Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.279
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Kaj bi raje videli?

1. Omejevanje gibanja na občine in da policisti v večini pogledajo čez prste, če koga dobijo.

2. Omejevanje druženja in občine odprte ter striktno kaznovanje tistih, ki to kršijo.


Opažam, da folk sicer res ne hodi v druge občine, se pa počasi že vsi družijo med sabo. Otroci se igrajo, družine dobivajo itd. Vprašanje kaj ima večji učinek na upočasnitev širjenja.

Jaz sem za to, da se občine sprostijo. Da pa se pač ne smeš družiti z drugimi. Torej lahko greš na nek hrib po želji z družino, ne pa s kolegi igrat fuzbala na igrišču.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad, B81 in AndY1

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.374
156
63
Včeraj sem šel mimo Lj tržnice.

Tako na hitro se je zazdelo, kot da vsa ta priporočila za tam ne veljajo.

Z nagobčniki le redki, tako prodajalci, kot kupci, razdalja, kaj je že to?, kje je še kakšno razkužilo itd.

Penzija na polno zunaj, kruza med štanti, folk kreha tamo vamo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.203
2.440
113
v lokalni ostariji
vem za imeli enega Italijana, ki je delal v Sloveniji in se je konec februarja odločil, da gre domov v Italijo. Prve dni marca pošlje mail in reče:
- da je naredil totalno neumnost, da je rinil iz varne Slovenije domov v Lombardijo
- da je spremljal po medijih situacijo, ampak da si ni predstavljal, da je res tako hudo.
- da lahko opiše situacijo z eno samo besedo: apokalipsa

Kot zanimivost, poznam osebo, ki je bila na zadnjem evakuacijskem letu iz New Yorka, tudi ona je za opis situacije uporabila besedo: apokalipsa
Kaj je to apokalipsa? So ljudje padali po ulicah? Mrtvi lezali v grabnih? Ali je samo vladala panika...
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Kaj bi raje videli?

1. Omejevanje gibanja na občine in da policisti v večini pogledajo čez prste, če koga dobijo.

2. Omejevanje druženja in občine odprte ter striktno kaznovanje tistih, ki to kršijo.

Ko so sprejemali ukrep je menda (povdarjam menda) bila takrat na mizi opcija v smislu xy kilometrov (15?) od mesta prebivanja. Pa dolocenim v politiki ni bilo po godu.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.042
4.049
113
Domnevno zato, ker ni nobenega 100% dokaza, da je to bil prvi primer. Če je tak dokaz, kar prosim na dan z njim.

Na ostalo pa imaš odgovor tu:





Kako se je ta okužila, od koga in kdaj? Mogoče na portoroški plaži v času velikonočnih praznikov?
Na spletni strani te nacionalne preiskave, kjer sproti osvezujejo stevilke pogresam, da bi objaljali tudi vmesne rezultate testiranj.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.398
5.902
113
pri taščici
Domnevno zato, ker ni nobenega 100% dokaza, da je to bil prvi primer. Če je tak dokaz, kar prosim na dan z njim.

Na ostalo pa imaš odgovor tu:





Kako se je ta okužila, od koga in kdaj? Mogoče na portoroški plaži v času velikonočnih praznikov?
Portorož je malo daleč. Bled je bližje. Tja je hodila.na popoldanske sprehode
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.636
230
113
Kaj bi raje videli?

1. Omejevanje gibanja na občine in da policisti v večini pogledajo čez prste, če koga dobijo.

2. Omejevanje druženja in občine odprte ter striktno kaznovanje tistih, ki to kršijo.


Opažam, da folk sicer res ne hodi v druge občine, se pa počasi že vsi družijo med sabo. Otroci se igrajo, družine dobivajo itd. Vprašanje kaj ima večji učinek na upočasnitev širjenja.

Jaz sem za to, da se občine sprostijo. Da pa se pač ne smeš družiti z drugimi. Torej lahko greš na nek hrib po želji z družino, ne pa s kolegi igrat fuzbala na igrišču.

raje bi videl ukinitev tega ukrepa ker nima več smisla. smo pregurali. smo zdržali. držimo že 1,5 mesca. številke so se umirile. od vlade pa nobenega optimiza. nobenih pozitivnih novic. Šefe pribije, da v prihodnosti ni predvidenih večjih popuščanj (zakaj, ne razloži), ta drug ti pol pribije, da je točno po 14 dneh za povečanje krivo velikonočno druženje. pa dej no... pa kako lahko to kdo sploh vzame resno??? in to je predstavnik NIJZ??

in ja, folk ima dost teh prepovedi.

kakšno širjenje? 5-10-15 dnevno? jako širjenje. pa še to 3/4 od tega v DSO, ki je ipak izolirano.

pa kdaj se boste sprijaznili, da korona bo vedno med nami??? da so je ne da iztrebit. ni to bitje, ki vse potolčeš pa imaš mir.
 

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Še malo domnevno, verjetno in menda novic.


Hundreds of contributors have, however, also admitted to suffering from Covid-like symptoms soon after the new year with a few even saying they thought they had the disease in late December, the Professor Genetic Epidemiology at King's and scientist working on the app, Tim Spector, has said.

