Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.426
3.185
113
V italiji mrtvih 81 zdravnikov zaradi kitajca.
Tukaj strokovnjaki trdijo da je smrtnost tam 1 procent okuženih
Računajte.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
2 tedna nazaj sem govoril da je treba ljudi poslat v izolacijo ločeno ne pa doma kar so že kitajci počeli ker so vedeli da je 80% okužb v sklopu družine. In čez teden ali dva bodo tudi naš počasen NIJZ prišel do tega sklepa. Prokleti fikusi

 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx in corsol

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.925
1.249
113
Pričakovano.

Ne vem pa kaj se Nemci bunijo, če so to isto naredili nam ?

Zato pa je potrebno omejiti to zadevo z karanteno.

Tole pa še pride:



In bo verjetno še huje.

Vojna ? :(
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.647
814
113
:(
An estimated additional 180 - 195 deaths per day occurring at home in New York City due to COVID-19 are not being counted in the official figures. "Early on in this crisis we were able to swab people who died at home, and thus got a coronavirus reading. But those days are long gone. We simply don't have the testing capacity for the large numbers dying at home. Now only those few who had a test confirmation *before* dying are marked as victims of coronavirus on their death certificate. This almost certainly means we are undercounting the total number of victims of this pandemic," said Mark Levine, Chair of New York City Council health committee
 
  • Žalosti me
Reactions: navlixx

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Med tem pa rusi in kubanci posiljajo svoje zdravnike in opremo v Italijo na pomoc.

Kdaj sem vam ze govoril, da so americani najvecji teroristi na svetu.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
249
113
Pričakovano.

Ne vem pa kaj se Nemci bunijo, če so to isto naredili nam ?

Zato pa je potrebno omejiti to zadevo z karanteno.

Tole pa še pride:



In bo verjetno še huje.

Vojna ? :(

ma dej, pa kaksna vojna no? od nizanja plac si prisel v naslednjem koraku do vojne? si mal paranoika?
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Močno dvomim, da imamo v Sloveniji nekoga, ki bi umrl z virusom, pa ni bil virus kriv za akutno poslabšanje njegovega stanja. Ja možno da bi umrli v naslednjem tednu, mesecu, letu, ampak dejstvo je, da bi velika večina le-teh brez okužbe z virusom zdaj še živela.
Mas kakrsni koli uradn podatek za tole? Ker recimo v nemciji se zadeve premikajo v smet locevanja med realno umrlimi za korono in umrlimi z korono: https://www.t-online.de/nachrichten...urg-will-nur-echte-covid-19-tote-zaehlen.html
 
Nazadnje urejeno:

superfly

Majstr
12. feb 2008
921
290
63
V italiji mrtvih 81 zdravnikov zaradi kitajca.
Tukaj strokovnjaki trdijo da je smrtnost tam 1 procent okuženih
Računajte.
Italija ima 60 mio prebivalcev, od tega cc 1/4 mio zdravstvenega osebja. Zarad pandemije so jih še iz penzije klical, tko da so bili ekstra izpostavljeni. Kaj tocno naj zdej po tvoje zracunamo? Da znizujejo procent smrtnosti?
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx

B81

22. jul 2007
34.258
8.811
113
Kr nekaj jih je umrl direktno v domovih. Mogoce ves kaj je bil vzrok?
Kaj isces mehke hruske in omalovazujes nevarnost covida? Si dihtig?
Virus lahko primerjas ce ti bo lazje s hivom, le da se nevarno siri po vsaki mozni poti, zjebe ti dihanje, osnovo, hiv pa pac cel im.sistem...za nas laike je to dovolj ker vidim da neki majster ti tudi nisi...

in dokler bodo dohtari opozarjali, se lahko vi levicniki na glavo postavite. Koji qrac se bojo slosari in vilicaristi menili o tem, ce pojma nimajo. Vse kar boste dosegli bo to, da narod vec ne bo previden niti malo in poleti dobimo drugo rundo...
 
  • Všeč mi je
  • Ljubezen
Reactions: bpfc in navlixx

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Pomagajo pri odločitvah? Kaj nimajo svojega zdravnika iz lokalnega ZDja? Seveda, verjetno so to strokovnjaki, ki se lažje odločijo, da pa tega ne bodo zdravili, ker je iz Doma? Če pa je reciva "enaka oseba" v domačem okolju ima pa vse pravice do zdravljenja v bolnici??? Verjetno so brez ožjih sorodnikov v Domu.

Sicer sem svojo idejo pisal že nekaj strani nazaj, trenutno imamo zasedenih nekje 100 od 600 postelj. Plus, da bi se jih še več lahko pripravilo. V tem trenutku ni prevelikega polnjenja. Kaj pa naredijo, ko jih pozitivne zadržijo v Domu? Okužba gre dalje...

O tem odlocajo kompenentni ljudje. Ne pa forumski geniji. Vkljucno z lececim zdravnikom iz ZD. Glavno je samo to, da svojci svojih "sonckov", tistih dekrepidnih (ponavadi so to ljudje ki jih svojci v zivljenju niso imeli radi, zdaj pa na skoraj smrtni postelji za vsako stvar grozijo in izsiljujejo) ne posiljajo na umiranje v bolnisnice. Saj je to bil tudi eden od problemov v severni italiji.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.210
5.236
113
Ja, ampak tak gre zdajle v statistiko, ki jo nekateri interpretirajo kot "umrli zaradi covid-19"... Tle se šele ironija začne.