Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

19. jul 2007
2.763
1.493
113
Pa koliko js vidim v svoji okolici Janšo kritizirajo še tisti, ki so ga vedno podpirali - gre najbrž za zlagane ankete.
Poznam ene, ki so RES AntiJanša, pa čisto nič ne kritizirajo antikorona ukrepe - verjetno zato ker imajo bližnjega sorodnika, ki je zdravnik na infekcijski kliniki in je dobesedno v prvi bojni liniji.
Je bil na Valu 202 intervju z Slavojem Žižkom (je še vedno na podkastih, priporočam), v enem prvih stavkov pove da se zaveda da je v rizični skupini in da se je strogo samoizoliral, pa ni nič kritiziral ukrepe, ga je novinarka poskušala zaplesti v notranjo politiko "domači avtokrati", pa jo je popolnoma zignoriral
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: bpfc

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Je bil na Valu 202 intervju z Slavojem Žižkom (je še vedno na podkastih, priporočam), v enem prvih stavkov pove da se zaveda da je v rizični skupini in da se je strogo samoizoliral, pa ni nič kritiziral ukrepe, ga je novinarka poskušala zaplesti v notranjo politiko "domači avtomati", pa jo je popolnoma zignoriral
Kakšna razlika od JJ prvoborca včeraj v Intervjuju.

Pa Slavoj ni edini "levičar", ki se zadnje čase izogiba komentiranja notranje politične scene v povezavi s korono. Fakt je, da je večina ukrepov potrebna (vsaj takšna je slika "danes"), samo tiste "češnje na torti" bi lahko dol pometali, pa bi bili vsi tiho.

Vseeno mislim, da se JJ aktivno pripravlja na volitve takoj po umiritvi krize.
 
  • Všeč mi je
Reactions: kalbo

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.779
-213
113
Kakšna razlika od JJ prvoborca včeraj v Intervjuju.

Pa Slavoj ni edini "levičar", ki se zadnje čase izogiba komentiranja notranje politične scene v povezavi s korono. Fakt je, da je večina ukrepov potrebna (vsaj takšna je slika "danes"), samo tiste "češnje na torti" bi lahko dol pometali, pa bi bili vsi tiho.

Vseeno mislim, da se JJ aktivno pripravlja na volitve takoj po umiritvi krize.
Tistih "češenj na torti" bi bilo še veliko več, če bi jim uspelo aktivirat 37a člen in poslati vojsko na ulice, , vsilit aplikacijo ki vohuni za državljani, policiji dovolili vpoglede SMS-ov, vstope v stanovanja, pošte..brez nalogov sodišča.....

Če misliš da se JJ aktivno pripravlja na volitve, potem mi da misliti, da je Počivalška zminiral on. Če misli kmalu na volitve, bi mu veliko točk prineslo, če se ga odkriža.
 
  • Všeč mi je
  • Žalosti me
Reactions: jendomen in bpfc

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
Zgrešil si tam, ko si napisal Sarcazm off.

Smo poslušali včeraj Kreka. Govoril je kot da on odreja ukrepe - kdaj bodo kaj sprostili.
Pravzaprav se je s tem izdal.
Normalno bi nek strokovnjak lahko samo rekel, "mi bomo rekli tako in tako, vlada pa bo sprejela, kakor bo pač hotela". Ker pa je govoril kot da bo on sproščal ukrepe, se je pa izdal, da mu vlada naroča, kako bo poročal.

strokovnjak pa tak, da govori da je dnevno povečanje okuženih posledica neupoštevanja pravil za veliko noč 14 dni prej. Tip očitno niti to ne ve, koliko je inkubacijska doba.
bom quotal le del tvojega posta, tega katerega boš mogoče celo dojel. ostalo dvomim ob vseh tvojah teorijah zarote.

ali sploh rabi vedet koliko je inkubacijska doba da se izve kje so se ljudje okužili? VEMO da je sicer lahko 14dni in več, ni pa povsod tako.
če prideš ti pa tvoja tašča (s katero ste se družili le za veliko noč-vsaj tako trdita) oba na testiranje in sta pozitivna - še vedno rabiš vedet inkubacijsko dobo?

me boš pa ti spomnil kdo je bil prej glavni na nijzsju in v katerih strankah so bili ti kadri, aneda? če mi pa daš še kak tvoj stokajoč post od prejšnjega vodstva lej se pa posipam s pepelom. do takrat pa ...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
cappy sicer nebi, ampak bom vseeno: Crack je lahko direktor NIJZa - no problem - ne more pa bit prvi strokovnjak vlade (in NIJZ) v epidemiji!

Za epidemije so EPIDEMIOLOGI!!! Infektologi, virologi, .... so v tem primeru njih sodelavci in strokovno podrejeni. Taka bi bila hierarhija v moji firmi.

