Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

Eden

Pripravnik
27. apr 2014
85
4
8
 
  • Haha
Reactions: jonny77

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.834
1.061
113
www.adriamedia.si
Maske se v bistvu le redko kje v realnem življenju nosijo. Saj jih povsod niti ne moreš. Kako boš jedel in pil z masko? Na domačem pikniku, ki se ob hladu preseli notri, je verjetno tudi ne bo nihče nosil, čeprav se skupaj nabere žlahta v radiju 100 km.
To, da gremo z masko v trgovino in na bus, bo težko ustavilo vse možnosti prenosa. Nekaj pa jih bo.

To se pač vidi koliko spoštuješ neko družbo. V azijskih, predvsem japonskih mestih je normalno, da (tudi) če si prehlajen nosiš masko, zato da druge ščitiš. Pri nas pač ekspertizo delaš in pametuješ.

Da o tem, kakšen odnos ima do družbe in ostalih sploh ne govorimo, ko piše o nekakšnih piknikih za celo žlahto in kajševse (poroke spadajo v isto malho, recimo). Kot da je to nuja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Eden

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.593
113
Da o tem, kakšen odnos ima do družbe in ostalih sploh ne govorimo, ko piše o nekakšnih piknikih za celo žlahto in kajševse (poroke spadajo v isto malho, recimo). Kot da je to nuja.
Lep primer, kako so je povprečni Slovenec fukcionalno nepismen. Nekdo opiše, kaj se dogaja, če malo pogledaš naokrog, polpismeni bralec pa prebere, da to on sam izvaja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Super, očitno imamo ekipo zdravnikov, ki bo zlahka delala z okuženimi s covid in pri tem ne bo komplicirala s preoblačenjem, ker vedo, da je dovolj ugasniti TV in reči, da si zdrav.
Vsa stvar s covid nebo vec dolgo trajala, ker so se zaceli koncno zdravniki upirati ukrepom.
Se mi pa zdi covid podoben RSV, ce si zdrav nimas skoraj nic znakov okuzbe, ce si pa imunsko oslabljen lahko dobis pljucnico. Razlika je da RSV je nevaren pri otrocih, covid pri starejsih. In oba zelo nalezljiva. Samo primerjam viruse, da nebo spet kaksnih brezveznih pametovanj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe in Eden

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.646
2.363
113
Pomurje
Komot priimek Potrč, zamenjate s kakim Alter nickom:

Če ni 5x ni na Alterju?
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.458
1.835
113
na temni strani lune
Komot priimek Potrč, zamenjate s kakim Alter nickom:


V letošnjem letu je v sloveniji umrlo 0,8% ljudi manj, kot v enakem obdobju lani.

Vsi tej "jebeno študirani" virologi, zobozdravniki ipd. kar ne morejo pojasniti, kako tako smrtonosen virus ne dviguje povprečne smrtnosti praktično nikjer v svetu.
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.574
490
83
Zakaj da ne bi mogli pojasniti? Čisto razumljivo...
Cel svet je bil zaprt nekaj mesecev, ljudje so bili doma, ni bilo prometa, nesreč, raznih športov in nenazadnje se je s tem zajezilo tudi ostale sezonske nalezljive bolezni.
če bi vse ostalo brez vseh ukrepov, bi bil rezultat zagotovo povsem drugačen.
Lahko pa poslušaš potrče z IQ 60 ki znajo prebrati statistiko tako kot njim paše.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
V letošnjem letu je v sloveniji umrlo 0,8% ljudi manj, kot v enakem obdobju lani.

Vsi tej "jebeno študirani" virologi, zobozdravniki ipd. kar ne morejo pojasniti, kako tako smrtonosen virus ne dviguje povprečne smrtnosti praktično nikjer v svetu.

Marsikaj se da pojasnit, ampak raje tukaj steni pred sabo pojasnim, kot da se s flateartherji kregam.

Ti si pa raje malo o pljučnici preberi preden spet kaj spesniš.
 
  • Všeč mi je
Reactions: optiplex in Eden
I

Izbrisan uporabnik #9334

Epilog, ostani doma v postelji, za vsak slučaj še podbajtaj streho da ne bo padla dol - preživetje zagotovljeno. :D
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Hehe, toti Trigger torej ne verjame tej covid sceni :evil:

Problem, ki se pojavlja globalno, v čisto vseh zadevah je, da je peščica ljudi, ki ima največje neumnosti za agendo sposobna napisati 100x več postov in objav kot 100 izobraženih ljudi. Ker se enostavno večina preda in neha debatirat. In potem je internet zasut z antivaxerji, flat eartherji in drugimi debili. In to v letu 2020. In to potem negativno vpliva še na sicer normalne ljudi, ker če toliko o tem piše na internetu, potem že mora biti nekaj na tem.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.646
2.363
113
Pomurje
Problem, ki se pojavlja globalno, v čisto vseh zadevah je, da je peščica ljudi, ki ima največje neumnosti za agendo sposobna napisati 100x več postov in objav kot 100 izobraženih ljudi. Ker se enostavno večina preda in neha debatirat. In potem je internet zasut z antivaxerji, flat eartherji in drugimi debili. In to v letu 2020. In to potem negativno vpliva še na sicer normalne ljudi, ker če toliko o tem piše na internetu, potem že mora biti nekaj na tem.
Še vedno je tudi resnica, da smrtnost zaostaja za lansko. Nesreče na cesti so zelo mali faktor v smrtnosti v SLO.

Ne zagovarjam potrča,trigerja itd. samo dejstva smrtnosti in splošni svetovni recesiji po neumnosti ukrepov covid, vam ravno ne grejo v korist.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Še vedno je tudi resnica, da smrtnost zaostaja za lansko. Nesreče na cesti so zelo mali faktor v smrtnosti v SLO.

Ne zagovarjam potrča,trigerja itd. samo dejstva smrtnosti in splošni svetovni recesiji po neumnosti ukrepov covid, vam ravno ne grejo v korist.

Zakaj bi bila smrtnost pri nas višja, če smo številko zelo zamejili glede na druge države? A če švedske številke ekstrapoliramo na našo populacijo bo umrljivost še vedno manjša? 1000 smrti pri nas predstavlja 5% letnih...