Although the cases are untested, the reports suggest the virus gained a foothold in the UK long before the first case was identified on British soil on January 31, when two Chinese people in York tested positive for the virus.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1 in navlixx

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.092
3.575
113
Marlbor
raje bi videl ukinitev tega ukrepa ker nima več smisla. smo pregurali. smo zdržali. držimo že 1,5 mesca. številke so se umirile. od vlade pa nobenega optimiza. nobenih pozitivnih novic. Šefe pribije, da v prihodnosti ni predvidenih večjih popuščanj (zakaj, ne razloži), ta drug ti pol pribije, da je točno po 14 dneh za povečanje krivo velikonočno druženje. pa dej no... pa kako lahko to kdo sploh vzame resno??? in to je predstavnik NIJZ??

in ja, folk ima dost teh prepovedi.

kakšno širjenje? 5-10-15 dnevno? jako širjenje. pa še to 3/4 od tega v DSO, ki je ipak izolirano.

pa kdaj se boste sprijaznili, da korona bo vedno med nami??? da so je ne da iztrebit. ni to bitje, ki vse potolčeš pa imaš mir.
Kriterij za popuščanje so že velikokrat omenili. 3 dni zapored brez nove okužbe.
 
  • Wow
Reactions: navlixx

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.492
6.589
113
Kaj bi raje videli?

1. Omejevanje gibanja na občine in da policisti v večini pogledajo čez prste, če koga dobijo.

2. Omejevanje druženja in občine odprte ter striktno kaznovanje tistih, ki to kršijo.


Opažam, da folk sicer res ne hodi v druge občine, se pa počasi že vsi družijo med sabo. Otroci se igrajo, družine dobivajo itd. Vprašanje kaj ima večji učinek na upočasnitev širjenja.

Jaz sem za to, da se občine sprostijo. Da pa se pač ne smeš družiti z drugimi. Torej lahko greš na nek hrib po želji z družino, ne pa s kolegi igrat fuzbala na igrišču.

2. z dodatkom; bolj stroge omejitve za rizične skupine in večji nadzor nad njimi.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.492
6.589
113
Daleč smo še toliko, koliko bo ljudstvo dopuščalo.

Dokler bodo ovce blejale bo karavana šla naprej.
 
  • Jezen sem
Reactions: bpfc

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
...pa kdaj se boste sprijaznili, da korona bo vedno med nami???
Italijani tudi pravijo, da jo bomo imeli še naprej "med nogami" ... Kaj bo treba zdej tudi noge večkrat prat :sprasujemse: ... pa v morju z masko plavat :sprasujemse: ... pa kako bo sex potekal z maskami in 2m narazen :sprasujemse: ... sej mam še nekaj vprašanj, ma ne bi več utrujal z neumnostmi :evil: ... enivej :

V Berlinu so včeraj aretirali preko 100 ljudi, ki niso upoštevali LockDown-a.

Tudi v Venetu-ITA regija s 5,5m preb. imajo prepoved izhoda iz občine in to že res dolgo. Guverner Zaia je pred tednom nabavil mašino, ki napravi 10k testov dnevno.Edina v ITA . Cena, drobiž (350kE). Tam so zdaj na 1m preb. na vrhu pred j.Korejo po številu testov .... Delajo pa tudi že krvne teste na protitelesa.... Ko bo konec ukrepov pri njih, se bo drastićno povečalo stevilo zapuščenih psov :zavijazocmi: ... marsikdo si jih je nabavil samo zato, da jih je lahko "vozil" scat in srat na špagi po mestih :oops1: ... mogoče je pa pes peljal "gazdo" na sprehod vsaj dvakrat dnevno :valjamse: ...

... ne vem zakaj imam občutek, da bodo po tej krizi najbolj laufal biznis lepotnim kirurgom in sicer onim s specializacijo popravljanja ušes ... :zardelalter: ... in najbolj prodajan sladoled bo oni "na palčki" :zmaga: ...
------------------------------------
" ... " Shit Happens" ! ..." :eek:
 
  • Wow
Reactions: navlixx in bpfc

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.092
3.575
113
Marlbor
cist tko, mimgrede, ce mogoce ves, kdo se je tega spominil, da to resitev, mejnik?
Ne vem, morda Beovičeva? V linku je omenjeno (sicer navajajo več zaporednih dni, ampak je bilo za tem nekajkrat v medijih omenjeno 3 zaporedne dni)...
 
Nazadnje urejeno:

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.948
5.474
113
Na pošti ne uspemo sproti razvažati paketov, je obsedno stanje, toliko paketov ni bilo še nikoli, tudi v prednovoletnem času ne. Folk nakupuje vse živo, potrebno in nepotrebno, kar pomeni, da prevažamo po domovih vse od elektronskih naprav, cementa in ostalega gradbenega materijala do zemlje za vrt, rože, sadike drevja, orodja, v glavnem ni da ni.
Sam ste res smešni.....iz 83 milijonske Nemčije pride paket v 3-5dneh.....pptem pa vi rabite v 2 milijonski SLO še najmanj teden da ga dostavite... :aplauz:
 
  • Žalosti me
Reactions: navlixx

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.821
-305
113
Kako pa kaj sedaj Singapur, ki ste ga tako hvalili, da oni niso balkanci kot mi, da zgledno spoštujejo ukrepe, vsi nosijo maske, pa še tisto super sledilno aplikacijo so jim namestili, ki opozarja na okužene in sledi vsem stikom še za nazaj? Jim gre še vedno tako dobro?