Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Če imaš kakšen drug predlog, kako ustaviti hitro širjenje virusa, ga kar napiši.
S policijsko uro, še posebno od 21. ure bodo pa res, ampak res zaprli še zadnjo vrzel skozi katero uhaja virus. Že maske na prostem so ble ene vrste mimosun, ki ga mogoče, ampak res mogoče razumem v smislu, da ima zdej vse živo maske tud ko čakaš na semaforju, sam policijska ura....jaomeni. Sicer mene ne gane, sem ponavad ob tej urei lepo doma, sam mal se mi neumno zdi, še posebi, ker nimajo pojma o pojmu kaj sploh delajo.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.857
3.872
113
Sej pravijo da so policijsko uro uvedli ker se je v tujini izkazala kot dobra praksa. Sicer ne vem katero državo je "strokovna" komisija za te ukrepe mislila točno, ampak če recimo ciljamo na srbijo je tam policijska ura delovala:
1. ker so bili sredi poletja - žuranje na polno ponoči
2. so ukrep malo nategnili čez dan za rizične skupine (starejšim so prepovedali izhode, dobesedno)

Pri nas bi taki ukrepi strokovno delovali če se polcijsko uro uvede samo za par določenih dni in to za cel dan. Če dam te dneve, 1. november, za martinovo, pa potem konec decembra (božič, novo leto). Sem pa prepričan da z urkepi kot jih imamo sedaj bodo 1. novembra polni britofi rizičnih skupin, ki si bodo ogledovali svoje bodoče parcele (pa če Kacin in nadškof 10x rečeta da naj ostane folk doma).
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.982
9.098
113
39
MB
Kaj ti bo policijska ura, če je pa je itak vse zaprto:bonk:Se bojim, da se zopet ne bo zgodilo nič. Psi lajajo karavana gre dalje.

ne vem če se delaš neumnega ampak če malo pogledaš po socialnih omrežjih, isto kot marca, se je med prepovedjo frekvenca piknikov in ostalih privatk povečala kar precej :D
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.857
3.872
113
Dobro razen da se bo malo prej začel žur, pred 6h zjutraj se ja ne konča dober žur?

Beri: "kacinova" lovska koča, zbor do 21h, zjutraj pa lepo popucat in domov ... noben ne krši policijske ure, omizje je pa ponavadi veliko tudi ravno 6 ljudi in je vse ok. Gangbang se tudi poskrbi da je po 6 ljudi na spalnico, tako da ni problemov.
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.503
997
113

Prehajanje med statističnimi regijami iz drugega odstavka 1. člena tega odloka je ob upoštevanju priporočil NIJZ ne glede na določbo drugega odstavka 1. člena tega odloka za posame-znike dovoljeno za:1. prihod in odhod na delo ter izvajanje delovnih nalog,2. opravljanje gospodarskih, kmetijskih in gozdarskih de-javnosti,3. odpravljanje neposredne nevarnosti za zdravje, življe-nje in premoženje,4. varstvo in pomoč osebam, ki so potrebne podpore, oziroma zaradi oskrbe ali nege družinskih članov,5. dostop do lekarn, zdravstvenih in sanitarnih storitev ter zdraviliškega zdravljenja,6. dostop do tujih diplomatskih in konzularnih predstav-ništev,7. dostop do storitev za nujne primere,8. dostop do izvajanja nalog, povezanih z delovanjem pravosodnih in upravnih organov ter organov pregona,9. dostop do storitev za osebe s posebnimi potrebami,10. izvajanje vzdrževalnih del ali sezonskih opravil na zasebnem objektu ali zemljišču za člane istega gospodinjstva.

Torej na vikend lahko gre cela družina (člani istega gospodinjstva), pomagat starejšim ali na njivo opravljat kmetijske dejavnosti ne? A prav berem?
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.701
113
Bolje bi bilo, če se omejitve čez poletje ne bi preveč sprostile, ko smo šli na prireditve s 500 ljudmi. Švedi imajo baje cel čas max 50.
Ljudje so tudi sicer bili kreativni in so iz ene poroke naredili 3 skupine s tremi seznami n enim plesiščem :). Zelo ostri ukrepi, ki veljajo določen čas, se očitno vrnejo kot bumerang z velikim številom novo okuženih, ko nehajo veljati in ljudje izvedejo vse zaostale zabave in ostale aktivnosti, ki jih niso mogli prej.

Na koncu pa: ogromno nekih pravil, kdo točno in kako učinkovito pa jih bo nadziral? Čez vikend bodo ceste že malo bolj nadzirali, danes pa bi se verjetno brez težav peljal čez pol Slovenije, tam v neki zakotni gostilni naredil "privatno zabavo" in šel domov.
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.336
760
113
Samo s priporočili v Sloveniji nikakor ne bi uspeli, ker se jih drži premalo ljudi. Še ko je obvezno, se določen procent tako glasno ipostavlja povsod, v javnosti, po raznih socialnih omrežjih in forumih, da izgleda, kot da je cela SLO z njimi... in kako naj potem to funcionira. Grdo se sliši, ampak ''idealno'' bi bilo videti Potrča, Zlatana, Tanjo pa tega Anusa na respiratorjih, pa en hiter, kratek komentar vsak, Zlatan pa lohk rapne na brzino... To bi bila prava reklama v boju proti virusu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

Nenasiten

Fizikalc
16. sep 2011
845
70
28
Če imaš kakšen drug predlog, kako ustaviti hitro širjenje virusa, ga kar napiši.

da se nek virus kao hitro širi so ti serviral ti isti debeli prasci, ki ti predpisujejo, kako boš plesal.
pri vsem skupaj gre za čisto navaden nafuk in nov poskus debelih prascev, kako si čimveč nabasat v gobec.
vmes ko se slovenčki kurčite zarad neporabljenih bonov, Lj tablic v jebenem portorožu in popivanja v ilegalnih barih, vam debeli prasci odvažajo milijarde pred nosom. da je slovencelj ena jebena podvrsta, ki jo lahko šetaš po dolgem in počez pa debeli prasec dobro ve - ker mu rata čisto vsakič
 
  • Všeč mi je
  • Wow
Reactions: jendomen in msenjur