Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.093
3.576
113
Marlbor
Res kretensk odgovor.
Ne vem no, nikjer nisem zasledil, da bi Darjan pisal o tem, da naj pustimo starejše umret, pa tud nekega egoizma nisem zaznal, kakor ga eni obtožujete.
Tako je. Še vedno niso nič storili za zaščito rizične skupine ljudi. Moja dela v domu upokojencev, kjer z butastimi navodili NIJZ "uspešno" kužijo ostarele. Vsak dan neka čudna navodila, ki vedno bolj nakazujejo na to, da se ljudi v domu ostarelih namerno okužuje ali pa gre dejansko za fejk virus. Najbolj butasto navodilo, da morajo zaposleni kljub pozitivnemu testu delati. Pa ne delati v rdeči coni, ampak med zdravimi oskrbovanci. Vsak dan imajo na njenem oddelku po 5 in več na novo okuženih oskrbovancev. Zaposlene testirajo vsak drugi delovni dan. Enkrat so pozitivni, pa spet negativni, pa spet pozitivni, idiotizem na vrhuncu, delajo pa morajo nonstop. :bonk:Umrlih pa zaenkrat ni, razen ene 90 letnice, za katero moja pravi da je umrla naravne smrti brez covid simptomov, čeprav je bila pozitivna. Vendar najbrž štejejo tudi to v covid statistiko.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.864
3.892
113
Tako je. Še vedno niso nič storili za zaščito rizične skupine ljudi. Moja dela v domu upokojencev, kjer z butastimi navodili NIJZ "uspešno" kužijo ostarele. Vsak dan neka čudna navodila, ki vedno bolj nakazujejo na to, da se ljudi v domu ostarelih namerno okužuje ali pa gre dejansko za fejk virus. Najbolj butasto navodilo, da morajo zaposleni kljub pozitivnemu testu delati. Pa ne delati v rdeči coni, ampak med zdravimi oskrbovanci. Vsak dan imajo na njenem oddelku po 5 in več na novo okuženih oskrbovancev. Zaposlene testirajo vsak drugi delovni dan. Enkrat so pozitivni, pa spet negativni, pa spet pozitivni, idiotizem na vrhuncu, delajo pa morajo nonstop. :bonk:Umrlih pa zaenkrat ni, razen ene 90 letnice, za katero moja pravi da je umrla naravne smrti brez covid simptomov, čeprav je bila pozitivna. Vendar najbrž štejejo tudi to v covid statistiko.

Sej če nosijo maske je možnost okužbe minimalna ... aja čakaj! ;)

Pri nas v lokalnem domu (enem od dveh) okuženi vsi varovanci (no par ji ni ker je očitno test zatajil), slučajno so to izvedeli ker sta dva malo kašljala (glede na to da so vsi okuženi, pa glede na pravila o nemešanju oddelkov, pa glede na inkubacijsko dobo mislim da je logično ... da so najbrž bili vsi na isti zabavi v lovski koči [KacinTM]). V drugem DSO (povezanana enota) na sreči nihče ne kašlja (ali pa to zamolčijo?) tako da palčkarji še niso prišli testirat. Smrtnost trenutno -20 glede na povprečje zadnjih let, torej če jih koronca odnese 20 bo čakalna vrsta za sprejem v DSO do konca leta spet šla po predvidenem planu.

Aja pozitivni zaposleni delajo dalje v DSO, ker enostavno druge ni. En mora plenice menjat ... Kako je rešeno to sistemsko? Ja ni. Direktor(ica) mora iskat nov kader po uradni poti (zaposlovanje!!!), in na srečo preko vez še kaj dobijo na posojo (še to bnaje uradno ne gre skozi, pač gre za čisto neuradno blagovno menjavo, ti meni jst tebi ko boš rabil).

