Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Mediji spet zavajajo, da število novih primerov upada. Včeraj samo 20. Seveda so tudi pol manj testov opravili kot prejšnje dni. :bonk:
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.103
6.480
113
Ne štekam pa, kako bodo "elite" (karkoli ali kdorkoli že je to) dobile maksimum od raje ki je zaprta doma? In kdo bo to elito stregel? In še bolje: kdo bo
pridelal dovolj dobrin še za paznike elite?

Tako kot so bogati postali še bogatejši zaradi 2008 krize, bo tudi tokrat enako. Kdo ima kapital, ga bo lahko investiral, in mastno služil.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
No in sedaj pravijo da bodo tako strogi ukrepi trajali še od 2-4 tedne.Fino ni kaj
Med tem pa še vedno čakamo kakšno idejo, kako bolezen zajeziti med zdravstvenim osebjem in v domovih upokojencev.
Po zadnji vidni statistiki za petek 3.4.2020, v enem dnevu 43 novih okužb, od tega 16 oskrbovancev domov upokojencev, 7 zaposlenih v domovih upokojencev, 15 zaposlenih v ostalih zdravstvenih ustanovah.
Do tega dne 977 vseh okužb v Sloveniji, od tega 195 oskrbovancev DSO, 42 zaposlenih DSO, 143 ostalih zdr. delavcev.
 
  • Wow
Reactions: navlixx

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.103
6.480
113
Dobro, ampak zaposlenim to ne bo zadalo fatalnih posledic, pač bolniška, preboli in je to to.

Oskrbovanci pa...jim trda piše, kaj pa ni vlada uvedla karantene v vsakem domu od začetka že?
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
naši "strokovnjaki" na nijzju pa ravno obratno.

baje ima ta "strokovni inštitut" cca 400 zaposlenih?!?!?!?!?! da ne govorimo da je VD pod javnim okriljem stranke SD.

noro.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BuDi

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Dobro, ampak zaposlenim to ne bo zadalo fatalnih posledic, pač bolniška, preboli in je to to.

Oskrbovanci pa...jim trda piše, kaj pa ni vlada uvedla karantene v vsakem domu od začetka že?
Ljutomer, kjer je zadnji teden največji porast, so se prejšnji teden varovanci še po mestu šetali. Sicer pa nič ne pomaga, če predvsem zaposleni od zunaj prinesejo. Tu bi pomagala predvsem karantena za zaposlene. Za zaposlene itak ni panike, imamo pa tukaj 195 potencialno mrtvih upokojencev.
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Zakaj je sploh potrebno ustavljati folk na ponedeljek zjutraj ali katerikoli delovnik zjutraj, ko je jasno, da so na poti v sluzbo? In zakaj bi morali imeti potrdilo? Odlok ga NE zahteva. Torej se zdaj od folka zahteva se stvari, ki sploh niso zapisane v odloku.

To je ocitno izživljanje nad državljani.

Pa kaj sploh pisem? Se stroka je povedala, da je to nepotreben ukrep. No, zdaj bodo pa zamenjali se strokovnjake, ki so to povedali. Ce to ne smrdi do neba.

Države, ki so to uspešno prešle, so kontrolirale ljudi povsod, ne samo tam pa tam kje. Ker imajo s tem izkušnje. Tebi pa je "jeban*je", ker nekoga nekje ustavijo in povprašajo kam gre? In če papir pomaga vsem opraviti svoje delo, spet neki principi zakaj ne. Ja bi bilo bolje, da bi to jasno zahtevali, če ga pa sam preventivno dobiš, pa nobenemu ne škodi? Zakaj je potrebno v vsem iskati konflikt in ne kaj narediti, da bo vsem lažje?

Samo to "anti nadzor" gibanje za vsako ceno, mi gre na k**, kao da si nad rajo, ki to sprejme, pravi intelektualec.
 

disc

Majstr
4. feb 2011
2.339
447
83
Lahko si ogledas na ze veckrat objavljenih grafih: https://docs.google.com/spreadsheet...P3elb_c18t2DwY/htmlview?usp=sharing&sle=true#
Po teh podatkih so jih odpustili ze 34.



