Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Seveda jih je skoda. Je kdo rekel da jih ni? Ampak verjetno imajo ti mladi kaksne pridruzene bolezni.
Nekaj se tukaj ne razumemo ocitno. Izgleda obstajata tukaj na forumu samo 2 varijanti - ali bomo vsi pomrli zaradi covida, ali pa covid ne obstaja.
Nekateri samo pravimo, da ta virus ni tako nevaren kot nam mediji nakladajo in da ni treba ustaviti celega sveta zaradi tega virusa.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.283
-8.472
113
Sam res... Nič še nisem slišal o solidarnosti starejših, ki bi z manjšanjem pokojnin razbremenili gospodarstvo, ki propada zaradi ukrepov, ki so po večini zaradi njih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Ja, ampak kaj pomeni ta izraz?
slika pove več kot 1000 besed
800px-Herd_immunity.svg.png
 

B81

22. jul 2007
34.502
8.957
113
Dozdeva se mi, da je zaradi nastale situacije dolocen odstotek ljudi pripravljen zrtvovat nekaj ostalih ljudi. Ker je pac tako naneslo. To bi pricakoval le od milenijcev, ki se pa res niso sposobni nicemur odrect za dobro drugih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jekleni

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
Seveda jih je skoda. Je kdo rekel da jih ni? Ampak verjetno imajo ti mladi kaksne pridruzene bolezni.
Nekaj se tukaj ne razumemo ocitno. Izgleda obstajata tukaj na forumu samo 2 varijanti - ali bomo vsi pomrli zaradi covida, ali pa covid ne obstaja.
Nekateri samo pravimo, da ta virus ni tako nevaren kot nam mediji nakladajo in da ni treba ustaviti celega sveta zaradi tega virusa.

Zelo lepo povzeto, sploh zadnji stavek.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.852
3.371
113
40
Lj
Dozdeva se mi, da je zaradi nastale situacije dolocen odstotek ljudi pripravljen zrtvovat nekaj ostalih ljudi. Ker je pac tako naneslo. To bi pricakoval le od milenijcev, ki se pa res niso sposobni nicemur odrect za dobro drugih.

Zakaj bi ti milenijce zapiral že? A ko vidiš otroke ko se igrajo na igrišču ti je prva misel, lej kako se majo fajn, zapret jih je treba. Kam smo prišli res.
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
Dozdeva se mi, da je zaradi nastale situacije dolocen odstotek ljudi pripravljen zrtvovat nekaj ostalih ljudi. Ker je pac tako naneslo. To bi pricakoval le od milenijcev, ki se pa res niso sposobni nicemur odrect za dobro drugih.

Zakaj si bil pa ti, vsa prejšnja leta ko nisi nosil maske v javnosti, pripravljen žrtvovati nekaj ljudi, zaradi nalezljivih bolezni dihal?
Dvojna merila.
 

B81

22. jul 2007
34.502
8.957
113
Zakaj bi ti milenijce zapiral že? A ko vidiš otroke ko se igrajo na igrišču ti je prva misel, lej kako se majo fajn, zapret jih je treba. Kam smo prišli res.
Nene, bolj kot ne mi je vseeno, ker se pac v moji druzbi, sluzbi, pazimo jbg...

Razmisljam o tem ali je "fer", da se skupina, ki nic ne da na virus, okuzi in potem okuzi skupino, ki se pazi, z masko ipd...npr. v trgovini ali pac kaj takega... sprasujem se, kdo ima vec pravic, prvi ali drugi.
Mogoce sem malo pristranski, ker delam v firmi, ki dela ne glede na virus...mora pa bit prava jeba za druge.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Nene, bolj kot ne mi je vseeno, ker se pac v moji druzbi, sluzbi, pazimo jbg...