Sistemski ukrep odgovornih na državnem nivoju bi bil v tem primeru da bi morali biti jasni, ampak jih ni. Ker jih ni delajo odgovorni na lokalnem nivoju po svoje tako kot vejo in znajo. V realnosti so pač ukrepi taki da širijo koronco med rizičnimi skupinami, po domače povedano pa to niti ni slabo ker imamo zaradi zapiranja vsega že od maja dalje "primankljaj" umrlih. Grdo slišat ampak tako je, tudi za DSOje so dolge vrste za sprejem in včasih je "interes" tudi da se mesta malo hitreje sproščajo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.509
6.589
113
Celo poletje je bil čas da se uredilo problematiko DSO in izoliranja rizičnih, pa so naši rajši delali kaj? Itak jim je bilo vseeno, ker so s prvim valom videli, da smo poslušni kod ovce in bodo pač lockdownali.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.093
3.576
113
Marlbor
Aja pozitivni zaposleni delajo dalje v DSO, ker enostavno druge ni. En mora plenice menjat ... Kako je rešeno to sistemsko? Ja ni. Direktor(ica) mora iskat nov kader po uradni poti (zaposlovanje!!!), in na srečo preko vez še kaj dobijo na posojo (še to bnaje uradno ne gre skozi, pač gre za čisto neuradno blagovno menjavo, ti meni jst tebi ko boš rabil).
Začelo se je s prvo okužbo, delavka v pralnici. Njen mož je bil pred tem pozitiven, ona pa je kljub temu morala v službo, ker ni kazala znakov, kljub temu da dela v tako rizični ustanovi. Že takrat je mnogim postalo jasno, da nekdo na NIJZ ali vodstvu ustanove želi, da virus pride noter.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.093
3.576
113
Marlbor
Ja jaz se tudi sprašujem, a tvoja pravi da je fejk virus? Pa tisto da se testirajo vsak drugi dan enkrat pozitivno drugič negativno bi lahko v navednice dal ker to so buče.

Včerajšnje javljanje iz drugi dan zapored 14 urnega šihta ...
 

Priponke

  • Brez naslova.png
    Brez naslova.png
    12,2 KB · Ogledi: 172
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.509
6.589
113
"Vlada ne bo tvegala nobene sprostitve, ki bi nas znova zdrsnila v vode, od koder smo prišli," je zaključil Kacin ter znova pozval k spoštovanju vseh samozaščitnih ukrepov.

Fajn retorika, da se seje strah med ljudi, da ne bi zboleli. A tisti, ki so to dali skozi, poročajo o "milih" simptomih.

Prvo so govorili zaščitite druge, zdaj sebe?
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.509
6.589
113

Eden od prijateljev se je nemudoma samoizoliral. Čez tri dni je bila na test Covid-19 pozitivna tudi njegova žena. Otrok ni zbolel. Oba sta se pozdravila. Razen glavobola, rahlo povišane temperaturo med 37.1 in 37.5, rahlo vnetega grla, občutka nemoči in utrujenosti, mi ni poročal o večjih problemih.

Mater kaki strašni simptomi so to, takoj celo državo zapret ja, da ne bi ljudje trpeli odrešeniških muk.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Jaz poznam tipa, ki je s stoenko pri 180 zapeljal v jarek. Ja pri 180km/h (je bila navita). Nekako je preživel.
Poznam še tri, ki so 1x ponoči nabiti ko majmuni, s Simco Sunbeam (predelana za rally) na polno prav tako zapeljali s ceste v jarek, od tam so poleteli v zrak in odbili telegraf štango. Vsi brez praske.
Strokovna ugotovitev je, da je absolutno varno, če s 100+ km/h kipaš v jarek.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.456
4.565
113
T
"Vlada ne bo tvegala nobene sprostitve, ki bi nas znova zdrsnila v vode, od koder smo prišli," je zaključil Kacin ter znova pozval k spoštovanju vseh samozaščitnih ukrepov.

Fajn retorika, da se seje strah med ljudi, da ne bi zboleli. A tisti, ki so to dali skozi, poročajo o "milih" simptomih.

Prvo so govorili zaščitite druge, zdaj sebe?
To je retorika s pripravo o nadaljevanju zaprtosti šol tudi za mlajše, uvedbi dela od doma za njih in prisilnemu ždenju doma staršev, ki bi morali delat. Delodajalci pa vse kocine pokonci s pritiski na zaposlene, da naj delajo (pa ne od doma). Vlada seveda ne vidi problema.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

hgard

Majstr
22. jul 2007
4.041
495
83
A ni bilo projektirano, da bo v petek vrh pri 950 hospitaliziranih? Danes jih je 979.