Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
ker imamo tukaj nekaj zdravnikom me resno zanima nekaj zadev.

Na TV že nekaj dni gledam dobesedno jokanje zdravnikov in vodilnega kadra zaradi preobremenjenosti s kovid bolniki. Sistem se bo sesul, tako ne gre več, postelje so polne, ni kadra... zdravniki delajo cele dneve in noči. Na intenzivi menda standard 1.7 pacienta na enega zdravnika a enostavno ni kadra, da bi lahko to zagotavljali.

- A pa na intenzivi je potem dejansko v sobi, kjer je 10 kovid bolnikov priklopljenih na raspirator zraven še 6 zdravnikov, ki ves čas gledajo v podatke na monitorjih?

- Potem grem na net pogledati bolnišnico MB, kjer piše, da je povprečno zaposlenih 530 zdravnikov od 3000 zaposlenih. Zaradi kovida so prepolovili ne nujne obravnave. Ja hudimana kam so pa šli vsi ti zdravniki, ki sedaj ne morejo delati "svoje" ambulante? Dobro nekaj jih je na bolniškah/karantenah, pa vseeno.
Številke mi ne grejo skupaj. V celi Sloveniji imamo 50 kovid bolnikov na intenzivi. Se pravi rabimo 30 zdravnikov na smeno. Skupaj recimo 100. Pa teh 100 nabereš v vsaki bolnišnici, samo prestaviti jih moraš iz "primarnega" na kovid oddelek. A to se zdravniku ne sme narediti? Sej pa je vendar zdravnik. Neke osnove pa menda že zna razbrati iz monitorja. pa še 5 kolegov ima zraven za vprašanja, če ne ve čisto vsega.

Ni to kritika zdravnikov. Čisto možno je, da jaz narobe vidim zadeve.

Zdravnik se 6 let specializira, da potem dela v intenzivi, nekatere specializacije so še blizu, da lahko v krizni situaciji tudi delajo, ampak recimo ginekolog, nevrolog, dermatolog, ortoped, itd. so pa specializacije tako daleč stran, da enostavno ne moreš enega vrečt v intenzivo samega...
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl

igi

Guru
13. okt 2007
5.382
1.007
113
Celje
Obišči stran
igi, kako je kaj tvoj boj s kovidom?

že dober teden sem ven iz izolacije. Menda sedaj nisem več problematičen in lahko delam :)

Drugače pa sem OK, nisem imel večjih težav. Vročina in rahlo boleče grlo 3 dni. Tudi vonjam vsak dan bolje. Je pa res, da imam tak nadležen suh kašelj, če pridem iz hladnega na toplo, oziroma obratno. Ali pa če govorim se moram vsake toliko odkašljati.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
A nisi vse kar si napisal :evil: pa še debeluh si pozabil:evil:
Mene zanima zakaj dajo med statistiko iz domov za upokojence in ostali domov-šol kjer so ranljivi? Šele takrat se bo videlo kje smo. Da pa v domovih fašejo pa je sramota. Tam bi morali na vislice poslati vse direktorje zaradi nevestnega dela.
A rečeva še kakšno o mami od nekoga? :fredi:
Še najbližje sem debeluhu. :zardelalter:
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.382
1.007
113
Celje
Obišči stran
Zdravnik se 6 let specializira, da potem dela v intenzivi, nekatere specializacije so še blizu, da lahko v krizni situaciji tudi delajo, ampak recimo ginekolog, nevrolog, dermatolog, ortoped, itd. so pa specializacije tako daleč stran, da enostavno ne moreš enega vrečt v intenzivo samega...

Ja sej to razumem. Ampak govorimo o krizni situaciji. In če sem prav razumel (meni sicer nepredstavljivo), ob 10 pacientih je ves čas (ob posteljah v skafandrih) prisotnih 6 zdravnikov, ki spremljajo življenjske funkcije pacientov. In če so trije recimo "nevrologi" ni vrag, da ne bodo znali zaznati padca kisika in ostalih zapletov. In se bodo lahko hitro pogovorili med samo in našli pravo rešitev. Večino časa pa lahko delajo na izobraževanju ker ni ves čas "akcija".
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.354
6.545
113
Ko že sprašuješ o tem, zanimivo bi bilo vedet, kako je kitajski uspelo zazidat toliko bolnišnic "čez noč".