Ti je pa upam jasno, da se celotna svetovna širša stroka na tej epidemiji sproti uči in kar so govori včeraj, je danes pod vprašajem, jutri pa napačno - ali pa tudi ne.

Izjema je le Tumpek, ki je svetovni genij in smo lahko hvaležni ateju Trumpu, da ga je not namočil!
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
ok se delno strinjam ampak z eno stvarjo se pa pač ne morem in pričakujem opravičilo in posipanje s pepelom.

Ti je pa upam jasno, da se celotna svetovna širša stroka na tej epidemiji sproti uči in kar so govori včeraj, je danes pod vprašajem, jutri pa napačno - ali pa tudi ne.
Alter točno ve kaj in kako.
 
  • Ljubezen
Reactions: McGiver

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Kateri genij vodi strategijo v Sloveniji?

Strategija je, da se stevilo hudo obolelih drzi na 90% kapacitet zdravstvenega sistema, da krivulja ne gre cez kapacitete zdravstvenega sistema.
Kje smo pa zdaj? Pri 20-30%? Je zdaj cilj postal, da pridemo na 0? Popolnoma napacen cilj, ker cim se bomo odprli, bomo fasali naslednji val, pa naslednji val,...
Obenem pa smo dobili se nove ventilatorje, ki nabirajo prah in namesto, da bi jih izkoristili in s tem dvignili kapaciteto zdravljenja hudo obolelih in bi s tem krivuljo lahko premaknili se navzgor, grejo v nic, mi pa v slepo ulico.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Obvezen ogled tega intervjuja s svedskim ekspertom profesorjem Johan Giesecke:

 

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Bi rekel da jim gre bolj slabo, če so v zadnjem tednu imeli vsak dan preko 1000 novo okuženih vsak dan. tu
Kljub tisti tako opevani in od naše vlade željeni sledilni aplikaciji, ki ugotovi vse stike - tudi za nazaj in opozarja na okužene, nebalkanske miselnosti - kot so nekateri poudarjali, zgodnjim restrikcijam in striktnim spoštovanjem ukrepov....oz oh in sploh urejeni državi.
Če vzamemo, da oni dobesedno lovijo okužene, ni to tako strašno. Zato tudi take velike razlike v številu vseh registriranih pozitivnih, umrlih in kritičnih primerov. Npr. imajo 22 kritičnih, Švedi pa 399. No, nekaj za razliko je mogoče iskati v bolje opremljenem zdravstvu, mlajši populaciji in kdo ve kako imajo poštimane domove za ostarele. Za Švedsko so značilni veliki domovi.
Vprašanje je ali jim bo to lovljenje okuženih vzdržalo, če bodo te številke še šle v nebo. Pa potem sledi 3. val itd., seveda če se ne bodo povsem izolirali od sveta in posledično spravili svojo ekonomijo na kant. Potem več ne bo valov, ampak samo še tsunami, pa ne korone, ampak vsega drugega.
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.336
760
113
Ne mores na 90% drzati zasedenost, ker hitro uide cez... Na 50-60 max... Smo pa sedaj res precej nizko
 
  • Všeč mi je
Reactions: bpfc

B81

22. jul 2007
34.500
8.961
113
Kateri genij vodi strategijo v Sloveniji?

Strategija je, da se stevilo hudo obolelih drzi na 90% kapacitet zdravstvenega sistema, da krivulja ne gre cez kapacitete zdravstvenega sistema.
Kje smo pa zdaj? Pri 20-30%? Je zdaj cilj postal, da pridemo na 0? Popolnoma napacen cilj, ker cim se bomo odprli, bomo fasali naslednji val, pa naslednji val,...
Obenem pa smo dobili se nove ventilatorje, ki nabirajo prah in namesto, da bi jih izkoristili in s tem dvignili kapaciteto zdravljenja hudo obolelih in bi s tem krivuljo lahko premaknili se navzgor, grejo v nic, mi pa v slepo ulico.
Kaksen bi bil pa 2. val, ce bi hodili okoli ko da nic ni? Ne razumem poante. In ja, cilj je, da ventilatori stojijo ne da delajo wtf...
Isto kot hisni serviser. Manj ima za delat, bolje je za firmo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new in bpfc

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.779
-213
113
bom quotal le del tvojega posta, tega katerega boš mogoče celo dojel. ostalo dvomim ob vseh tvojah teorijah zarote.

ali sploh rabi vedet koliko je inkubacijska doba da se izve kje so se ljudje okužili? VEMO da je sicer lahko 14dni in več, ni pa povsod tako.
če prideš ti pa tvoja tašča (s katero ste se družili le za veliko noč-vsaj tako trdita) oba na testiranje in sta pozitivna - še vedno rabiš vedet inkubacijsko dobo?

