Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.775
9.036
113
Od tegale stavka dalje se umikam iz vsakršne razprave, ker menim, da nima smisla.
Pa bi lahko prebral tudi od tistega stavka dalje, pa še to, kar je utisevalec napisal. Ker to je realnost. NIJZ pošilja odločbe o 14 dnevni karanteni, ki se je zaključlila več kot mesec nazaj.....Se ti zdi to normalno?
Sodelavka fasala simptome, njen dec tudi. On pozitiven, ona ne. Navodila niso zdravopametna, ker so bazirana na rezultatih testa, ki je očitno pri enem od njiju napačen, bi rekel, da pri njej. Se pravi njeni stiki prosto po Kacinu in Kreku v službo, njegovi v karanteno. Jasno je, da je ona okužena z isto stvarjo, kot njen dec, pomoje bi blo to kristalno jasno tud darjanu. Sam ne.
Po takih cvetkah, ki jih doživiš sam, jih ne prebereš na netu, se potem vprašaš, če slučajno namerno ne širijo tega. Se vprašaš, ne trdiš.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.891
3.922
113
Namerno ne širijo, bolj žalostno je pa da nenamerno pomagajo pri širitvi na tak način. Čeprav bi se dalo z ustreznimi birokratskimi rešitvami sprejetimi v enem dnevu te zadeve uredit v nulo. Porabi se en kup energije da se nekaj birokratsko naredi, učinek je pa povsem nasproten.

Klasičen primer trenutno. Recimo ravno sedaj recimo pri poročilih omenjeno da bodo testi usmerjeni na uslužbence ki delajo z ranljivo populaciji, hkrati pa vsaj iz treh različnih DSO v sloveniji javljajo da delajo asimptomatsko okuženi (pozitivni) dalje ker manjka kadra (pa sem prepričan da je v vseh DSO kjer imajo vsaj par obolelih med zaposlenimi tako). Kaj ima namen potem tako testiranje? Po domače se temu reče da glava ne ve kaj rit dela.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.722
6.633
113
Zanimivo a, kako lahko dajo celo državo v lockdown in uvedejo policijsko uro takorekoč "čez noč", ne morejo pa premaknik birokratskega stroja, ki bi olajšal zaposlovanja v DSO.

Ne morejo - ali nočejo?

Pa tam se jebemo z razpisi za drugi tir. Policijsko uro pa uvedejo kak se jim sprdne.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Toliko so se zaplezali s temi ukrepi za korono da bo tole zelo tezko prekiniti.
Najvec ljudi preboli korono z kaksnim dnem ali dveh vrocine, veliko jih pravi da so bili kakssn teden dni brez vonja in okusa, ki se potem pocasi vraca nazaj. Najde se vmes kaksen mlajsi, ki ga korona podre in potem to vsi gonijo tega enega mladega naprej in nazaj. Sicer noben mlad ne umre, ima pa vrocino kaksen teden dni. Simptomi podobni gripi-bolecine v sklepih, misicah...
Medtem pa umira veliko onkoloskih pacientov in ostalih, ki ne pridejo do zdravnika. Unicujemo ekonomijo, nase otroke, socijalo in nasploh vse ostalo kar se ne tice virusa.
Ukrepi bi morali povzrocati manj skode kot jo povzroca virus. Trenutno stanje v zdravstvu je totalen kaos, vsak ki ima 5 minut casa si zmisljuje neka svoja pravila. Ni vodstva, ni znanja, ni resursev, nic. Tole vodi v pogubo zdravstva. Mogoce je bolje da vse raspade v razvitem svetu ker smo ze zdavnaj izgubili rdeco nit. Tale umetno podaljsevanje zivljenjske dobe nima smisla. Samo neko izsiljevanje svojcev za 95 let stare bolnike, nevem a jih imajo res svojci tako radi ali se samo izzivljajo nad svojimi starsi!?!? Nevem...
Place so slabe, nesposobno vodstvo, nemogoci pogoji dela... ni cudno da nihce noce delati v zdravstvu. Ce ne naredis nekaj kar so si svojci zamislili za svojo 95 let staro mamo pa takoj groznje s sodiscem in casopisi. Pa itak cele dneve samo zaljenje s strani vseh ostalih ki ne delajo v zdravstvu.
Pride clovek k zdravniku se obnasa kot da me je kupil ker placuje zdravstveno zavarovanje. Zadnjic peljem avto na tehnicni, vsi lepo ZUNAJ v vrsti na dezju in vetru, 1 po 1 noter, nekateri so stali 2 ure zunaj. Je kdo kaj pisnil? Neeee. Tiho kot p..... pride k zdravniku je treba 5 minut pocakat pa ze galama da on placuje zavarovanje in nevem kaj.
Malo nakladanja, sam mi gre ze vse na zivce res.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Zanimivo a, kako lahko dajo celo državo v lockdown in uvedejo policijsko uro takorekoč "čez noč", ne morejo pa premaknik birokratskega stroja, ki bi olajšal zaposlovanja v DSO.

