Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.458
1.835
113
na temni strani lune
pol leta so vedeli, da nas čaka zima in spet več bolnikov. Sedaj pa se spet pri 40 sesuva sistem. Kje je sedaj tista ROLE-2, poleg katere so se vsi slikali.

Nekdo bo moral biti kriv, da se v pol let ni uredilo nič, če pa so vsi strokovnjaki NIJZ, Kacin že julija grozili z 2. valom in jesenjo/zimo. Vsi v Evropi imajo rekordno število okuženih, in je videti, da se je zdravstveni sistem pripravil.

Enako zdravstveni delavci, DSO se tudi niso naučili nič od prve lekcije, ker sedaj imamo žarišča v zdravstvu in DSO. A nekdo pa bi ob 18. uri maske na prostem, brez neke strokovne podlage odrejal, ker kakšna pa je razlika ob 17.30 uri. Res se vidi, da so totalno nesposobni, žal.

Pa točno to. Nesposobnos vladanja. Objavljaš, kako se ti pri 30 oz 40 covid bolnikih sesuva sistem, kako se ljudje ne držijo nekih "čudnih" ukrepov, ter da smo si sami krivi, da nas bodo zopet morali zapreti, če se ne bomo poboljšali.

Glede Švedske pa, če gledamo številke samo za kovid smrti, so v vrhu. Če primerjamo pa skupno število smrti, pa Šcedska ne beleži nekega povečanja v primerjavi z dolgoletno umrljivostjo.
Z kovidom ali brez, Švedov je v letošnjem letu pobralo prav toliko kolikor v lanskem brez kovida, vsaj do sedaj.
Italijanov je letos z kovidom pobralo celo nekoliko manj, kot v preteklih 3 letih v istem obdobju......

Jebeno, ker vsi veliki protesti, nedržanje distance, mask in podobnega v zadnjih parih mesecih res občutno povečujejo smrtnost in obolevnost za kovidom......... NOT!!!!!!!!!

Če bi za jeben kovid nehali danes testirati in držati neke nerazumne ukrepe, sem prepričan, da tudi letošnja smrtnost nikjer v razvitem svetu, kjer imamo dostop do čiste vode in mila, nebi občutno narasla.

Vse ostalo nabijanje nijz-ja in zdravnikov o nevemkakšnem kolapsu, je morda upravičeno, vendar samo zaradi posledic kovida 100% ne.
Za primer lahko dam kolega. Bil je v stiku z okuženo, v začetku pred totalnim lockdownom. Firmo so zaprli. Vsi zaposleni na testiranje. On je bil tudi pozitiven. Razen nekaj vročine in malce kašlja nič posebnega (v ostalih letih bi stvar rešil z tednom bolniške brez obiska zdravnika). Po parih dneh so testirali še ženo in 2 hčerke. Vse pozitivne. Nobena ni kazala simptomov oz. biločesa. Vse so bile v mislim da 14 dneh zopet negativne in je bilo konec karantene zanje (v normalnih časih bi hodili v šolo in vrtec ter službo čisto bp). Kolega je bil pa še skorajda mesec pozitiven na testih, po parih dneh pa sploh simptomov ni več kazal.
Veliko teh kateri so bili baje pozitivni v firmi, ni imelo nobenih ali blage simptome.
Če jim nebi povedali da so bolni, bi delali naprej,ker ni bilo razloga za prekinitev.

Zdravstvo, šolstvo ipd., bo lahko razpadlo, vendar ne zaradi preveč bolnikov. Zaradi tega, ker če bomo povprek zaradi domnevne okuženosti 1 osebka pošiljali v karanteno celotne oddelke oz razrede, bo hitro zmanjkalo ljudi za pomembne službe.

Jebeš ti virus, kjer ga baje iz vsake luknje neverjetno trosiš okoli in okoli. Da pa ugotovijo ali ga imaš, ga morajo pa z 50cm palico iz glave izvlečt.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.403
4.502
113
Problem je to, da so postelje polne necovid bolnikov, tudi z tistimi, ki so zaradi covida prej odpadli iz seznama in so sedaj posledice hujše in zdravljenje dolgotrajnejše, seveda smo sposobni hospitalizirati veliko večje število covid bolnikov, potegne pa za seboj to extra kader ki z necovid bolniki potem ne dela, v račun je potrebno vzeti tudi to, da jih bo nekaj zbolelo za covidom, mislim da si ne želimo več da redni zdravstveni program ustavimo zaradi covida
Razumem. Ampak potem jim spet manjka pravilna komunikacija s prebivalstvom. Če meni rečejo, da nimajo kapacitet, potem razumem (kot večina ostalih), da ni postelj. Ker realno ni problem kritični del, ki je priklopljen na predihavanje, teh je samo 10 trenutno. Problem so ostali, ki zasedajo postelje. Pa naj rečejo, da prostor ni problem, imajo dovolj, JE pa problem pomanjkanje kadra in zopet mi ni jasno, kako v pol leta vlada in vodstvo ni sposobno narediti reorganizacije, da teh težav ne bi bilo. Govorimo o svetovni krizi in odzivu nanjo, ne pa o nekem lokalnem problemu.

