Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Napaka! Folk se mora prekuziti. Prej ali slej. Se 1x, to govoriva z darjanom ze od zacetka in poglej si intervju, ki sem ga prilimal zgoraj.
Folk je potrebno prekuziti, starost 50- (rizicne zascititi), ker mi bomo prinesli credno imunost, ki bo scitila starejse. Upam, da vam je ze kapnilo, da na cepivo ali zdravilo NE moremo cakati.

Potrebno je izkoristiti kapacitete starih in novih ventilatorjev, novih dognanj in ziveti z virusom. Ni druge! Naj vam bo to jasno.

S tem, kar pocnemo zdaj je samo podaljsevanje agonije in dodatno unicenje gospodarstva, psihe ljudi in njihovega zdravstvenega stanja. A kar na enkrat pa smrti zaradi posledic lockdowna ne stejejo vec. Jih ni v KPI-ju?
Če pogledaš tabelo smrtnosti v Sloveniji, je opazno povečanje nekako po 75. letu.

Število umrlih po spolu in starostnih skupinah do vključno 24. 4. 2020

covid2504_6.jpg
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Poglej Andy1, saj nismo toliko narazen. Se trinjam, treba bo prekuziti nacijo, ampak ce bi pustili, da stvari tecejo brez omejitev, bi jih imeli prevec, prehitro. Zato so dolocene omejitve potrebne. Tu smo pa malo prevec zascitniski, oziroma bi ukrepi lahko bili blazji.
Tudi jaz nikoli nisem bil proti vsem omejitvam. Kar pravim je, da imamo trenutno prevec omejitev. Tiste, s katerimi smo startali v sredini marca, tisto nedeljo, so bile popolnoma zadosti.
Ta cilj, ki ga zdaj zasledujemo, to je nicelna nova okuzenost, je cista norost. Tako z epidemioloskega vidika kot s socialnega vidika.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in msenjur

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.336
760
113
Tudi jaz nikoli nisem bil proti vsem omejitvam. Kar pravim je, da imamo trenutno prevec omejitev. Tiste, s katerimi smo startali v sredini marca, tisto nedeljo, so bile popolnoma zadosti.

Tocno tako, prakticno omejitev za vecino ne bi rabili, dovolj bi bila priporocila, katerih se normalni ljudje lahko drzijo. Problem so tu spet darjani, ker oni pa ne bi... Ce je sonce, bi dez, ce je dez, bi sonce. In zaradi takih so zaostrili, najebemo pa vsi.
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
sicer nebi, ampak bom vseeno: Crack je lahko direktor NIJZa - no problem - ne more pa bit prvi strokovnjak vlade (in NIJZ) v epidemiji!

Pa tudi, če pustimo ob strani njegovo formalno izobrazbo, je precej problematično, da je prvi strokovnjak nekdo, ki je par tednov nazaj opletal z "zelo" nenavadnimi projekcijami in 90.000 mrtvimi brez ukrepov.

Po drugi strani pa - edini drugi kandidat, ki se je prijavil na razpis, je Gorazd Pretnar, ki je kar močno anticepilsko usmerjen:

Glede na upravičeno izgubo zaupanja mnogih staršev v farmacijo in tudi medicino, pa bi vsekakor bila edina pravilna politična odločitev, da je cepljenje prostovoljno.


Ker me Hipokratova prisega ne zavezuje, bom to jasno povedal: 40 odstotkov otrok, cepljenih proti novi gripi, ima hud stranski učinek motenj obnašanja.




Torej smo imeli na izbiro enega slabega kandidata in drugega še slabšega.
 
  • Wow
Reactions: bpfc in navlixx

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Pa tudi, če pustimo ob strani njegovo formalno izobrazbo, je precej problematično, da je prvi strokovnjak nekdo, ki je par tednov nazaj opletal z "zelo" nenavadnimi projekcijami in 90.000 mrtvimi brez ukrepov.

Po drugi strani pa - edini drugi kandidat, ki se je prijavil na razpis, je Gorazd Pretnar, ki je kar močno anticepilsko usmerjen:









Torej smo imeli na izbiro enega slabega kandidata in drugega še slabšega.
Se strinjam, ampak med dvema slabima, pač ne izbereš, ampak ponoviš razpis.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tsunami in navlixx

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.779
-212
113
Napaka! Folk se mora prekuziti. Prej ali slej. Se 1x, to govoriva z darjanom ze od zacetka in poglej si intervju, ki sem ga prilimal zgoraj.
Folk je potrebno prekuziti, starost 50- (rizicne zascititi), ker mi bomo prinesli credno imunost, ki bo scitila starejse. Upam, da vam je ze kapnilo, da na cepivo ali zdravilo NE moremo cakati.

Potrebno je izkoristiti kapacitete starih in novih ventilatorjev, novih dognanj in ziveti z virusom. Ni druge! Naj vam bo to jasno.

S tem, kar pocnemo zdaj je samo podaljsevanje agonije in dodatno unicenje gospodarstva, psihe ljudi in njihovega zdravstvenega stanja. A kar na enkrat pa smrti zaradi posledic lockdowna ne stejejo vec. Jih ni v KPI-ju?
Točno tako.
Naša vlada pa z ukrepi dosega nično okuženost pri mlajši populaciji, pri zaščiti starejših pred okužbo v DSO-jih je pa povsem neučinkovita. Večino okuženih je v DSO-jih - pa jih imajo tam vse lepo zbrane, vse pod nadzorom, za naprej se ve, kam se bo kdo sprehodil naslednji dan - jedilnica soba- wc- spat. Vmes e se nagužvajo po balkonih ko pride Pahor, in to je to. Pa ne znajo ali nočejo preprečit okužb. Pa bi bilo tam to najlažje.
Cepivo pa bo, ali pa lahko tudi ne bo. Proti aidsu ga ni. In cepivo tudi če bo, to ne bo kmalu.
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Napaka! Folk se mora prekuziti. Prej ali slej. Se 1x, to govoriva z darjanom ze od zacetka in poglej si intervju, ki sem ga prilimal zgoraj.
Folk je potrebno prekuziti, starost 50- (rizicne zascititi), ker mi bomo prinesli credno imunost, ki bo scitila starejse. Upam, da vam je ze kapnilo, da na cepivo ali zdravilo NE moremo cakati.

