Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
ni važno število ljudi temveč reprezentativni vzorec. kako pa to doseči pri tem je pa... nihče ne ve. tako da je tako testiranje metanje testov stran.
Random? 2000 državljanov. Čisto random.... tisti ki so že potrjenoi jih ne rabiš testirat.
Edit: samo bo verjetno na kaj takega potrebno počakat, ker če je okuženo 1% populacije nisi naredil nič. Ko smo 1x pri 10% (da vemo da je cifra vsaj taka), potem bi s takim testiranjem dobili precej realno sliko, predvse o tem, ali so ocene realne ali ne.
 
Nazadnje urejeno:

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Potem je pa prisel fake news glede turisticnih krajev in so nas vse pozaprli v obcine. Prav ocitno je bilo, da so samo iskali povod za to. In ko je bilo jasno, da je bil fake news, so se napovedali poostren nadzor za cev vikend. In to ne samo turisticnih krajev, kjer NAJ bi bil problem. Vsedli so se na meje obcin in je*ali folk, ki gre v sluzbe. Sram jih bilo!

Torej ljudje, ki imajo potrdilo od delodajalca, da opravljajo delo pri njih in da se vozijo iz druge občine, imajo težave? Resno? Oz ker sem spravil spremljanje medijev na minimum sem očitno spregledal novice o kaznih izrečene delavskim vozačem med občinami, kakšen link?
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
IN ob tem še enkrat kapo dol rtvju, se mi zdi, da so šli načrtno v to potem, ko jim je Jašna omejil dostop do konferenc. ampak ne, saj se nič ne dogaja. Tudi politiki so vsi ok. Jao...

To se je začelo potem, ko je Janša na twirerju napisal, da jih je preveč. Tako da so objektivni kot vsi ostali, najprej gledajo na svojo korist.
 

endvatri

Guru
Izključen uporabnik
2. mar 2018
18.476
3.137
113
Ja to je res ja. Pa od Putina hekerji so Janši prek skaypa zagrozili da če ne bo pocenil bencina da mu bodo roko zlomili.
Sicer bi mu Putin sam osebno zagrozil vendar ne zna uporabljat interneta.
Tak mamo.
So najprej arabci pocenili nafto, Kar vpliva na ceno vseh energentov, tudi plina, elektrike...
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.596
14.282
113
jasno je to trenutno samo Švedom, ampak oni niso Balkanci, njim , kar je povedano iz strani vlade spoštujejo in se tega držijo brez policijskega preverjanja, pri nas bi isti ukrpei imeli 15.000 okuženih do sedaj
Zato ker niso okuženi s strahom pred "fašizmom" in razumejo če se zmenijo, "da velja za vse enako" - v Slo pa: "kristus jezus, krucemal božji, janšisti!!! janšisti !!!!" :nigladek:

Fixed, trenutno je tole v modi :fredi: :evil:
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Bravo. Izpolnil si vsa pričakovanja.
Saj ti je čisto lepo napisal. Pač živimo v družbi, kjer se pričakuje, da bolnik dobi neko primerno zdravstveno oskrbo. In da se ne zgodi italijanski scenarij, so omejitve. Nekateri bi pa bi bili zato, da jim ne propade biznis v Planici, pripravljeni skrajšati življenje recimo 10k upokojencem, saj bojo itak slej ali prej umrli.
Kot sem že napisal en post višje, vsak gleda na svojo rit. Države pa se trudijo, da bi našle neko ravnovesje. Vsak osebno pa bo, ker nas te ukrepi prizadenejo različno, na vse skupaj imel tak ali pa čisto drugačen pogled.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Torej ljudje, ki imajo potrdilo od delodajalca, da opravljajo delo pri njih in da se vozijo iz druge občine, imajo težave? Resno? Oz ker sem spravil spremljanje medijev na minimum sem očitno spregledal novice o kaznih izrečene delavskim vozačem med občinami, kakšen link?
Zakaj je sploh potrebno ustavljati folk na ponedeljek zjutraj ali katerikoli delovnik zjutraj, ko je jasno, da so na poti v sluzbo? In zakaj bi morali imeti potrdilo? Odlok ga NE zahteva. Torej se zdaj od folka zahteva se stvari, ki sploh niso zapisane v odloku.

To je ocitno izživljanje nad državljani.