me boš pa ti spomnil kdo je bil prej glavni na nijzsju in v katerih strankah so bili ti kadri, aneda? če mi pa daš še kak tvoj stokajoč post od prejšnjega vodstva lej se pa posipam s pepelom. do takrat pa ...
Če prideva na testiranje js pa tašča, s katero sem se družil za veliko noč, naju bodo lepo obrnili in poslali domov, ker ne testiraji tistih, ki bi si samo želeli testirati. Je treba prej zbolet, da zboliš pa rabiš inkubacijski čas. In če je ta od 2-14 dni, je po gausovi krivulji vrhunec v sedmih dneh, ne pa 14.ti dan.
V katerih strankah je bil kdo na nijzs ne vem, tudi za Kreka ne vem in tudi ni važno, so pa odleteli zato, ker se niso strinjali z vladnimi ukrepi. S Krekom so "nestrinjanje strokovnjakov" porihtali.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Kaksen bi bil pa 2. val, ce bi hodili okoli ko da nic ni? Ne razumem poante. In ja, cilj je, da ventilatori stojijo ne da delajo wtf...
Isto kot hisni serviser. Manj ima za delat, bolje je za firmo.
Napaka! Folk se mora prekuziti. Prej ali slej. Se 1x, to govoriva z darjanom ze od zacetka in poglej si intervju, ki sem ga prilimal zgoraj.
Folk je potrebno prekuziti, starost 50- (rizicne zascititi), ker mi bomo prinesli credno imunost, ki bo scitila starejse. Upam, da vam je ze kapnilo, da na cepivo ali zdravilo NE moremo cakati.

Potrebno je izkoristiti kapacitete starih in novih ventilatorjev, novih dognanj in ziveti z virusom. Ni druge! Naj vam bo to jasno.

S tem, kar pocnemo zdaj je samo podaljsevanje agonije in dodatno unicenje gospodarstva, psihe ljudi in njihovega zdravstvenega stanja. A kar na enkrat pa smrti zaradi posledic lockdowna ne stejejo vec. Jih ni v KPI-ju?
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.336
760
113
Napaka! Folk se mora prekuziti. Prej ali slej. Se 1x, to govoriva z darjanom ze od zacetka in poglej si intervju, ki sem ga prilimal zgoraj.
Folk je potrebno prekuziti, starost 50- (rizicne zascititi), ker mi bomo prinesli credno imunost, ki bo scitila starejse. Upam, da vam je ze kapnilo, da na cepivo ali zdravilo NE moremo cakati.

Poglej Andy1, saj nismo toliko narazen. Se trinjam, treba bo prekuziti nacijo, ampak ce bi pustili, da stvari tecejo brez omejitev, bi jih imeli prevec, prehitro. Zato so dolocene omejitve potrebne. Tu smo pa malo prevec zascitniski, oziroma bi ukrepi lahko bili blazji.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.779
-213
113
Kateri genij vodi strategijo v Sloveniji?

Strategija je, da se stevilo hudo obolelih drzi na 90% kapacitet zdravstvenega sistema, da krivulja ne gre cez kapacitete zdravstvenega sistema.
Kje smo pa zdaj? Pri 20-30%? Je zdaj cilj postal, da pridemo na 0? Popolnoma napacen cilj, ker cim se bomo odprli, bomo fasali naslednji val, pa naslednji val,...
Obenem pa smo dobili se nove ventilatorje, ki nabirajo prah in namesto, da bi jih izkoristili in s tem dvignili kapaciteto zdravljenja hudo obolelih in bi s tem krivuljo lahko premaknili se navzgor, grejo v nic, mi pa v slepo ulico.
Odvisno kaj je pravi cilj teh ukrepov.
Če je cilj odvzem svobode narodu, povečat nadzor nad njim, prepovedat zbirnje, demonstracije, odvzet skozi stoletja priborjene človekove pravice, si podalšat vladanje za nedoločen čas (kot orban), podalšat čas za nabavo zaščitne opreme po 10x previsokih cenah, skratka narodu skrajšat ketno in še malo zategnit uzde, zraven pa še fajn zaslužit, potem so ukrepi, ki držijo zdravstveni sistem na 20% najboljši. Lahko trajajo v nedogled, ni pa 0, da bi se kdo spomnil, da niso potrebni. Seveda pa je ob tem potrebno narod še preplašiti.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Bi se z veseljem dal testirati na proti telesa. Ima kdo informacijo, kako bi lahko samoplacnisko se dal testirati tako, kot to pocnejo zdaj z nacionalno raziskavo?