Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.646
3.896
113
Maske se v bistvu le redko kje v realnem življenju nosijo. Saj jih povsod niti ne moreš. Kako boš jedel in pil z masko? Na domačem pikniku, ki se ob hladu preseli notri, je verjetno tudi ne bo nihče nosil, čeprav se skupaj nabere žlahta v radiju 100 km.
To, da gremo z masko v trgovino in na bus, bo težko ustavilo vse možnosti prenosa. Nekaj pa jih bo.

To je res, vendar doslednost in držanje navodil (karantenskih, umivanje....) to zelo pomaga. Pr nas pa bicikljade, nastopaštvo in te nebuloze, ne samo da gledamo, ne sankcioniramo.

Potem se čudimo in pravimo, da stroka nima prav.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.646
3.896
113
optiplex Domnevam, da si epidemiolog, drugače si na nivoju Potrča, samo na drugem bregu.
Si pa definitivno jasnovidec, ker vidiš samo "čapce". Koliko čistokrvnih slovenskih "čapcev" je bilo pa na severu in so to prinesli dol?

Ne rabiš bit mikrobiolog, da poznaš čapce, ki pridejo dol in pedersko izljubijo pol vasi. To jim je v krvi. Men na misu ne pride da bi Janeza ob srečanju poljubljal (bratsko).

ps zato ne rabiš bit jasnovidec, samo par čefurjev morš poznat. Peder taška, adidas, pa objemanje in poljubljanje...
Hočeš reči, da rabim bit epidemiolog za to?

Al to po tvoje počnejo z maskami?
Da vidim jasnoviden odgovor?
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.646
3.896
113
In s svojim srednješolskim znanjem mikrobiologije, mu noben dr. ne zna argumentirano in s številkami povedat, kje ima narobe, kje je zgrešil.

In neglede na Potrča, so ti epidemiologi so v času korone dali že toliko nasprotujočih izjav, da lahko močno dvomim v njihovo strokovnost, kljub zvenečimi priponkami pred imeni. Kar prvega na čelu NIJZ, Kreka poglejte.

Najprej povej o kakšnih številkah govori Potrč. In na kašni osnovi so njegove trditve. In kje ima statistiko, da on to ve...

A zato ker je dejansko enkrat delal v domu za upokojence, al k je bivšo garbov do nezavest in ji zaradi ovadbe potem z bratom grozil...
je to ta expertiza njegova...

pa ni bla pika od mikrobilogije povedana?
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
A je komu malo smešno tole:
Bolnišnice se nevarno polnijo zaradi covid-19

V bolnišnicah se zdravi 50 bolnikov z boleznijo covid-19, od tega jih 10 potrebuje intenzivno zdravljenje.


... Trenutno je v Sloveniji 907 aktivnih primerov bolezni covid-19. ...

Napram temu (citirano iz članka z datumom 12.02.2020):
"Hospitaliziranih je čez 700 ljudi, 450 zaradi gripe in 300 zaradi respiratornega sincicijskega virusa, na intenzivnih enotah 45 pacientov z gripo in 36 pacientov z RSV, nekaj je žal tudi smrtnih primerov, trenutno devet pacientov z gripo in pet pacientov z RSV," je dejala vodja Službe za preprečevanje in obvladovanje bolnišničnih okužb Tatjana Mrvič. Med umrlimi ni bilo otrok.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.215
3.371
113
Ne rabiš bit mikrobiolog, da poznaš čapce, ki pridejo dol in pedersko izljubijo pol vasi. To jim je v krvi. Men na misu ne pride da bi Janeza ob srečanju poljubljal (bratsko).

ps zato ne rabiš bit jasnovidec, samo par čefurjev morš poznat. Peder taška, adidas, pa objemanje in poljubljanje...
Hočeš reči, da rabim bit epidemiolog za to?

Al to po tvoje počnejo z maskami?
Da vidim jasnoviden odgovor?
Se pravi nisi mikrobiolog, si pa strokovnjak za čapce in ker niso taki kot si ti misliš, da so slabši. Fino. Si vse povedal.