Pa kaj sploh pisem? Se stroka je povedala, da je to nepotreben ukrep. No, zdaj bodo pa zamenjali se strokovnjake, ki so to povedali. Ce to ne smrdi do neba.
 
Nazadnje urejeno:

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.771
-198
113
Potem je pa prisel fake news glede turisticnih krajev in so nas vse pozaprli v obcine. Prav ocitno je bilo, da so samo iskali povod za to. In ko je bilo jasno, da je bil fake news, so se napovedali poostren nadzor za cev vikend. In to ne samo turisticnih krajev, kjer NAJ bi bil problem. Vsedli so se na meje obcin in je*ali folk, ki gre v sluzbe. Sram jih bilo!
Hkrati pa se napoved absurdnih policijskih pooblastil, ki jih absolutno ne potrebujejo in v kombinaciji z ukrepom omejevanja na obcine, ocitno smrdijo po policijski drzavi.

Prej ko slej se bo zacela drzavljanska nepokorscina s takimi nepotrebnimi represivnimi ukrepi. Posledicno bo rezultat omejitev ravno nasproten.
Nič niso iskali povod za to. Potrebovali so povod in so ga sami sproducirali. Po vzoru Nemcev z napadom na tisto Poljsko radijsko postajo 1939. - False flag.

Državljanske nepokorščine pa še ne bo. Niso neumni in vedo koliko se da napenjat elastiko pa tudi represijo so povečali. Le kako boš demonstriral, saj ne smeš iz hiše, že če psa sprehodiš po polju te bo sosed slikal, policajem so še zvišali pooblastila, mogoče bo v drugo tisto z policijskimi pooblastili vojske po vsej državi, pa sledenju mobitelov, pa prepoznavnje oseb na live camih šlo skozi.
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.029
569
113
res je. nikjer ni napisano, da rabis potrdilo.
men ga delodajalec ni dal. se pripravlja, da ko bo ukrep tak, ga dobimo, zaenkrat ga pa nimam. pa se peljem cez nemalo obcin. iz velenja do maribora. vse kar imam je sluzbena izkaznica pa dovoljenje za gibanje na dolocenem delu kjer delam.

prava policijska drzava ratujemo. jj pa moker okos ust.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.940
1.254
113
Meni se je najbolj zamerilo tole omejevanje na obcine in posebna policijska pooblastila. Prvotni ukrepi so se izkazali za ucinkovite, rezultati so bili pozitivni in smo bili vsi pripravljeni potrpeti.
Potem je pa prisel fake news glede turisticnih krajev in so nas vse pozaprli v obcine. Prav ocitno je bilo, da so samo iskali povod za to. In ko je bilo jasno, da je bil fake news, so se napovedali poostren nadzor za cev vikend. In to ne samo turisticnih krajev, kjer NAJ bi bil problem. Vsedli so se na meje obcin in je*ali folk, ki gre v sluzbe. Sram jih bilo!
Hkrati pa se napoved absurdnih policijskih pooblastil, ki jih absolutno ne potrebujejo in v kombinaciji z ukrepom omejevanja na obcine, ocitno smrdijo po policijski drzavi.

Prej ko slej se bo zacela drzavljanska nepokorscina s takimi nepotrebnimi represivnimi ukrepi. Posledicno bo rezultat omejitev ravno nasproten.

Da ne govorim o super bedariji, da lahko samo penzici od 17.-18. ure kupujejo špecerijo, namesto, da jim podaljsajo iz 8-10 na 8-12 ure. Delovni folk pa j*bite se. Vi ne rabte hodit v stacune.
Pa penzicem do 200 EUR dodatka. Zakaj že?

Tisto kar je bilo v turističnih krajih ne vem, me ni bilo tam.
Ti pa povem da so vsi tukaj v okolici imeli piknike zunaj. Avtov bilo kot smetja in trave tudi na vseh lokacijah za piknike.

Tako da vse ni bilo izmišljeno. (Včeraj recimo sem videl 2 piknika od 40+ prejšni vikend). Tudi na piknik placih se je število avtov zmanjšalo vsaj za 50%).

Kar se tiče teh upokojenskih dodatnih ur v trgovinah pa je mimostrel da ni večjega.
Včeraj sem ob 15:00 bil v trgovini in je bilo vsaj 20 -30% ljudi v pokoju. Saj se nebi spuščal v
to če me nebi eden skoraj povozil, ko sem stopil iz trgovine.

