Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Kako pa kaj sedaj Singapur, ki ste ga tako hvalili, da oni niso balkanci kot mi, da zgledno spoštujejo ukrepe, vsi nosijo maske, pa še tisto super sledilno aplikacijo so jim namestili, ki opozarja na okužene in sledi vsem stikom še za nazaj? Jim gre še vedno tako dobro?
Rekel bi se trenutno odlično drži. Ker so zelo zgodaj uvedli restrikcije, pa vse po dolgem in počez sledili, verjetno imajo najbolj verodostojne podatke o smrtnosti virusa, ki po trenutnih podatki znaša pod 0,1%. Edino sedaj, verjetno (+mogoče in menda) zaradi majhne prekuženosti, jim bo drugi val začel delati preglavice. Če bodo sedaj tako učinkoviti kot pri 1. valu, jim verjetno (+mogoče in menda) ne uide še 3. val in tako naprej v stilu Čorbinih verzov "lezi, diž' se, ustaj, sedi".

Jih je pa približno 40% manj kot Švedov, registriranih okuženih pa imajo pribl. 30% več na milijon preb. Testiranih imajo dobrih 120% več kot Švedi na milijon preb. Prej sem že omenil, mrtvih skoraj da ni (le 12). Zadnje dni imajo približno isto število registriranih okužb kot Švedi (ki jih je 40% več). Verjetno pa slednji imajo bistveno več preb. ki so dali virus skozi ali so okuženi in niso iskali pomoči (brez simptomov ali z blagimi). Namreč ne slediju folku in ne testirajo vseh po dolgem in počez, ki bi lahko bili okuženi.

Končni zaključek bi bil, da virusa ni mogoče izkoreniniti, in da je njegova smrtonosnost precej precenjena, sploh za populacijo pod 65 let.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Trigger in AndY1

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.042
4.049
113
Komaj cakam na rezultate nacionalne raziskave, ker potem bomo tudi videli, kaksno smrtnost in prekuzenost imamo pri nas.
 
  • Haha
Reactions: navlixx

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.042
4.049
113

Ron Paul in njegov sin Rand Paul sta oba tudi zdravnika.




Gospodarsko smo u riti. Opozarjali smo, pa ne poslusate. Pripravite se na domino efekt.
Tole bo veliko huje, kot bi tale virus naredil skode kadarkoli. Pa ne govorim samo o gospodarski skodi, ampak o cloveskih zrtvah, ki bodo sledile gospodarskemu zlomu lockdownov.

Tale virus bo komarji pik proti temu, kar prihaja.

Mi smo pa se vedno v lockdownu z 8 okuzenimi na dan in nikomur se ne zdi, da bi prekinili ta kolektivni samomor.
 
Nazadnje urejeno:

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.042
4.049
113

B81

22. jul 2007
34.626
9.048
113

Ron Paul in njegov sin Rand Paul sta oba tudi zdravnika.




Gospodarsko smo u riti. Opozarjali smo, pa ne poslusate. Pripravite se na domino efekt.
Tole bo veliko huje, kot bi tale virus naredil skode kadarkoli. Pa ne govorim samo o gospodarski skodi, ampak o cloveskih zrtvah, ki bodo sledile gospodarskemu zlomu lockdownov.

Tale virus bo komarji pik proti temu, kar prihaja.

Mi smo pa se vedno v lockdownu z 8 okuzenimi na dan in nikomur se ne zdi, da bi prekinili ta kolektivni samomor.
Si videl zadnjič, koliko ljudi se strinja z ukrepi vlade? Tudi če bi sprostili vse, ne verjamem, da bi ljudje kar tako začeli živet po starem, govorim vsaj za večino. Res pa bi raje nadzorovali uporabo mask, gužve in higiene v javnim prostorih...ampak šole bodo še vedno težava, kaj pa tam naredit....
 
  • Všeč mi je
Reactions: bpfc

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.203
2.440
113
v lokalni ostariji

Ron Paul in njegov sin Rand Paul sta oba tudi zdravnika.




Gospodarsko smo u riti. Opozarjali smo, pa ne poslusate. Pripravite se na domino efekt.
Tole bo veliko huje, kot bi tale virus naredil skode kadarkoli. Pa ne govorim samo o gospodarski skodi, ampak o cloveskih zrtvah, ki bodo sledile gospodarskemu zlomu lockdownov.

Tale virus bo komarji pik proti temu, kar prihaja.