Ne morejo - ali nočejo?

Pa tam se jebemo z razpisi za drugi tir. Policijsko uro pa uvedejo kak se jim sprdne.
Nemores olajsati zaposlovanja v DSO ce se nihce ne projavi na razpis jaooo kaj vam ni jasno noce nihce delat v zdravstvu. Raje gre folk z zdravstveno solo v hofer police filat za boljso placo.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.047
4.051
113
Nemores olajsati zaposlovanja v DSO ce se nihce ne projavi na razpis jaooo kaj vam ni jasno noce nihce delat v zdravstvu. Raje gre folk z zdravstveno solo v hofer police filat za boljso placo.
Se strinjam, zato pa, kot je rekel Darjan, namesto, da smo zmetali milijarde stran, bi država morala ponuditi plačo 3000 EUR za delo v DSO za ta čas, pa da država pokrije to plačo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.891
3.922
113
Se strinjam, zato pa, kot je rekel Darjan, namesto, da smo zmetali milijarde stran, bi država morala ponuditi plačo 3000 EUR za delo v DSO za ta čas, pa da država pokrije to plačo.

V DSO je manjkal kader že mnogo pred covid19, razmere so bile nevzdržne. Varovanci so bili posrani, poscani in lačni ... tudi umirali so zaradi pomankanja kadra. A je bilo komu mar? Nobenemu. Da ne omenjamo da je cel sistem varstva starejših v naši državi neobstojec, dejansko obstaja samo zato ker se je preneslo nek koncept iz juge in vzdrževalo tole v statusu quo do danes. Tako da iluzorno je pričakovat da se bo zaradi covid19 kaj spremenilo oz. se bo kvečjemu na slabše.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Pol pa mene Blackjack (I'm an expert) nabija na kolac, ko pravim, da bi bilo treba vsakega pozitivnega testirati se 1x zaradi verodostojnosti testiranja :bonk:

Expert Andy, samo za tebe:

Upam da bo razumljivo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.886
3.403
113
40
Lj
V DSO je manjkal kader že mnogo pred covid19, razmere so bile nevzdržne. Varovanci so bili posrani, poscani in lačni ... tudi umirali so zaradi pomankanja kadra. A je bilo komu mar? Nobenemu. Da ne omenjamo da je cel sistem varstva starejših v naši državi neobstojec, dejansko obstaja samo zato ker se je preneslo nek koncept iz juge in vzdrževalo tole v statusu quo do danes. Tako da iluzorno je pričakovat da se bo zaradi covid19 kaj spremenilo oz. se bo kvečjemu na slabše.

Kar je še bolj žalostno je, da varovanci za ta "luksuz" plačujejo zelo velike zneske, tam 800-900 EUR in še precej več, na mesec.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Car

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Ukrepi bi morali povzrocati manj skode kot jo povzroca virus. Trenutno stanje v zdravstvu je totalen kaos, vsak ki ima 5 minut casa si zmisljuje neka svoja pravila. Ni vodstva, ni znanja, ni resursev, nic. Tole vodi v pogubo zdravstva. Mogoce je bolje da vse raspade v razvitem svetu ker smo ze zdavnaj izgubili rdeco nit. Tale umetno podaljsevanje zivljenjske dobe nima smisla. Samo neko izsiljevanje svojcev za 95 let stare bolnike, nevem a jih imajo res svojci tako radi ali se samo izzivljajo nad svojimi starsi!?!? Nevem...

Malo nakladanja, sam mi gre ze vse na zivce res.

Za tole ti dam prav. Pač komplet sistem v katerem smo sedaj je nevzdržen ne samo zdravstvo, to o teh 90 letnikih je pa eden pisal par dni nazaj
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.722
6.633
113
V glavnem še vedno ne vemo, zakaj se dela to, kar se dela, uničuje vse, zaradi nekaj 85+ letnikov.

Te pa kakorkoli kruto se to zdi, jaz ne vidim kmečke logike za to početje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.047
4.051
113
Expert Andy, samo za tebe:

Upam da bo razumljivo.


orly_owl.jpg


Kdaj sem ze pisal, da bo jeseni sr*nje? Ampak nasi strokovnjaki so pa cisto preseneceni?

Tukaj ste pa posvečeni pisali, da kaj zganjam tako paniko.