Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.448
9.931
113
kod Džej-Zija
Covid mu je že konkretno prekuhal tisti njegov možgan. Nima pojma o cepljenju, a ostalim pametuje, kako se cepiti. :valjamse: Darjanče, saj veš, da se proti boleznim cepiš, ko si zdrav, zato da se bolezni ubraniš ali imaš blažji potek?
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.967
769
113
Kakorkoli butasto se sliši ampak ljudje se morajo v večini cepit tudi zato, da ne zbolijo tisti, ki se ne morejo iz takšnih ali drugačnih zdravlstvenih razlogov.
Tako je vsaj meni bilo razloženo s strani ljudi, ki imajo nrp. otroke s takšno diagnozo, da cepivo ni priporočljivo oz. je za njih nevarno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl

jest5

Guru
18. avg 2007
25.360
-8.430
113
Cepivo bi moralo biti varno za rizične skupine, ker zdrave nima smisla cepiti, itak premagajo bolezen b.p.

In zdaj testirajo na zdravem folku, neko UK cepivo so testirali na 18 - 60 letnikih.

Kako bodo pa vedeli, kaj naredi cepivo 85+ ? Ali kaj je sploh smisel testirat na zdravih, če se itak ne bomo cepili?
Zato, ker če cepivo ne deluje na zdravem 20letniku, bo na 80letniku s 5imi kroničnimi boleznimi in oslabelim imunskim sistemom še toliko manj. In kako boš na bolehnem starčku vedel, kaj je stranski učinek cepiva in kaj je samo še ena v vrsti njegovih težav
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.074
306
83
Ampak sedaj se bo seveda našel nekdo, ki bo povedal, da je to mit:bonk:

Ni mit, je pa podoben psihološki pritisk na množico kot sedaj maske. Tistemu otroku, ki se zaradi diagnoze ne more cepit bolj malo pomaga, če so cepljeni vsi okoli njega, če pride direktno v kontakt z virusom. Preden se začne besedna vojnav stilu "kako pride v stik z virusom, če so pa vsi cepljeni .. "; no, lahko pride v stik. Malo verjetno, ampak možno. Kolateralna škoda stastike. Tako kot tisti, ki so sicer čisto zdravi, pa jim cepivo zjebe življenje...
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.360
-8.430
113
Verjetnost, da bo tak otrok prišel v kontakt z virusom, je več razredov nižja, če so okoli njega cepljeni. Stranski učinki po cepljenju pa še par razredov nižji od tega.
 
  • Všeč mi je
Reactions: SamSvoj

p4pe

Guru
24. feb 2010
1.573
986
113
48
KR
Zadn cajt, da damo vsi avtomobile in ostalo prevozno svinjarijo v prešo, ker verjetno marsikakšen astmatik trpi zarad tega. Pa bi mi bilo to bl logično, kakor da si moramo zdej sranje v telo vnašat, ker je nekdo manj imun na kakšno bolezen in bi se v bistvu moral ta človek bolj pazit in izolirat. Pa nisem egoist, ker bi dal tud življenje za tujega otroka, ampak se mi pa vseeno butast zdi.
 

endvatri

Guru
Izključen uporabnik
2. mar 2018
18.547
2.934
113
Število v intezivni še zmeraj raste.
Zajeta slika.PNG
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.938
3.056
113
Šit no, dr. Potrč je zastonj gor rinil :valjamse:, tega sigurno ne bo v naslednji njegovi objavi.


Število v intezivni še zmeraj raste.
Poglej priponko 37422

Če boš pogledal številke zadnjega tedna tisti v intenzivni sploh niso problematični ker umre en ali dva na dan. Hospitaliziranih pa 20 dnevno. Niti ne pridejo do intenzivne več. Danes je bit bolj na intenzivni kot pa samo na oddelku ležat (črni humor seveda).
 
Nazadnje urejeno:

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.106
3.588
113
Marlbor

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.265
5.607
113
Vladni ukrepi, maske zunaj

Because i am an "expert":
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in mirsi

gregor

Fizikalc
31. jul 2007
399
35
28
Dolina hmelja
Ja jni druge razlage, kot da v večini intimni stiki očitno trajajo manj kot 15 minut. saj je 15 minut tista magična meja ali se boš okužil? ;-) ;-)
 

ishtar007

Majstr
31. avg 2007
1.354
212
63
Jaz sem fasal pred dobrim mesecem tole zadevo. Od simptomov do pozitivnega testa sem dal čez tisto fazo, ko naj bi sam najbolj širil virus. Po odrejeni karanteni meni in družini smo se odločili, da kar je je. Če se je kdo okužil se je v tem času že, tako da nima smisla sedaj uvajati neko distanciranje.
Ves čas karantene smo imeli normalen družinski stik. Žena in oba mulca so ostali zdravi.
No, žena je bila prepričana, da je dala zadevo skupaj z mano čez, vendar brez simptomov. Po izteku karantene se je šla testirat na Adrialab za protitelesa in dobila negativen izvid.
Izpadel sem popoln amater: še svoje družine nisem uspel okužiti!
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.938
3.056
113

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Nikoli ni nihče pisal, da Švedi nimajo ukrepov oz. kot sami pravijo priporočil. Samo mask ne nosijo, drugo pa vse upoštevajo, od distance, do razkuževanja in to že od pomladi, brez preletanja avionov.