Mi smo pa se vedno v lockdownu z 8 okuzenimi na dan in nikomur se ne zdi, da bi prekinili ta kolektivni samomor.
Andy moras Zascitit ljudi a ves. Ker virus je grozn grozn. Kar tukaj dezurne zagovornike poslusaj. Killakhan ti bo razlozil da je tak postopek edini pravilni. Da se pac zasciti tistih par starih ljudi. Ker umret pa nr sme noben...
 

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.111
307
83
Gospodarsko smo u riti. Opozarjali smo, pa ne poslusate. Pripravite se na domino efekt.
Tole bo veliko huje, kot bi tale virus naredil skode kadarkoli. Pa ne govorim samo o gospodarski skodi, ampak o cloveskih zrtvah, ki bodo sledile gospodarskemu zlomu lockdownov.

Tale virus bo komarji pik proti temu, kar prihaja.

Mi smo pa se vedno v lockdownu z 8 okuzenimi na dan in nikomur se ne zdi, da bi prekinili ta kolektivni samomor.
Gospodarstvo (ki temelji na hitri potrošnji ) kot ga poznamo danes, ravno tako nima prihodnosti. Slej ko prej bi zastrupili sebe in svet.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113

Ron Paul in njegov sin Rand Paul sta oba tudi zdravnika.




Gospodarsko smo u riti. Opozarjali smo, pa ne poslusate. Pripravite se na domino efekt.
Tole bo veliko huje, kot bi tale virus naredil skode kadarkoli. Pa ne govorim samo o gospodarski skodi, ampak o cloveskih zrtvah, ki bodo sledile gospodarskemu zlomu lockdownov.

Tale virus bo komarji pik proti temu, kar prihaja.

Mi smo pa se vedno v lockdownu z 8 okuzenimi na dan in nikomur se ne zdi, da bi prekinili ta kolektivni samomor.

Saj veš, da je recimo s&p500 v zadnjem mesecu šel ~25% gor? In da je trenutno že spet na nivoju lanskega poletja?
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.822
-305
113
Rekel bi se trenutno odlično drži. Ker so zelo zgodaj uvedli restrikcije, pa vse po dolgem in počez sledili, verjetno imajo najbolj verodostojne podatke o smrtnosti virusa, ki po trenutnih podatki znaša pod 0,1%. Edino sedaj, verjetno (+mogoče in menda) zaradi majhne prekuženosti, jim bo drugi val začel delati preglavice. Če bodo sedaj tako učinkoviti kot pri 1. valu, jim verjetno (+mogoče in menda) ne uide še 3. val in tako naprej v stilu Čorbinih verzov "lezi, diž' se, ustaj, sedi".
Bi rekel da jim gre bolj slabo, če so v zadnjem tednu imeli vsak dan preko 1000 novo okuženih vsak dan. tu
Kljub tisti tako opevani in od naše vlade željeni sledilni aplikaciji, ki ugotovi vse stike - tudi za nazaj in opozarja na okužene, nebalkanske miselnosti - kot so nekateri poudarjali, zgodnjim restrikcijam in striktnim spoštovanjem ukrepov....oz oh in sploh urejeni državi.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
  • Žalosti me
Reactions: jendomen in navlixx

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Andy moras Zascitit ljudi a ves. Ker virus je grozn grozn. Kar tukaj dezurne zagovornike poslusaj. Killakhan ti bo razlozil da je tak postopek edini pravilni. Da se pac zasciti tistih par starih ljudi. Ker umret pa nr sme noben...

Preden lahko ti začneš mene v tretji osebi omenjat, moraš najprej odgovorit na vprašanje, ki sem ti ga zastavil.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.822
-305
113
Si videl zadnjič, koliko ljudi se strinja z ukrepi vlade?
Smo videli. In najbrž gre samo za medijsko zavajanje - da v podporo ukrepom objavijo še 10 izjav, ki hvalijo ukrepe in še eno, ki jih malo pokritizira, - da jim nebi kdo očitsl pristranskost. Pa ankete o podpori vlade, najvišje dosedaj. - Pa koliko js vidim v svoji okolici Janšo kritizirajo še tisti, ki so ga vedno podpirali - gre najbrž za zlagane ankete.
Ali pa gre za stokholmski sindrom v vsej svoji veličini - ko bolj vlada ljudi privija in omejuje, bolj jo hvalijo.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.203
2.440
113
v lokalni ostariji
Preden lahko ti začneš mene v tretji osebi omenjat, moraš najprej odgovorit na vprašanje, ki sem ti ga zastavil.
Kaj bi rad slisal? Ti si nekako hud podpirnik teh omejitev ker pravis da je ta korona izredno nevarna... Na koncu bo skoda zaradi omejitev veliko vecja kot bi bila ce bi zadevo pustili na miru in pac reskiral par % ljudi (ki bi ali pa ne bi umrli).
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.323
1.188
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Sam ste res smešni.....iz 83 milijonske Nemčije pride paket v 3-5dneh.....pptem pa vi rabite v 2 milijonski SLO še najmanj teden da ga dostavite... :aplauz:
Smešen si ti, ki kaj takega pišeš! Paket je v vsaj 90% vročen naslednji dan, ko pride v Slovenijo. In to z gotovostjo trdim. Seveda so izjeme, sploh v teh ćasih, ko je kakšen dan izjemoma za počakat, ampak cel teden sigurno ne!
 