Meni osebno je vse tole popolni fail in vlade in vodstva in pač vseh odgovornih na položajih. In zdravnikov, sester in ostalega osebja, ki kritično ne opozarja na to in pritiska. Vse kar vidiš je jamranje, da ni, ampak tega smo že tako siti do vrha glave. In to je naš odziv na največjo zdravstveno krizo naše generacije.
 
  • Všeč mi je
Reactions: dejk0

shift

Guru
20. jul 2007
9.717
2.011
113
za šankom
Ne da zagovarjam sistem, ampak glede na sosednje države in države za katere velja, da imajo boljši zdravstveni sistem, kjer imajo iste ali celo hujše težave se kaže, da je problem zdravstva bolj globalen kot si želimo priznati
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.808
3.336
113
40
Lj
Razumem. Ampak potem jim spet manjka pravilna komunikacija s prebivalstvom. Če meni rečejo, da nimajo kapacitet, potem razumem (kot večina ostalih), da ni postelj. Ker realno ni problem kritični del, ki je priklopljen na predihavanje, teh je samo 10 trenutno. Problem so ostali, ki zasedajo postelje. Pa naj rečejo, da prostor ni problem, imajo dovolj, JE pa problem pomanjkanje kadra in zopet mi ni jasno, kako v pol leta vlada in vodstvo ni sposobno narediti reorganizacije, da teh težav ne bi bilo. Govorimo o svetovni krizi in odzivu nanjo, ne pa o nekem lokalnem problemu.

Meni osebno je vse tole popolni fail in vlade in vodstva in pač vseh odgovornih na položajih. In zdravnikov, sester in ostalega osebja, ki kritično ne opozarja na to in pritiska. Vse kar vidiš je jamranje, da ni, ampak tega smo že tako siti do vrha glave. In to je naš odziv na največjo zdravstveno krizo naše generacije.

Saj so rešili problem, tako da se ne oglašajo več na telefon. Problem solved.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.905
5.654
113
blizu močvirne prestolnice
pol leta so vedeli, da nas čaka zima in spet več bolnikov. Sedaj pa se spet pri 40 sesuva sistem. Kje je sedaj tista ROLE-2, poleg katere so se vsi slikali.

Nekdo bo moral biti kriv, da se v pol let ni uredilo nič, če pa so vsi strokovnjaki NIJZ, Kacin že julija grozili z 2. valom in jesenjo/zimo. Vsi v Evropi imajo rekordno število okuženih, in je videti, da se je zdravstveni sistem pripravil.

Enako zdravstveni delavci, DSO se tudi niso naučili nič od prve lekcije, ker sedaj imamo žarišča v zdravstvu in DSO. A nekdo pa bi ob 18. uri maske na prostem, brez neke strokovne podlage odrejal, ker kakšna pa je razlika ob 17.30 uri. Res se vidi, da so totalno nesposobni, žal.
Mrevlje o nesposobnežu Gantarju.
Šlepanje na COVID-19 ne bo dovolj. Počasi bo treba začeti nižati cene zdravil, pripomočkov, naprav, potrošnega materiala in storitev na nivo EU in privarčevati letno najmanj 400 milijonov. In krajšati čakalne vrste. V katerih umirajo upokojenci. Zdaj ko je voditej DeSUS, a ne ?!
Minister naj namesto pozivanja začne delati. Uredi naj področje družinske medicine. Boljše plače. Več kadra. Manj pacientov na zdravnik. Zdravnik in sestra naj se ukvarjata z medicino. Birokracijo in telefonske klice tajnicam. Davkoplačevalci mu dajejo za plačo za ministra !!
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Spajky in Cash

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.089
3.033
113
Ti bodo počasi svoje mesto pustili novim 90+. In zlepa jih ne bo zmanjkalo. Morda se v bodočnosti le zmanjša število v tej starostni skupini.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
... moj dohtar oz. njegov medicinski brat, se oglašata na telefon, pa tudi na mejl ! res pa je da je privatnik s koncesijo ...
------------------------------------
" ... " I See Dead People..." - The 6th Sense ! ..." :fredi:
Nepomemben podatek. Kot da v javnem zdravstvu so vsi zanic, privatniki pa super. Mogoce je tvoj privatnik tako zanic in ima registriranih samo 500 pacientov, drugi v javnem je pa tako dober da ima 2000 registriranih pacientov. Mal lazje se javis na telefon ce klice 500 ali 2000 ljudi....
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
No, no. Tist k je mel do sedaj eno matrono pred ordinacijo, ki je mislila, da je vsaj nadšerif, je zdej tole še nategnil in ne hebe, njegova matrona pa pili nohte in pusti telefon zvonit v prazno. Tist, ki se mu pa že do sedaj ni fučkalo za paciente, take prepoznaš po tem, da imajo v določenem ZD daleč največ pacientov, ima pa zdej kaos še večji kot prej.
Pri zobarju je pa podobno. Moja na koncesijo, se je mogla prilagodit, res nardi samo 8 pacientov na dan, samo združuje zadeve in enemu naredi v enem sedežu več stvari, ker brez dela ni jela. Od žene, ki je v lokalnem ZD, pa ne da termina, že tri mesce, ker ima kao polno, pa ji zdravi zob, se prav, da bi morala bit v prednosti. Ona pa nardi samo 8 posegov na dan, sej ji je vseen, plačo dobi tko al pa drugač.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Spajky