Slovenci ki delajo v Nemčiji ali Avstriji so za Nemce in Avstrijce čefurji. A te čapci niso nič prinesli? Aja, Adidas trenirka jih je obvarovala.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Maske se v bistvu le redko kje v realnem življenju nosijo. Saj jih povsod niti ne moreš. Kako boš jedel in pil z masko? Na domačem pikniku, ki se ob hladu preseli notri, je verjetno tudi ne bo nihče nosil, čeprav se skupaj nabere žlahta v radiju 100 km.
To, da gremo z masko v trgovino in na bus, bo težko ustavilo vse možnosti prenosa. Nekaj pa jih bo.

To se pač vidi koliko spoštuješ neko družbo. V azijskih, predvsem japonskih mestih je normalno, da (tudi) če si prehlajen nosiš masko, zato da druge ščitiš. Pri nas pač ekspertizo delaš in pametuješ.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.646
3.896
113
Se pravi nisi mikrobiolog, si pa strokovnjak za čapce in ker niso taki kot si ti misliš, da so slabši. Fino. Si vse povedal.

Slovenci ki delajo v Nemčiji ali Avstriji so za Nemce in Avstrijce čefurji. A te čapci niso nič prinesli? Aja, Adidas trenirka jih je obvarovala.

Kot prvo se verjetno držijo karantenskih odločb in ne delajo v državah iz rdečega sezama.
ps praviloma delavci (Slovenci), ki delajo v tujini so visoko izobražen kader, ne pa lopatarji.

ps govorimo o Sloveniji, torej so južnaki za nas čefurji. Očitno te to moti, ker si sam to.

Večinoma južnih držav je na rdečem seznamu. In ja balkansko ljubljenje si nisem zmislu jaz.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.646
3.896
113
To se pač vidi koliko spoštuješ neko družbo. V azijskih, predvsem japonskih mestih je normalno, da (tudi) če si prehlajen nosiš masko, zato da druge ščitiš. Pri nas pač ekspertizo delaš in pametuješ.

V nekaterih azijskih državah, fašeš celo zapor in globoko globo, če si brez maske, tam kjer je predpisano.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.215
3.371
113
Kot prvo se verjetno držijo karantenskih odločb in ne delajo v državah iz rdečega sezama.
ps praviloma delavci (Slovenci), ki delajo v tujini so visoko izobražen kader, ne pa lopatarji.
Vidim, da imaš še mleko na brčicah. Si me dobro nasmejal.

Ko ti zmanjka argumentov, začneš z zmerjanjem in žaljenjem. Spet si pokazal svoj nivo.

Očitno te motijo trenirke in ljubljenje, zato domnevam, da si precej zagrenjen v svojem življenju. In ne, ne spadam v skupino "čefurjev" in nimam nič proti njim, so ravno tako ljudje in z njimi si moraš/moram deliti svet.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.779
-213
113
Najprej povej o kakšnih številkah govori Potrč. In na kašni osnovi so njegove trditve. In kje ima statistiko, da on to ve...

A zato ker je dejansko enkrat delal v domu za upokojence, al k je bivšo garbov do nezavest in ji zaradi ovadbe potem z bratom grozil...
je to ta expertiza njegova...

pa ni bla pika od mikrobilogije povedana?
evo točno o tem govorim.
Namesto da bi z argumenti ovrgli njegove trditve, ga skušate diskreditirat na osebni ravni, pišete da je bivšo garbal, pa grozil, pa delal v domu za upokojence..... kot da ima to kako vezo.
In to mi da vedet, da argumentov proti njegovim trditvam pač nimate.

Strokovnjaki z dr. pred imeni pa: enkrat maske koristijo, drugič ne, ko je 20 okuženih potrebno zapret občine, ko jih je 100 meja z rdečo hrvaško odprta, maske so obvezne razen če niso...... pa še veliko je teh nebuloz.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Trigger in jendomen

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
To se pač vidi koliko spoštuješ neko družbo. V azijskih, predvsem japonskih mestih je normalno, da (tudi) če si prehlajen nosiš masko, zato da druge ščitiš. Pri nas pač ekspertizo delaš in pametuješ.
Masko bi potem verjetno moral nositi cel čas, tudi če nisi bolan, ker virus lahko širiš, preden opaziš simptome. Sploh pa bi bilo nujno, da masko nosiš med stiki z bližnjimi, denimo med seksom z ženo in ko otroke spravljaš spat.
Močno dvomim, da je tvoja ugotovitev pravilna, da so azijci v preteklosti nosili maske zato, da bi druge zaščitili, ker so prehlajeni. Potem so turistične agencije v preteklih letih vozile k nam cele avtobuse prehlajenih azijcev.

