Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.594
6.602
113
To sem zadnič, mislim da v soboto bral, da je ena PU "obravnavala" cca 700 primerov iz terena, kjer folk ni imel mask, še nekje polovico toliko, pa so prejeli kot klic "zaskrbljenih sosedov".

Kam smo prišli, a.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.087
5.764
113
blizu močvirne prestolnice
Ja sem ja. In?
Debata pač. Dokler me ne zmerja s pedrom, rdečuhom ali beluhom s tem nimam težav.
A nisi vse kar si napisal :evil: pa še debeluh si pozabil:evil:
Mene zanima zakaj dajo med statistiko iz domov za upokojence in ostali domov-šol kjer so ranljivi? Šele takrat se bo videlo kje smo. Da pa v domovih fašejo pa je sramota. Tam bi morali na vislice poslati vse direktorje zaradi nevestnega dela.
 
19. jul 2007
2.771
1.498
113
Dogajanje zadnjih 4 tednov. Mogoče je 4 tedne nazaj izgledalo, da se število okuženih nekam nevarno povečuje in smo prebili 100. Če se pogleda te številke s sedanje perspektive, je to samo šum. Pogled na skalo je tudi zelo povéden (vsi grafi prikazujejo petkove grafe s podatki od četrtka v štiritedenskem zaporedju).

Vlada RS_2_small.jpg


In slika v visoki resoluciji:
Poglej priponko Vlada RS_2.jpg
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
KSZ: Naj mi kdo popravi mojo ZKP - trenutno tripamo na procent okuženih glede na % testiranih. Meni pa se zdi logično, da % raste, saj se testira ljudi, ki dejansko kažejo neke znake respiratornih bolezni. A je možno, da Covid test ni tako natančen, da pokaže zgolj in samo na delčke Covid-19?
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
KSZ: Naj mi kdo popravi mojo ZKP - trenutno tripamo na procent okuženih glede na % testiranih. Meni pa se zdi logično, da % raste, saj se testira ljudi, ki dejansko kažejo neke znake respiratornih bolezni. A je možno, da Covid test ni tako natančen, da pokaže zgolj in samo na delčke Covid-19?
1. Testira se vse, ne samo take z znaki okuzbe.
2. Covid test je FUL obcutljiv-natancen, pokaze pozitivno ze pri zelo majhni kolicini virusa.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
1. Testira se vse, ne samo take z znaki okuzbe. Na podlagi česa? Oz. s kakim namenom? Pustimo športnike in samoplačnike.
2. Covid test je FUL obcutljiv-natancen, pokaze pozitivno ze pri zelo majhni kolicini virusa. Torej dopuščaš možnost "okužbe" vzorca na odvzemnem mestu, ali je to povsem izključeno? In če kaže zelo majhne količine, zakaj potem pravite(jo), da se prvih par dni po okužbi ne testira, ker bo test lažno negativen?
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.286
3.689
113
davorinm.wordpress.com

Vse ravno ne. Ravno danes sem govoril z medicinsko sestro iz UKCLJ. Kar nekaj sester v direktnem stiku z okuženimi (niso vedele, da so okuženi - vdor v oddelek), pa so jim rekli naj kar delajo naprej, če bodo pa zboleli, pa na test in domov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Zdravstveno osebje je od prejšnjega tedna izjema, ker si ne moremo(jo) privoščiti, še več (zdravega) zdravstvenega osebja v karanteni doma.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Rabis operacijo kolena, moras pred operacijo narediti test. Prides v bolnico z glavobolom, ti naredijo test.
Skoraj nemogoce je da bi se test kontaminiral med odvzemom, vsaj pri nas, nemorem pa jaz tega trditi zdaj za vsa odvzemna mesta. Ker nevem kako drugje delajo. Ne caka se vedno nekaj dni, je pa dobro nekaj dni pocakati preden se odvzame bris, da se virus malo namnozi in bo rezultat testa bolj zanesljiv. Za preiskavo krvi se tudi vzame eno kapljico krvi, pa jo vzamemo celo epruveto :)
 

endvatri

Guru
Izključen uporabnik
2. mar 2018
18.547
2.930
113
:valjamse:
Na 'poti spominov in tovarištva' sem ta vikend prepoznal tri vrste ljudi: tiste, ki z dosledno uporabo mask koristijo družbi, tiste, ki mislijo, da so maske namenjene le za alibi, namesto ogrlic in zapestnic, in ignorante, ki jim je vseeno za vse okrog sebe – še največji delež med njimi so važiči v pajkicah, ki tečejo kot preganjane gazele in hrzajo kot stari konji.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Vse ravno ne. Ravno danes sem govoril z medicinsko sestro iz UKCLJ. Kar nekaj sester v direktnem stiku z okuženimi (niso vedele, da so okuženi - vdor v oddelek), pa so jim rekli naj kar delajo naprej, če bodo pa zboleli, pa na test in domov.
Se ti to zdi normalno, da zdravstveno osebje hodi v sluzbo, ne glede na to, da so okuzeni s smrtonosnim virusom na ravni ebole? In ti kot pacient se hodis tja v bolnisnico na zdravljenje.
 

Feodor

Zelenc'
4. jan 2020
29
20
3
Pri nas v proizvodnji imamo 2 okužena in sodelavci z njima v stiku normalno delajo dalje, tak da... Eno je teorija, drugo realnost
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N