  • Všeč mi je
Reactions: dejan_ in tomi

B81

22. jul 2007
34.626
9.048
113
Smo videli. In najbrž gre samo za medijsko zavajanje - da v podporo ukrepom objavijo še 10 izjav, ki hvalijo ukrepe in še eno, ki jih malo pokritizira, - da jim nebi kdo očitsl pristranskost. Pa ankete o podpori vlade, najvišje dosedaj. - Pa koliko js vidim v svoji okolici Janšo kritizirajo še tisti, ki so ga vedno podpirali - gre najbrž za zlagane ankete.
Ali pa gre za stokholmski sindrom v vsej svoji veličini - ko bolj vlada ljudi privija in omejuje, bolj jo hvalijo.
No tega pa nisem vedel. Sem mislil, da je bila anketa na levem popu, kjer so itak vsi za odstranitev "barikad"...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Komaj cakam na rezultate nacionalne raziskave, ker potem bomo tudi videli, kaksno smrtnost in prekuzenost imamo pri nas.
Ti jaz kar danes odgovorim: 5.5. bo NIJZ izdal smernice na podlagi "raziskave", da je zaradi nesodelovanja ljudi nujno podaljšanje represivnih ukrepov do konca maja.
Saj si včeraj izvedel, da NIJZ že ves čas sodeluje s svojimi najboljšimi strokovnjaki pri oblikovanju ukrepov in da je strašansko dnevno povečanje okuženih posledica neupoštevanja pravil za veliko noč.

Sarkazem off.

Če ne bo US po hitrem postopku poseglo v igro in omejilo "pravice" vladi bo še drek, vse tole.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.822
-305
113
Ja kje pa si potem ti?
Tu smo najbrž vsi spodnji, vsi v istem loncu.
Za nas ne velja sprehod ob Kolpi brez zaščitnih ukrepov, pa obiski tašč na vikendu, še manj pa lahko sklepamo priviligiranje posle z državo in prodajamo robo po 10x previsoki ceni.

To je tako kot pri fuzbalu - viole in dragonsi. Navijači bi ubijali za svoj klub, fuzbaler pa mirno prestopi k nasprotniku, ko mu ta pokaže malo več €€€€.
Tako eni in drugi fuzbalerji pa živijo od navijačev in gledajo, kako bi čimveč potegnili od njih.
 
Nazadnje urejeno:

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.822
-305
113
Ti jaz kar danes odgovorim: 5.5. bo NIJZ izdal smernice na podlagi "raziskave", da je zaradi nesodelovanja ljudi nujno podaljšanje represivnih ukrepov do konca maja.
Saj si včeraj izvedel, da NIJZ že ves čas sodeluje s svojimi najboljšimi strokovnjaki pri oblikovanju ukrepov in da je strašansko dnevno povečanje okuženih posledica neupoštevanja pravil za veliko noč.

Sarkazem off.

Če ne bo US po hitrem postopku poseglo v igro in omejilo "pravice" vladi bo še drek, vse tole.
Zgrešil si tam, ko si napisal Sarcazm off.

Smo poslušali včeraj Kreka. Govoril je kot da on odreja ukrepe - kdaj bodo kaj sprostili.
Pravzaprav se je s tem izdal.
Normalno bi nek strokovnjak lahko samo rekel, "mi bomo rekli tako in tako, vlada pa bo sprejela, kakor bo pač hotela". Ker pa je govoril kot da bo on sproščal ukrepe, se je pa izdal, da mu vlada naroča, kako bo poročal.

strokovnjak pa tak, da govori da je dnevno povečanje okuženih posledica neupoštevanja pravil za veliko noč 14 dni prej. Tip očitno niti to ne ve, koliko je inkubacijska doba.