Razmisljam o tem ali je "fer", da se skupina, ki nic ne da na virus, okuzi in potem okuzi skupino, ki se pazi, z masko ipd...npr. v trgovini ali pac kaj takega... sprasujem se, kdo ima vec pravic, prvi ali drugi.
Mogoce sem malo pristranski, ker delam v firmi, ki dela ne glede na virus...mora pa bit prava jeba za druge.
Takega, ki se res pazi, je skoraj nemogoče okužiti ... razen, da mu namerno pljuva v ksiht.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.895
3.020
113
Veliko vec bo smrti, unicenih zivljenj in unicenega gospodarstva kot posledica dejanj zaradi korone, kot zaradi same korone. Ko vam bodo place in penzijone unizali, da vas slisim potem zagovarjati te nesmiselne ukrepe.

Vidiš kako je tvoje razmišljanje napačno. Če bi ljudje upoštevali samo dva ukrepa nošenje maske v javnih prostorih kjer je guzva in pa dosledna higiena rok ne bi bilo treba že 4 mesece jamranja poslušat. Ampak ker je balkancem tudi to težko je pa treba neprijetne ukrepe izvajat, ki se jih pa seveda tudi večina ne drži.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Vidiš kako je tvoje razmišljanje napačno. Če bi ljudje upoštevali samo dva ukrepa nošenje maske v javnih prostorih kjer je guzva in pa dosledna higiena rok ne bi bilo treba že 4 mesece jamranja poslušat. Ampak ker je balkancem tudi to težko je pa treba neprijetne ukrepe izvajat, ki se jih pa seveda tudi večina ne drži.
Precej bolje bi bilo tudi, če 3/4 okužb ne bi razširili dohtarji ... ki imajo očitno največje probleme s higieno.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Vidiš kako je tvoje razmišljanje napačno. Če bi ljudje upoštevali samo dva ukrepa nošenje maske v javnih prostorih kjer je guzva in pa dosledna higiena rok ne bi bilo treba že 4 mesece jamranja poslušat. Ampak ker je balkancem tudi to težko je pa treba neprijetne ukrepe izvajat, ki se jih pa seveda tudi večina ne drži.
A pol je cel svet balkancev, ker kolikor sem informiran so povsod neke karantene in maske?
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.852
3.371
113
40
Lj
Vidiš kako je tvoje razmišljanje napačno. Če bi ljudje upoštevali samo dva ukrepa nošenje maske v javnih prostorih kjer je guzva in pa dosledna higiena rok ne bi bilo treba že 4 mesece jamranja poslušat. Ampak ker je balkancem tudi to težko je pa treba neprijetne ukrepe izvajat, ki se jih pa seveda tudi večina ne drži.

Po moje je pa bullshit, ljudje dejansko so to delali, v trgovini vidiš rekdo koga brez maske itd. Tako da navkljub temu se virus širi brez problema.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Precej bolje bi bilo tudi, če 3/4 okužb ne bi razširili dohtarji ... ki imajo očitno največje probleme s higieno.
Virus bi prisel tako ali drugace, pac dohtarje so prve testirali. Kakor berem nekje porocila naj bi bil virus med nami ze novembra. Nekje sem bral da so delali brise na truplih ki so bila zakopana ze novembra, nekaj takega. Ne me sprasevati za vir :)
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.895
3.020
113
Po moje je pa bullshit, ljudje dejansko so to delali, v trgovini vidiš rekdo koga brez maske itd. Tako da navkljub temu se virus širi brez problema.

Nosijo maske ja vsak drugi samo preko ust, se brišejo okrog ust pa nosu kot da imajo steklino.
Kaj ti pomaga maska če si obriše nos z roko potem pa zelenjavo tipa katero bo vzela, vsk dan gledam eno in isto. Ata kihne v roko da se slina cedi po celi roki pa direktno naprej v hladilnik še malo mesnine pa sire pretipat. Kar gledam po trgovinah se čudim da ni več okuženih.

Sem bil za vikend v Planici, Kranjski, Bohinju. Nobene distance, nobenih mask, ničesar.