Tole mi je malce bolj pregledno

 
  • Všeč mi je
Reactions: Bucko in boc

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.925
1.249
113
Dobro, ampak zaposlenim to ne bo zadalo fatalnih posledic, pač bolniška, preboli in je to to.

Oskrbovanci pa...jim trda piše, kaj pa ni vlada uvedla karantene v vsakem domu od začetka že?

Kaj misliš zakaj ograje okoli domov postavljajo ?

Tako kot drugod se je tudi njim j*** za prepovedi.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.925
1.249
113
naši "strokovnjaki" na nijzju pa ravno obratno.

baje ima ta "strokovni inštitut" cca 400 zaposlenih?!?!?!?!?! da ne govorimo da je VD pod javnim okriljem stranke SD.

noro.

Glede na to da je skorumpirani WHO eden največjih krivcev za širitev tega virusa. Se jaz več ne oziram na njih.
To kar bi morali narediti Decembra delajo ko že vsi drugi trobijo.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Saj ti je čisto lepo napisal. Pač živimo v družbi, kjer se pričakuje, da bolnik dobi neko primerno zdravstveno oskrbo. In da se ne zgodi italijanski scenarij, so omejitve. Nekateri bi pa bi bili zato, da jim ne propade biznis v Planici, pripravljeni skrajšati življenje recimo 10k upokojencem, saj bojo itak slej ali prej umrli.
Kot sem že napisal en post višje, vsak gleda na svojo rit. Države pa se trudijo, da bi našle neko ravnovesje. Vsak osebno pa bo, ker nas te ukrepi prizadenejo različno, na vse skupaj imel tak ali pa čisto drugačen pogled.

Kaj je lepo napisal?
Malo nazaj poglej o čemu je govora.
Žal živimo v družbi, kjer folk ne bere (do konca) in v resnici sploh NE POSLUŠA.
Govorim mu, da čisto objektivno poročajo o tem, da so pokojni imeli okužbo s Covid-19, nazaj pa dobim serviran sarkazem, ki namiguje na to, da ne vem kako nevaren je lahko ta virus.
Čeprav niti sam ne ve. Tudi stroka ne ve. Niti njegovi omiljeni, za katere navija, ne vejo.
Nobenega govora o kakovostni zdr. oskrbi, nič o ukrepih. Ne vem kje si to pobral.

Skratka, ni res, da poročajo da so umrli (izključno) ZARADI koronavirusa. A če je nekdo imel raka v terminalni fazi in hkrati še okužbo s Covid-19, ne smejo povedat da je umrla ena oseba, ki je bila okužena? A naj rečejo da ni bila, če je pa bila?

1586081361511.png
 

Priponke

  • 1586080621845.png
    1586080621845.png
    5,4 KB · Ogledi: 76
  • 1586081212617.png
    1586081212617.png
    21 KB · Ogledi: 82

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Očitno si njegov sarkazem razumel drugače kot jaz. Po tvoje, če ne bi dobili zdravilne korone, koliko časa pa bi še živeli te ljudje? Umrli bi vsekakor, kot bova ti in jaz.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
Glede na to da je skorumpirani WHO eden največjih krivcev za širitev tega virusa. Se jaz več ne oziram na njih.
če se gremo normalno debato (kar se na tem forumu NE gremo ampak se gremo politično drkanje) potem se na WHO ni za ozirat. to je sicer res.
ampak kako boš "našistu" iz NIJZja ki se gre opozicijo in kontrira vse kar vlada naredi/predlaga karkoli dopovedal? saj dejstvo je da so nekateri ukrepi mimosun ampak žal si s tako "stroko" kot je naš nijz NI za pomagat. vsakemu ki malo dlje spremlja ve kaj bi bilo če bi rekli da mask ni treba -----> naslov v delu/večeru/mladini ----> "strokovnjaki predlagali nošenje mask, vlada ne posluša strokovnjakov".
medtem ko se VD smehlja iz plakata SDja in tega, začuda, ne problematizira noben "neodvisni medij".
to je pač naša trenutna stroka, politiki. ker "stroka" je politično nastavljena (ali ena ali druga stran, da ne bo pomote).
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gavran in Matey