krivo zgolj nespoštovanje ukrepov? Težko, da bi se pregovorno pridni Nemci teh ukrepov ne držali. Majo ravno tako težave. Čehi so prvi val zatuškal v nulo, podobno kot mi, zdej so v še večji buli od nas.
Mogoče, smo pa vse metke in težko topništvo postrelal v izvidnico spomladi na podlagi posnetkov iz enga mega DSOja Bergamo, namest da bi prihranili kaj za jesen in glavnino. Mogoče bi pa morali ukrepe razporedit in držat krivuljo višje od nule in bi bli zdej bližje. Če se spomniš, so za en mesec še tehnične preglede zaprli, polival z razkužili stopnišča. Pa zdaj? Težko razložit. Moji sokrajani so spomlad zropal trgovine, letal z rokavicami okol, na polju hodjo z maskami, na britofu pa dren da skor ne morš verjet. Sej majo maske.

Tudi pregovorno pridni nemci imajo svoje Potrće in darjane.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Ja ljudjem je dost. So preživeli pomlad pa nobeden ki ga poznajo ni umrl zarad korone . Po moje nas bi rešila zgodnja zima in sneg -manj ljudi na cesti.