P. S.: Masko nosim, kjer ukrepi zapovedujejo, sem jo tudi pri frizerju, čeprav je frizerka ni nosila pravilno. In se raje poberem iz trgovine, kjer je trgovci ne nosijo. Učinkovitost pa bi preverili, če bi 10 zdravih "zaprli" v mesto s 1000 aktivnimi prenašalci.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

evo točno o tem govorim.
Namesto da bi z argumenti ovrgli njegove trditve, ga skušate diskreditirat na osebni ravni, pišete da je bivšo garbal, pa grozil, pa delal v domu za upokojence..... kot da ima to kako vezo.
In to mi da vedet, da argumentov proti njegovim trditvam pač nimate.

Strokovnjaki z dr. pred imeni pa: enkrat maske koristijo, drugič ne, ko je 20 okuženih potrebno zapret občine, ko jih je 100 meja z rdečo hrvaško odprta, maske so obvezne razen če niso...... pa še veliko je teh nebuloz.

Gorazd Pretnar mu je prav lepo pokazal, kje njegove številke ne držijo in da ne more računat tako čez plaec, kakor pač njemu paše v kontekst.
Kod drugo pa, kolikor sem bral, mu je pravzaprav vsak strokovni "nasprotnik" argumentirano nasprotoval, ampak Potrč je pač trmsto govoril, da pač to ne drži, da on sodeluje z strokovnjaki in da ma on prav. S takim pač ne moreš vodit normalnega pogovora...
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.646
3.896
113
Vidim, da imaš še mleko na brčicah. Si me dobro nasmejal.
Vidim, da imaš še mleko na brčicah. Si me dobro nasmejal.

Ko ti zmanjka argumentov, začneš z zmerjanjem in žaljenjem. Spet si pokazal svoj nivo.

Očitno te motijo trenirke in ljubljenje, zato domnevam, da si precej zagrenjen v svojem življenju. In ne, ne spadam v skupino "čefurjev" in nimam nič proti njim, so ravno tako ljudje in z njimi si moraš/moram deliti svet.


Čefurčki so čefurčki, ampak definicija, da če jih ne maram sem zagrenjen pa zmaga. A da so ljudje, no to pa nism vedu.
 
Nazadnje urejeno:

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.646
3.896
113
evo točno o tem govorim.
Namesto da bi z argumenti ovrgli njegove trditve, ga skušate diskreditirat na osebni ravni, pišete da je bivšo garbal, pa grozil, pa delal v domu za upokojence..... kot da ima to kako vezo.
In to mi da vedet, da argumentov proti njegovim trditvam pač nimate.

Strokovnjaki z dr. pred imeni pa: enkrat maske koristijo, drugič ne, ko je 20 okuženih potrebno zapret občine, ko jih je 100 meja z rdečo hrvaško odprta, maske so obvezne razen če niso...... pa še veliko je teh nebuloz.

Kaj diskreditirat, tip je govoril o nasilju, sam pa bully. Povedal sem vzorec, če nisi dojel. Tako kot pri maskah. Še enkrat če je Potrč zate referenca si enostavno neumen.

