Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Se ti to zdi normalno, da zdravstveno osebje hodi v sluzbo, ne glede na to, da so okuzeni s smrtonosnim virusom na ravni ebole? In ti kot pacient se hodis tja v bolnisnico na zdravljenje.
Meni pa se zdi "normalno". Namreč: zdravstveno osebje JE USPOSOBLJENO za samovarovanje pred okužbami in kot nas učite strokovnjaki, je maska na mojem obrazu najboljša zaščita za vse okoli mene, v kombinaciji z masko na tvojem obrazu si že skoraj 100% zaščiten.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.546
6.594
113
Pri nas v proizvodnji imamo 2 okužena in sodelavci z njima v stiku normalno delajo dalje, tak da... Eno je teorija, drugo realnost

Ljudje se ne zavedajo, da brez gospodarstva ni zdravstva in ni lagodnega življenja in dajejo gospodarstvo v zadnji plan.

Prvo so življenja. Seveda. Kako pa se jih bo reševalo brez denarja?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.976
5.398
113
Napiš da se zajebavaš.
Ne se ne....pri nas tudi.....pač si malo bolj pozoren kaj se stabo dogaja....in striktno nosiš masko....

Šabanom je vseeno....še hecajo se na tvoj račun......šefi in ostal "školovan" kader pa točno ve kdo si......pride na linijo.....začne delegirat.....ti ga ne slišiš najboljše in narediš 2 koraka proti njemu....on odskoči 2 koraka od tebe dalje :valjamse:

:fredi:
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.524
2.999
113
Glej...da je v bližini eden okužen za katerega veš da je okužen in da bebec ni doma v karanteni...jst ziher ne bi delal tam. Tuk nor pa tudi nisem.
Ne se ne....pri nas tudi.....pač si malo bolj pozoren kaj se stabo dogaja....in striktno nosiš masko....

Šabanom je vseeno....še hecajo se na tvoj račun......šefi in ostal "školovan" kader pa točno ve kdo si......pride na linijo.....začne delegirat.....ti ga ne slišiš najboljše in narediš 2 koraka proti njemu....on odskoči 2 koraka od tebe dalje :valjamse:

:fredi:
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.976
5.398
113
Glej...da je v bližini eden okužen za katerega veš da je okužen in da bebec ni doma v karanteni...jst ziher ne bi delal tam. Tuk nor pa tudi nisem.
Sej ta ni bebec.....je samo okužen...in z odločbo o karanteni od NIJZ direktno....ni zajebancije in polovičarstva tukaj!!! NIJZ se točno pozanima skom si bil v stiku vse.....daš kontakte....oni obvestijo delegirajo naprej kaj se stemi v tesnem stiku dogaja....

Zato pa imaš tolk tega pri frizerjih (in še pri gostincih prej).....če si pozitiven...samo ne me omenjat da ne zaprejo še mene!!!

Je pa mogoče za nekoga ki ni bil med "osumljenimi" za okužbo pač ta zapis malo dvoumno zgoraj napisan!

Če si pozitiven ti prepovejo pridit na delo....na kapiji ne prideš čez...vsi pristojni točno vejo kdo si itd....
 
  • Všeč mi je
Reactions: endvatri

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.546
6.594
113
Pa je bolj verodostojen, kar se tiče naše ustave, kot vlada, ki je sprejela policijsko uro, ad hoc?

Se je vlada sploh posvetovala s kom, od "ustavne" persone, če lahko to sploh naredijo?
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.400
1.016
113
Celje
Obišči stran
ker imamo tukaj nekaj zdravnikom me resno zanima nekaj zadev.

Na TV že nekaj dni gledam dobesedno jokanje zdravnikov in vodilnega kadra zaradi preobremenjenosti s kovid bolniki. Sistem se bo sesul, tako ne gre več, postelje so polne, ni kadra... zdravniki delajo cele dneve in noči. Na intenzivi menda standard 1.7 pacienta na enega zdravnika a enostavno ni kadra, da bi lahko to zagotavljali.

- A pa na intenzivi je potem dejansko v sobi, kjer je 10 kovid bolnikov priklopljenih na raspirator zraven še 6 zdravnikov, ki ves čas gledajo v podatke na monitorjih?

- Potem grem na net pogledati bolnišnico MB, kjer piše, da je povprečno zaposlenih 530 zdravnikov od 3000 zaposlenih. Zaradi kovida so prepolovili ne nujne obravnave. Ja hudimana kam so pa šli vsi ti zdravniki, ki sedaj ne morejo delati "svoje" ambulante? Dobro nekaj jih je na bolniškah/karantenah, pa vseeno.
Številke mi ne grejo skupaj. V celi Sloveniji imamo 50 kovid bolnikov na intenzivi. Se pravi rabimo 30 zdravnikov na smeno. Skupaj recimo 100. Pa teh 100 nabereš v vsaki bolnišnici, samo prestaviti jih moraš iz "primarnega" na kovid oddelek. A to se zdravniku ne sme narediti? Sej pa je vendar zdravnik. Neke osnove pa menda že zna razbrati iz monitorja. pa še 5 kolegov ima zraven za vprašanja, če ne ve čisto vsega.

Ni to kritika zdravnikov. Čisto možno je, da jaz narobe vidim zadeve.