Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.029
1.258
113
Delno se strinjam, žal pa se folk ni zavedal da bo ob ponovnem eksponentnem naraščanju obolelih sledilo ponovno zaprtje. To smo ignorirali od poletja naprej, nismo spoštovali pravil, lagali epidemiologom, bolni v službo, brez aplikacije ki je prevelik poseg v zasebno svobodo. Očitno večji kot zaprtje v občine in policijska ura???
In ukrepi niso samo težava Slovenije, cela EU sprejema enake ukrepe. Tudi Švedska jih bo zaostrila ko/če bo število obolelih podobno kot pri nas. Ljudje so začeli umirati, v naslednjih tednih bo verjetno več 100 mrtvih, ne samo zaradi števila hoapitaliziranih, tudi zato ker je izkušenih infektologov (in pulmologov) v manjših bolnišnicah bolj za vzorec. V glavnem, pečeni smo.

Lahko se vsi drzavljani drzimo navodil 100%, pa se bo virus siril, ce pa najtesnejse stike okuzenih, ki nimajo znakov, posiljajo v life in delat. Posledice so jasne.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi in Matey

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Kaj pa, ce je bilo tako...spomladi je bilo nenormalno veliko sonca in lepih dni, torej posledicno veliko vitamina D in tudi gripe ni bilo...torej, smo bili obkoljeni samo s Kovidom. Sedaj je manj sonca, manj vitamina D in obkoljeni smo dodatno se z gripo in drugimi virusi, poleg Covida...in ce vse skupaj sestejemo, dobimo mnogo vec primerkov in nujnih primerov. Tile testi, kot smo brali, zaznajo 7 coron, torej, ni mus, da imajo vsi okuzeni 1 vrsto tega "novega" virusa. Torej, kot smo zgoraj poslusali...starejse osebe 2000 UI, otroci 1000 UI. Jaz ga sedaj jemljem ze 3 teden po 1600 UI na dan.
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.453
335
83
Jap, to je res. Sam za tako eksponento je po mojem še en faktor zadaj, ki ga spomlad ni bilo. Spomlad so ble šole zaprte.
in javni prevoz je bil ustavljen. Virusa je bilo ob začetku ukrepov relativno malo. Zadeva je zato hitro delovaa. In zunaj se je grelo. Manj zadrževanj s tujci v prostorih.

Sedajle v zimo tole zamejit se bojim da so vsi ukrepi povsem premalo. Edino če se bo ustavilo da bo zmanjkalo ignorantov in bo trezen folk nekako uspel ostati izoliran do neke mere.
 
  • Haha
Reactions: jonny77

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.886
3.150
113
Ja ljudjem je dost. So preživeli pomlad pa nobeden ki ga poznajo ni umrl zarad korone . Po moje nas bi rešila zgodnja zima in sneg -manj ljudi na cesti.

Danes ... očitno so se ljudje sami odločili za švedski model.
Moje telo, moje določitve ali kako že.
ElbsaIuXIAEZtTE.jpg
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
Delno se strinjam, žal pa se folk ni zavedal da bo ob ponovnem eksponentnem naraščanju obolelih sledilo ponovno zaprtje. To smo ignorirali od poletja naprej, nismo spoštovali pravil, lagali epidemiologom, bolni v službo, brez aplikacije ki je prevelik poseg v zasebno svobodo. Očitno večji kot zaprtje v občine in policijska ura???
In ukrepi niso samo težava Slovenije, cela EU sprejema enake ukrepe. Tudi Švedska jih bo zaostrila ko/če bo število obolelih podobno kot pri nas. Ljudje so začeli umirati, v naslednjih tednih bo verjetno več 100 mrtvih, ne samo zaradi števila hoapitaliziranih, tudi zato ker je izkušenih infektologov (in pulmologov) v manjših bolnišnicah bolj za vzorec. V glavnem, pečeni smo.

sej si kr neki smiselnega spisal, vendar zadnji stavek in tvoja predvidevanja o naslednjih tednih sta iznicila vse... pac panicna predvidevanja.