Če pustimo ob strani birokracijo pri nas, in da bi bilo fizično mogoče to narediti, ampak kje pa dobiti kader.

Kje so ga kitajci?
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
ker imamo tukaj nekaj zdravnikom me resno zanima nekaj zadev.

Na TV že nekaj dni gledam dobesedno jokanje zdravnikov in vodilnega kadra zaradi preobremenjenosti s kovid bolniki. Sistem se bo sesul, tako ne gre več, postelje so polne, ni kadra... zdravniki delajo cele dneve in noči. Na intenzivi menda standard 1.7 pacienta na enega zdravnika a enostavno ni kadra, da bi lahko to zagotavljali.

- A pa na intenzivi je potem dejansko v sobi, kjer je 10 kovid bolnikov priklopljenih na raspirator zraven še 6 zdravnikov, ki ves čas gledajo v podatke na monitorjih?

- Potem grem na net pogledati bolnišnico MB, kjer piše, da je povprečno zaposlenih 530 zdravnikov od 3000 zaposlenih. Zaradi kovida so prepolovili ne nujne obravnave. Ja hudimana kam so pa šli vsi ti zdravniki, ki sedaj ne morejo delati "svoje" ambulante? Dobro nekaj jih je na bolniškah/karantenah, pa vseeno.
Številke mi ne grejo skupaj. V celi Sloveniji imamo 50 kovid bolnikov na intenzivi. Se pravi rabimo 30 zdravnikov na smeno. Skupaj recimo 100. Pa teh 100 nabereš v vsaki bolnišnici, samo prestaviti jih moraš iz "primarnega" na kovid oddelek. A to se zdravniku ne sme narediti? Sej pa je vendar zdravnik. Neke osnove pa menda že zna razbrati iz monitorja. pa še 5 kolegov ima zraven za vprašanja, če ne ve čisto vsega.

Ni to kritika zdravnikov. Čisto možno je, da jaz narobe vidim zadeve.
Nikoli ni bilo 1.7 pacientov na enega zdravnika. Mogoce razdeljeno na dneve ali tedne (pac 24ur delo). V polintenzivnih sobah nikoli niti ni bilo zdravnika.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Vojska zdravniskega kadra nima. Ima nekaj pogodbenih zdravnikov, ki v rednem casu delajo v javnem zdravstvu. Torej bi po populisticno bili "dvozivke".
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Ja sej to razumem. Ampak govorimo o krizni situaciji. In če sem prav razumel (meni sicer nepredstavljivo), ob 10 pacientih je ves čas (ob posteljah v skafandrih) prisotnih 6 zdravnikov, ki spremljajo življenjske funkcije pacientov. In če so trije recimo "nevrologi" ni vrag, da ne bodo znali zaznati padca kisika in ostalih zapletov. In se bodo lahko hitro pogovorili med samo in našli pravo rešitev. Večino časa pa lahko delajo na izobraževanju ker ni ves čas "akcija".

Ne nikjer ni 6 zdravnikov ob 10 pacientih razen pri kirurških posegih, tam nas je bilo pa tudi že 7 za enega.
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.674
829
113
Ko že sprašuješ o tem, zanimivo bi bilo vedet, kako je kitajski uspelo zazidat toliko bolnišnic "čez noč".

Če pustimo ob strani birokracijo pri nas, in da bi bilo fizično mogoče to narediti, ampak kje pa dobiti kader.

Kje so ga kitajci?
Glede na populacijo je bila za kitajce tisto malenkost,...saj so zgodaj zajezili.....na trdo.

Si mislim, da tam ti ne bi imel več možnosti pisanja po forumih ......