Njegov argument o srednji šoli in mikrobiologiji pa zmaga. No očitno take prepriča..
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
Gorazd Pretnar mu je prav lepo pokazal, kje njegove številke ne držijo in da ne more računat tako čez plaec, kakor pač njemu paše v kontekst.
Kod drugo pa, kolikor sem bral, mu je pravzaprav vsak strokovni "nasprotnik" argumentirano nasprotoval, ampak Potrč je pač trmsto govoril, da pač to ne drži, da on sodeluje z strokovnjaki in da ma on prav. S takim pač ne moreš vodit normalnega pogovora...
Potrč je samovšečni norec. Samo prvi odzivi stroke so šli na njegov mlin, ker so se vpičili v fitnesiranje in podobne neumnosti.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.578
283
113
pa sej ni vazno kaj je po profesiji. nekaj stvari je zadel in je naglas povedal tisto kar veliko drugih noce.

zdej povecujejo stevilo testov, s tem raste tudi st. okuzenih in beovicka ze psihira. pa kako jih noben ne vprasa kaj se grejo?

a so virologi res tok zanicevani v medicini, da se jim sedaj marija prikazuje, ko imajo malo vec pooblastil in jih novinarji stalno obletavajo? ker ocitno jim to zelo ustreza, ker se kar vidi kako cvetijo od vse pozornosti ki so jo delezni.

pa samo jambranje non stop. pa to ni ok, pa tisto ni ok... pa 14 dni je bilo ene 5x odlocilnih, in je bilo bolje, pa so prisli dopustniki, pa so prisli zurerji, pa so prisli pikniki... pa kaj kura.c, a prej pa ni blo vseh teh dejavnoasti? pikniki so bili od maja naprej. zurerji so bili od zacetka pocitnic...

skratka, ne vem kako pricakujejo da jih bo folk resno jemal, ko je pa sama zmeda iz tedna v teden, iz meseca v mesec. pa kr skoz iscejo ene krivce. pa dobr, virus je kle, siri se kot pac se. res ne vem zakaj bi mogu vedno bit nekdo kriv. kdo je kriv za prehlade jesenskih mesecih?letos bojo zihr nasli krivca.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.646
3.896
113
pa sej ni vazno kaj je po profesiji. nekaj stvari je zadel in je naglas povedal tisto kar veliko drugih noce.

zdej povecujejo stevilo testov, s tem raste tudi st. okuzenih in beovicka ze psihira. pa kako jih noben ne vprasa kaj se grejo?

a so virologi res tok zanicevani v medicini, da se jim sedaj marija prikazuje, ko imajo malo vec pooblastil in jih novinarji stalno obletavajo? ker ocitno jim to zelo ustreza, ker se kar vidi kako cvetijo od vse pozornosti ki so jo delezni.

pa samo jambranje non stop. pa to ni ok, pa tisto ni ok... pa 14 dni je bilo ene 5x odlocilnih, in je bilo bolje, pa so prisli dopustniki, pa so prisli zurerji, pa so prisli pikniki... pa kaj kura.c, a prej pa ni blo vseh teh dejavnoasti? pikniki so bili od maja naprej. zurerji so bili od zacetka pocitnic...

skratka, ne vem kako pricakujejo da jih bo folk resno jemal, ko je pa sama zmeda iz tedna v teden, iz meseca v mesec. pa kr skoz iscejo ene krivce. pa dobr, virus je kle, siri se kot pac se. res ne vem zakaj bi mogu vedno bit nekdo kriv. kdo je kriv za prehlade jesenskih mesecih?letos bojo zihr nasli krivca.

Še enkrat torej ne verjameš niti zdravstveni stroki?
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.215
3.371
113
a so virologi res tok zanicevani v medicini, da se jim sedaj marija prikazuje, ko imajo malo vec pooblastil in jih novinarji stalno obletavajo? ker ocitno jim to zelo ustreza, ker se kar vidi kako cvetijo od vse pozornosti ki so jo delezni.
Predstavljaj si, da študiraš in študiraš, se izobražuješ in na koncu postaneš virolog. Vsi tvoji kolegi so priznani in spoštovani, ti si pa pač samo virolog, ki enkrat v življenju ali pa še to ne, da dobiš priliko, da zacvetiš v svojem poklicu. Takrat si daš duška s teorijo, katero si se naučil med študijem. Takrat si na sceni in ko to mine spet zatoneš v pozabo. Zna biti precej frustrirajoče, saj dobre kirurge, ortopede... pomne še naslednja generacija, virologov in epidemiologov pač ne.
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa in jonny77