Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

zakon

Guru
16. maj 2008
8.531
1.731
113
toti Maribor
Na onkološkem inštitutu se že nekaj časa sprašujejo kje so rakavi bolniki. Pravijo, da raka ni nič manj, samo ker ljudje ne morejo normalno do zdravnika jih ni. Se bojim, da se bo umiralo zaradi nedelovanja zdravstva in ne Covida.
 
Nazadnje urejeno:

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Smrtnost bo na koncu leta ista ker ti ki so umrli zaradi covida bi umrli v kratkem tako ali drugace. A so dobil covid a bi dobil drisko ali gripo, vseeno, rezultat bi bil isti.
Zanimivo, vcasih je imel clovek karcinom v zadnjem stadiju, dobil prehlad in umrl zaradi raka. Danes dobi corono in umre zaradi corone. Govori se kot da je bil preden je korono fasal zdrav.
Tako kot sem rekel, naj na NIJZ napisejo starost pacientov, ki se zdravijo na intenzivi zaradi korone, pa bo vse bolj jasno. Mal je razlika ali tam lezi intubiranih 10 pacientov starih 95 let ali ce so stari 50 let. Nonstop nekaj manipulirajo s temi stevilkami in delajo paniko.
Ni točno to kar bi rad, je pa blizu.
Vidi se predvsem to, da največ oboleva delovno aktivno prebivalstvo (logično), umirajo pa praktično samo stari.
Mimogrede: tudi pred Covidom je bila pljučnica pri starejših pogost pojav,tudi poleti. Marsikdo je ni preživel.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1

sass

Guru
1. sep 2007
5.092
733
113
tale graf je zelo zanimiv v kombinaciji s spodnjim podatkom:
8266e278be92c7da9c4177ea496d545a.png

Lani so moški v povprečju umirali v starosti 74 let oz. deset let starejši kot pred 30 leti. Ženske pa so lani v dočakale starost 81,4 leta oz. so umirale 8,5 let starejše kot leta 1987.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Romzi

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
kje si prebral da sem napisal da so intubirani 95 letniki, napisal sem da je razlika ali so intubirani 95 letniki ali mlajsi, naj te podatke raje objavijo. Da vidimo kaksna je stvar v resnici.

"Tako kot sem rekel, naj na NIJZ napisejo starost pacientov, ki se zdravijo na intenzivi zaradi korone, pa bo vse bolj jasno. Mal je razlika ali tam lezi intubiranih 10 pacientov starih 95 let ali ce so stari 50 let. Nonstop nekaj manipulirajo s temi stevilkami in delajo paniko."

Povprecna starost COVID bolnikov na intenzivi (intubirani ali ne) so znani, za zacetek strokovni javnosti. In ta stevilka je dosti blizje 50 kot 95. Nima pa to veze z povprecno umrljivostjo (kjer so vljucene prometne nesrece) kaj dosti skupnega.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Kar sem napisal glede umirljivosti napisal je to, da bo na koncu leta ista oziroma v povprecju.
No strokovna javnost pa ti napisi koliko je povprecna starost intubiranih pacientov zaradi covida?
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.379
113
še v SLO - ampak komaj
Zdaj bosta šla še oba sosednja (v večnastropnih šolah tudi oni nad in pod), ker je očitno virus bistveno bolj agresiven, ker okožuje tudi skozi maske.

edit: samo “spodnji”, ker se sam virus ne dviguje (lifta pa običajno nimajo v šolah)
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
.... moških 85+ precej manj kot žensk.
To pa zato, ker ... se hočejo rešit hudiča, pa ne gre drugače kot umret pred babo ! :evil: ... /sOff

------------------------------------
" ... The Truth Is Out There ..." :zardelalter:
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.193
3.356
113
endvatri ker vem da se ti qurac dviguje na kitajski virus, te sprašujem, če se ti bo tudi na take novice: (morda bumerang trešči tudi tebe)
Zdaj se bo šele začelo. A boš tudi to statistiko vodil, pa redno številke limal na tablo?
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.427
3.178
113
Sem enkrat že napisal. Kitajce tožit za nastalo godljo.
Če ne bodo kitajci dali denarja ...ji Slovenija lahko naprimer vzame Gorenje...za začetek.
 
  • Všeč mi je
Reactions: johannes