Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.103
3.588
113
Marlbor
Jaz sem fasal pred dobrim mesecem tole zadevo. Od simptomov do pozitivnega testa sem dal čez tisto fazo, ko naj bi sam najbolj širil virus. Po odrejeni karanteni meni in družini smo se odločili, da kar je je. Če se je kdo okužil se je v tem času že, tako da nima smisla sedaj uvajati neko distanciranje.
Ves čas karantene smo imeli normalen družinski stik. Žena in oba mulca so ostali zdravi.
No, žena je bila prepričana, da je dala zadevo skupaj z mano čez, vendar brez simptomov. Po izteku karantene se je šla testirat na Adrialab za protitelesa in dobila negativen izvid.
Izpadel sem popoln amater: še svoje družine nisem uspel okužiti!
Beovičeva je povedala, da je možnost da se oseba, ki spi v isti postelji od druge naleze virusa, zgolj 10-40%. Potem veš kakšna je možnost, da se nalezeš sredi gozda ...

Dom upokojencev ... v petek testirali ljudi in 11 pozitivnih, te iste testirali čez 3 dni in še samo 2 pozitivna. Da je zadeva vedno bolj fejk ugotavljajo že sami zaposleni.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Vladni ukrepi, maske zunaj

Because i am an "expert":
Maske zunaj so ukrep za butle. Oz. Maske povsod so pravi ukrep.
Ker aveš, lahko se en spomni, pa vpraša če jo mora doma na sekretu tud nosit.
Maske povsod, razen tam kjer ne. Če kdo kaj vpraša: ja, povsod, tudi doma v sekretu.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.033
9.198
113
40
MB
je popova politična aktivistka v prostem času pa dopisnica iz zda povedala da gre za smrtonosen virus, tak da ne vem o kakem prehladu vi.
 
2. okt 2007
3.618
2.085
113
še en v vladi okužen, a ni 123 rekel, da samo levake virus lovi :bonk:

Seveda tudi ministru želim čimprejšnje okrevanje brez zapletov.
 
Nazadnje urejeno:

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.578
5.586
113
Beovičeva je povedala, da je možnost da se oseba, ki spi v isti postelji od druge naleze virusa, zgolj 10-40%. Potem veš kakšna je možnost, da se nalezeš sredi gozda ...

Dom upokojencev ... v petek testirali ljudi in 11 pozitivnih, te iste testirali čez 3 dni in še samo 2 pozitivna. Da je zadeva vedno bolj fejk ugotavljajo že sami zaposleni.

Gre za zakonce, da. Ampak glede na to, kako se drugje širi, doma pa ne, se mi zdi da pri nas partnerji ne le da ne spijo skupaj, ampak konstantno držijo distanco. Vmes pa sproti razkužujejo... :evil:
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.047
4.051
113
Dom upokojencev ... v petek testirali ljudi in 11 pozitivnih, te iste testirali čez 3 dni in še samo 2 pozitivna. Da je zadeva vedno bolj fejk ugotavljajo že sami zaposleni.
Jp, to sem tudi jaz pisal kaksen teden nazaj, da tudi zdravstveno osebje dvomi v teste.

Pa jasno, kot obicajno, me je Blackjack spet ponizeval, ker kot pise gor 'I'm an expert'. Pa tudi ko sem dvomil o pravilnosti PCR testov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in doctorz

jest5

Guru
18. avg 2007
25.360
-8.430
113
Pravilnost(točnost) PCR ni vprašljiva.

Problem je, da je v nosni sluznici veliko virusa samo v štartu okužbe, kasneje gre globje v dihala. Tako imaš lahko negativen rezultat čeprav si okužen, saj je v odvzetem vzorcu premalo virusa za dobro določitev.
To je še posebno problem pri asimptomatskih okužbah.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: darjan
2. okt 2007
3.618
2.085
113
nekaj tu ni v redu, že 14 di imamo policijsko uro, 10 dni zaprte gostilne in nekatere dejavnosti, šolarji so tudi več kot 14 dni že doma? Številke pa so še vedno ogromne, res mi ni jasno, od kod toliko novo okuženih, ker folk se kar drži omejitev
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.722
6.632
113
Nič ni narobe, norobe je edino to, da folk to tako milostno prenaša.

virus se prenaša aerosolno, valda ne bo maska pomagala ali pa izolacija.

Vmes pa narod in gospodarstvo trpi, zakaj že?
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in mirsi

mr_

Guru
20. sep 2007
8.994
2.447
113
Če testi ne pokažejo pravilno, torej si okužen, čeprav nisi, potem to pomeni, da je viruš še bolj kužen, nevaren. Saj imamo polne bolnišnice, ljudje umirajo, okuženih pa precej manj kot nam govorijo?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.722
6.632
113
Če testi ne pokažejo pravilno, torej si okužen, čeprav nisi, potem to pomeni, da je viruš še bolj kužen, nevaren. Saj imamo polne bolnišnice, ljudje umirajo, okuženih pa precej manj kot nam govorijo?

Umirajo slabotni in ostareli, zelo daleč od alarmetnega stanja je to.

"obnašamo" pa se, kot da se gre za kugo, ali pa vsaj črne koze, za katero bolezen je virus potamanil "skoraj vsakega".
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Dualis

Fizikalc
30. nov 2008
405
239
43
Umirajo slabotni in ostareli, zelo daleč od alarmetnega stanja je to.

"obnašamo" pa se, kot da se gre za kugo, ali pa vsaj črne koze, za katero bolezen je virus potamanil "skoraj vsakega".
Kaj bi dal se ti nekaj takega zgodi ko boš imel 70+. Ja ja tudi ti jih boš enkrat imel in me zanima če boš še tako jebeno egoistično razmišljal....
 
  • Haha
Reactions: Car

Floki

Guru
6. sep 2007
9.938
3.056
113
Itak , dokler se njega ali njegovih ne tiče , se mu jebe. Ko se bo bo pa jok kako je vse v kurcu.
 

p4pe

Guru
24. feb 2010
1.573
986
113
48
KR
Kaj bi dal se ti nekaj takega zgodi ko boš imel 70+. Ja ja tudi ti jih boš enkrat imel in me zanima če boš še tako jebeno egoistično razmišljal....
Res kretensk odgovor.
Ne vem no, nikjer nisem zasledil, da bi Darjan pisal o tem, da naj pustimo starejše umret, pa tud nekega egoizma nisem zaznal, kakor ga eni obtožujete.