Kar se mene tiče bi jim dal 2 dni na teden. Ostalo pa nimajo kaj tam delat. So doma in naj gredo
v trgovino, ko drugi delajo.


Če bi to bila res tako ogrožena skupina. Župan Beltincev nebi rabil postaviti ograje okoli doma
upokojencev da poskuša preprečiti širjenje virusa.
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Random? 2000 državljanov. Čisto random.... tisti ki so že potrjenoi jih ne rabiš testirat.
Edit: samo bo verjetno na kaj takega potrebno počakat, ker če je okuženo 1% populacije nisi naredil nič. Ko smo 1x pri 10% (da vemo da je cifra vsaj taka), potem bi s takim testiranjem dobili precej realno sliko, predvse o tem, ali so ocene realne ali ne.
čisto metanje denarja stran...
ti ne razumeš da tudi ankete niso naključne ampak iščejo točno določen vzorec ljudi ki najbolje predstavlja celo populacijo in kako dobiti tak vzorec je zadaj cela znanost. torej zakaj kurca bi nekateri testirali naključne ljudi? kaj naj bi to rešilo?
če bi imeli res dobro znanost kakšen je reprezentativen vzorec 2000 (ali katero koli številko) za corono potem super in bi na ta način res lako določili koliko je okuženih ampak nihče ne ve kako ta vzorec dobiti tako da lahko nehate vsi ponavljat to bedarijo da bi kar 2000 ljudi malo stestirali...
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Meni se je najbolj zamerilo tole omejevanje na obcine in posebna policijska pooblastila. Prvotni ukrepi so se izkazali za ucinkovite, rezultati so bili pozitivni in smo bili vsi pripravljeni potrpeti.
Potem je pa prisel fake news glede turisticnih krajev in so nas vse pozaprli v obcine. Prav ocitno je bilo, da so samo iskali povod za to. In ko je bilo jasno, da je bil fake news, so se napovedali poostren nadzor za cev vikend. In to ne samo turisticnih krajev, kjer NAJ bi bil problem. Vsedli so se na meje obcin in je*ali folk, ki gre v sluzbe. Sram jih bilo!
Hkrati pa se napoved absurdnih policijskih pooblastil, ki jih absolutno ne potrebujejo in v kombinaciji z ukrepom omejevanja na obcine, ocitno smrdijo po policijski drzavi.

Prej ko slej se bo zacela drzavljanska nepokorscina s takimi nepotrebnimi represivnimi ukrepi. Posledicno bo rezultat omejitev ravno nasproten.

Da ne govorim o super bedariji, da lahko samo penzici od 17.-18. ure kupujejo špecerijo, namesto, da jim podaljsajo iz 8-10 na 8-12 ure. Delovni folk pa j*bite se. Vi ne rabte hodit v stacune.
Pa penzicem do 200 EUR dodatka. Zakaj že?

No, fake news je bil v neki meri res fake, ne pa popolnoma. Iz prve roke vem, da so se (vsaj na mojih koncih) pred uvedbo prepovedi zbirali turisti na turističnih točkah (tisti vikend predvsem). Res ni bilo ravno obleganja, pa vendar ni bilo primerno. Kot sem že napisal, se pa strinjam, da je prepoved zapuščanja lastne občine neumen ukrep. Prepoved obiskov turističnih točk + prepoved zbiranja na javnih mestih + nadzor policije na kritičnih točkah in je zadeva rešena. Mislim, da je vlada tukaj šla po liniji najmanjšega odpora in je preprosto "zaprla občine".

O kakšnih absurdnih policijskih obvestilih pa govoriš, tega dela nisem najbolj razumel? Mi je pa zanimivo, kako vsi skačete v luft s to policijsko državo. Sorodnik v Franciji je moral pred odhodom v trgovino (čez cesto!) najprej sprintati in izpolniti obrazec o tem, kam in zakaj gre. Pa je naletel tudi na kontrolo. Informacija iz prve roke, ne rekla kazala. Tam nihče ni kričal policijska država.

Glede penzionistov in delovnega časa se strinjam, tu ni kaj. 8:00-10:00 zjutraj bi morali imeti popolnoma dovolj.