To govorita vidva na podlagi dolgoletnih izkušnj, predvsem z virusom Covid-19, kajne? Ne sanjaj o prekuženosti in čredni imunosti, ker natančnih podatkov o imunosti po tem, ko osebek preboli to bolezen, preprosto NI. To sta si vidva vbila v glavo. Zanesljivo je le to, da človek, ki to bolezen preboli, ni doživljensko imun nanjo. Zelo verjetno pa je nanjo imun precej kratek čas.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.779
-212
113
Kaksen bi bil pa 2. val, ce bi hodili okoli ko da nic ni? Ne razumem poante. In ja, cilj je, da ventilatori stojijo ne da delajo wtf...
Isto kot hisni serviser. Manj ima za delat, bolje je za firmo.
In če se stroj v hiši, s katerim se družinski člani preživljajo začne trokirat, je treba pa serviserja poklicat, da ga požene.
Slaba je, da bi pri ustavljenem stroju ugotavljali, da je bolje če serviser nima dela.
 
  • Všeč mi je
  • Wow
Reactions: jendomen in bpfc

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Vkolikor po preboleli bolezni ni imunosti, je še toliko bolj nesmiselno, da tiščimo število devnih okužb proti nulli in da so bolnišnice prazne.

Nikjer nisem napisal, da je to pravilno. Enako absurden pa je Andyjev predlog, da se drži bolnišnice na 90% kapacitete. Mislim, da je vsakemu otroku jasno, da je pri kužni bolezni to najmanj utopija, da ne rečem kaj hujšega. Očitno si on to predstavlja kot nekaj čisto banalnega.

Sicer pa, če še pokomentiram ukrepe ... Po mojem mnenju zaklepanje občin ni nepotreben ukrep, je pa slab in bi se ga dalo bistveno bolje in predvsem bolj človeško definirati. Sem tudi menja, da je ta ukrep pomembno pomagal pri zmanjšanju širitve bolezni. Hkrati se pa strinjam, da smo verjetno na točki, ko je potrebno ukrepe sprostiti in počasi in postopoma zagnati "normalno" življenje. Ta zaklep občin je definitivno ukrep, ki ga je potrebno po prvomajskih praznikih čimprej odpraviti. Zdi se, kot da trenutna vlada sploh nima nekega jasnega načrta z definiranimi datumi, kako in kaj naprej ... in to je zelo slabo, tako neposredno, kot tudi psihološko.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Zdi se, kot da trenutna vlada sploh nima nekega jasnega načrta z definiranimi datumi, kako in kaj naprej ... in to je zelo slabo, tako neposredno, kot tudi psihološko.

Vlada ima od začetka problem v komunikaciji z javnostjo. Namesto da bi razumno ljudi pridobila na svojo stran grozi od prvega dneva. Potem se tu iz naftalina privlečen omraženi Kacin ki pljuva na karbid.

Pri južnih sosedih komunikacijo vodita minister za zdravje in šef civilne zaščite. Oba uporabljata prijateljski in pomirljiv ton. Vmes jim je še zagodel potres pa so kljub temu zelo složni in uspešni.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.089
113
www.adriamedia.si
Napaka! Folk se mora prekuziti. Prej ali slej. Se 1x, to govoriva z darjanom ze od zacetka in poglej si intervju, ki sem ga prilimal zgoraj.
Folk je potrebno prekuziti, starost 50- (rizicne zascititi), ker mi bomo prinesli credno imunost, ki bo scitila starejse. Upam, da vam je ze kapnilo, da na cepivo ali zdravilo NE moremo cakati.

Se basoluto strinjam, da bo potrebna čredna imunost, amak zbezljati v tej smeri ni OK. Praviš, da so rizični 50+, ostali bomo pokrbeli za čredno imunost. Ampak za čredno imunost rabiš 70-90%, pri tako nalezljivih, kot je korona, bližje 90, do 50 let pa je pri nas le 60% prebivalstva. Še pod 60 je 75% ... Kako gre to dvoje skupaj?
Poleg tega: sem absolutno za popuščanje, ampak na merljiv način. To pa pomeni spremembo, analizo posledic (kar pomeni 14 dni), naslednja sprememba.
Glede na to, da smo ta teden precej sprostili in takoj po prvomajskih, bi lahko naslednji velik korak (občine ali pa šole & vrtci, ne pa oboje hkrati) bil tam nekje okoli 20.5.. Dva tedna za tem pa recimo naslednji, pa spet naslednji. OK; morda že na manj, na 10 dni, torej 5, 15, 25 maj. In imaš konec maja, če gre vse OK, boljkotne glavne stvari sproščene. Šlo bi hitreje, ampak potem bi morali dela na desesttisoče testov dnevno, da se hitreje meri okuženost, ne da se čaka na morebinte simptome (kar bi se meni zdelo bolje) in spremljat gibanje (kjer sem tudi za).

Komunikacijski ton in informacije, ki jih podaja vlada, so pa res katastrofa. Sicer se mi zdijo ukrepi OK, če racionalno pogledam, v resnici pa ki gredo na k.... samo zaradi načina komunikacije.