Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
Problem, ki se pojavlja globalno, v čisto vseh zadevah je, da je peščica ljudi, ki ima največje neumnosti za agendo sposobna napisati 100x več postov in objav kot 100 izobraženih ljudi. Ker se enostavno večina preda in neha debatirat. In potem je internet zasut z antivaxerji, flat eartherji in drugimi debili. In to v letu 2020. In to potem negativno vpliva še na sicer normalne ljudi, ker če toliko o tem piše na internetu, potem že mora biti nekaj na tem.

ni pregovor da najvecji butli so najbolj samozavestni oz prepricani v svoj prav za brezveze.
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
Marsikaj se da pojasnit, ampak raje tukaj steni pred sabo pojasnim, kot da se s flateartherji kregam.

Ti si pa raje malo o pljučnici preberi preden spet kaj spesniš.

Tudi Švedi zaostajajo oz ne prehitevajo smrtnosti lanskega, predlanskega in še katerega leta.

Verjamem da si odločen zobozdravnik, ampak kot uporabnik tega foruma, si v tejle temi aroganten in nekonstruktiven. Jaz lahko zagovarjam po tvoje napačno stališče, vendar sam nisi podal nobenega "pametne" in konstruktivne replike na moje trditve, razen da ne vem zakaj se gre pri pljučnici (kar v resnici ne vem, ker mi roko na srce ni potrebno vedeti, prepisovati z wikipedije pa nima smisla).

Moje mnenje: ČE JE KOVID RES TAKO NEVAREN, DA JE POTREBNO STRMOGLAVITI SVETOVNO GOSPODARSTVO, UNIČITI ZDRAVSTVO IN ŠOLSTVO, DRŽAVE ZADOLŽITI Z DOTISKANIM DENARJEM ZA 3 GENERACIJE VNAPREJ, ZAKAJ SMRTNOST TEGA NE DOHAJA?
ZAKAJ GA PREBOLEVAJO STAROSTNIKI V DSO-JIH? KAKO TO, DA SILNI PROTESTI PO SVETU, NISO DVIGNILI OKUŽB V MILIJONE, KO SE JE ZBIRALO PO PAR 10.000 PROTESTNIKOV BREZ ZAŠČITNE OPREME V SVETOVNIH PRESTOLNICAH. ZAKAJ "ŽURI" V KLUBIH IN DISKOTEKAH ČEZ POLETJE NISO NAPRAVILI ZDRAVSTVENEGA KOLAPSA IN RAKETIRALI V NEBO ŠTEVILA OKUŽENIH?

Predvidevam da bo zobozdravnik na tej točki zapel z definicijo pljučnice.

Enemu "nešolanemu" Potrču, večina slovenske šolane in strokovne javnosti ne more vzeti kredibilnosti in točko za točko demantirati njegovih tez, uspe se jim pa spraviti na osebno raven. Njihova najboljša razlaga zakaj je to tako nevarno, je predvsem to, da so oni hodili ogromno let v šolo, ter da so zaradi tega strokovnjaki.

Po mojem videnju, nastopajo zelo podobno kot alter zobozdravnik, ker je on zato v šolo hodil, baje več ve kot mi vsi skupaj drugače misleči. Morda imajo prav, vendar trenutna dejstva ne gredo v to smer in se kaže, da smo morda resno zapretiravali

Sama dejstva kovid zagovornikom, v kolikor jih primerjamo generalno in ne selektivno, nobenemu zagovorniku ne gredo v prid.

Če vlada jutri pusti prosto presojo glede nošenja mask in razkuževanja rok, bom sam med prvimi, kateri bo to opustil (sedaj se tega resno držim, kljub temu da menim, da je to nepotrebno).
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Še vedno je tudi resnica, da smrtnost zaostaja za lansko. Nesreče na cesti so zelo mali faktor v smrtnosti v SLO.

Ne zagovarjam potrča,trigerja itd. samo dejstva smrtnosti in splošni svetovni recesiji po neumnosti ukrepov covid, vam ravno ne grejo v korist.
Smrtnost je manjša zaradi slabše dostopnosti do zdravnikov in posledično manj zdravniških napak. Ko so pred mnogo leti italijanski zdravniki nekaj mesecev stavkali, se je tisto leto v Italiji smrtnost kar precej zmanjšala. :)
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.101
742
113
Še vedno je tudi resnica, da smrtnost zaostaja za lansko. Nesreče na cesti so zelo mali faktor v smrtnosti v SLO.

Ne zagovarjam potrča,trigerja itd. samo dejstva smrtnosti in splošni svetovni recesiji po neumnosti ukrepov covid, vam ravno ne grejo v korist.
brez skrbi, smrtnost bo kmalu narasla in presegla lanske oz. predlanske. pa ne zaradi korona smrti...
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Za Italijo je to manjša smrtnost v tistem letu statistično dokazana. Če je bilo to posledica stavke zdravnikov ali pa ne, tako so pač to med drugim interpretirali.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.265
-8.461
113
So interpteritali taki, ki ne verjamejo dohtarjem. Tako nekako kot ti.
Mogoče jih kar ukinemo, pa bomo živeli večno :evil:
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Smrtnost bo na koncu leta ista ker ti ki so umrli zaradi covida bi umrli v kratkem tako ali drugace. A so dobil covid a bi dobil drisko ali gripo, vseeno, rezultat bi bil isti.
Zanimivo, vcasih je imel clovek karcinom v zadnjem stadiju, dobil prehlad in umrl zaradi raka. Danes dobi corono in umre zaradi corone. Govori se kot da je bil preden je korono fasal zdrav.
Tako kot sem rekel, naj na NIJZ napisejo starost pacientov, ki se zdravijo na intenzivi zaradi korone, pa bo vse bolj jasno. Mal je razlika ali tam lezi intubiranih 10 pacientov starih 95 let ali ce so stari 50 let. Nonstop nekaj manipulirajo s temi stevilkami in delajo paniko.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.776
-216
113
Maska zadrži kapljice z virusi in jih tako ne trosiš v okolico, ker virus izven kapljice nima šans . Zdej pa še ti na vprašanje o kirurgu odgovori.
Za tiste, ki jih pa nazaj fašeš je pa baš vseeno, ker jih tvoje celice producirajo na milione.
Kaj pa paraviš na "strokovnjakinjo" ki na 5:20 pravi, da nošenje maske povečuje tveganje za okužbo?? In sama jo med potovanjem ni nosila.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.001
5.715
113
blizu močvirne prestolnice
Glede zmanjšanja smrtnosti. Da bi kdo razmislil poleg že vsega naštetega. Kaj pa če je to zaradi nošenja mask in boljše higiene rok pri večini prebivalstva Evrope? Se ne zdi logično, manj stikov se pravi manj možnosti dobiti od sosednje osebe, pa nisem glih ljubitelj mask. Če je le možno je nimam.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Tudi švedi, italjani baje zaostajajo za lansko umrljivostjo. Naj lepi kdo drugi tabele oz. so že nalepljene, nedolgo nazaj.

Švedom se je tudi iz 2018 na 2019 zmanjšala umrljivost za več kot 5%... bo treba bolj v detaljih pogledat kako in kaj, ampak meni se pač ne da s tem ukvarjat. Sem pa siguren da bo kak strokovnjak ala Potrč to do potankosti naštudiral z ene tremi youtube videi.