Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.798
-313
113
Statistika je kurb.... v vlogi tistega, ki potrebuje dokaze za svoje trditve. Saj poznate tisto o segedinu?
Sploh tale statistika koronavirusa je pofejkana do amena.
Vseskozi spreminjajo metodologijo štetja okuženih, enkrat štejejo okužene, drugič samo tiste z znaki bolezni, potem vse mrtve pripisujejo koronavirusu, čeprav so bili v zadnjem stadiju raka, prikrivajo starost obolelih in prisotnost drugih bolezni.... spuščajo meglo, In prikrajajo rezultate, da bi očrnili prejšnjo vlado, da bi pokazali uspehe nove, hkrati uspehi tudi ne smejo biti preveliki, ker morajo pokazali resnost situacije, da opravičujejo ukrepe in jemanje človekovih pravic.... svobode gibanje, vohlanje za državljani...
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
v ITA 107 dohtarjev mrtvih in 30 višjih zdr.delavcev. Skoraj 8k ostalih zdr.delavcev okuženih. Lombardija : preko 10k mrtvih do zdaj ... Sicilija je od danes do konca ponedeljka za "civile" po odloku guvernerja "odrezana" od ostanka ITA-prazniki, ki ima potrjenih 150k okuženih etc. ...

Zanimivost : direktorica Doma starejših zraven kraja Vo' v Lombardiji, kjer je bil kao prvi primer koronitisa (oni 38-let športnik ozdravljen, zdej mu je žena rodila froca včeraj) nima niti enega pozitivnega v domu ;) ... zakaj ? Ker je samoiniciativno ZAPRLA dom za vse zunanje obiske, torej se je obnašala preventivno (obratna-karantena), še preden se je država ITA sploh odzvala na problem s koronitisom :zmaga: Ni glih čakala na navodila, kot nekateri pri nas :zavijazocmi: ...
------------------------------------
" ... " The Shit Has Hit The Fan" ! ..." :jezen:
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.798
-313
113
Povedati hočem, da gostota poseljenosti ni ključni faktor.


Glede Slo ukrepov: DSO-ji so že od februarja zaprti za obiskovalce, vendar od tam prihaja glavnina novih okužb, notri so jo v prvi fazi prinesli zdravniki, ki so "smučali" v Dolomitih & podobnih krajih in potem direktno v službo.
Nekje na teh straneh sem zasledil, da v Šmarjah od torka razkužujejo prostore.... Ja hudiča a v mestih, kjer ni nobenega okuženega pa v blokih morajo nujno razkuževat stopnišča, stikala, ograje... 2x na dan po zlatarskih cenah :bonk:
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Treba je poslušati današnji Radio Ga Ga, ki je seveda coronavirusno obarvan:

Jest sem scal od smeha. :zmaga:
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: Robert in LeQuack

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.380
5.896
113
pri taščici
v ITA 107 dohtarjev mrtvih in 30 višjih zdr.delavcev. Skoraj 8k ostalih zdr.delavcev okuženih. Lombardija : preko 10k mrtvih do zdaj ... Sicilija je od danes do konca ponedeljka za "civile" po odloku guvernerja "odrezana" od ostanka ITA-prazniki, ki ima potrjenih 150k okuženih etc. ...

Zanimivost : direktorica Doma starejših zraven kraja Vo' v Lombardiji, kjer je bil kao prvi primer koronitisa (oni 38-let športnik ozdravljen, zdej mu je žena rodila froca včeraj) nima niti enega pozitivnega v domu ;) ... zakaj ? Ker je samoiniciativno ZAPRLA dom za vse zunanje obiske, torej se je obnašala preventivno (obratna-karantena), še preden se je država ITA sploh odzvala na problem s koronitisom :zmaga: Ni glih čakala na navodila, kot nekateri pri nas :zavijazocmi: ...
------------------------------------
" ... " The Shit Has Hit The Fan" ! ..." :jezen:
Šmarski ravnatelj je na lastno pest zaprl šolo, brez soglasja ministra. Naslednje jutro so sprejel sklep o zaprtju vseh šol v SLO
 
  • Všeč mi je
Reactions: bpfc

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
ksz
We are fucked up. :nigladek:
Kdo je dva dni nazaj lajal o komunistih?
Saj če ne bi prispevek izginil na vseh možnih koncih, me niti ne bi tako zanimalo. Zdaj me pa zelo zelo zanima kaj je povedala......
Ima kdo?



1586546680545.png





1586546731183.png
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113

https://www.reddit.com/r/China_Flu/comments/fye4re


No, kaj pa zdaj? Bodo nehali manipulirati s stevilkami? Zakaj na tem forumu poslusam, da se ni cas za testiranja proti teles?
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.109
3.418
113
Medtem na Kitajskem za Covid-19 obtožujejo in preganjajo tujce.
Rasizem, kot v "najboljših" časih nacistične Nemčije.
Ne grem nikoli več v lajfu v Kitajsko restavracijo.
Aja, Winston v zgornjem videu pove tudi, da je Kitajska vlada dala navodilo vsem "kitajskim" družbam v tujini, da v državah kjer se nahajajo pokupijo vso razpoložljivo zaščitno opremo in jo pošljejo na Kitajsko - od tod tista naša Cerarjeva "donacija", za katero smo menda mi plačali "samo" transport.
Vse to postavi velikodušno donacijo šefa Alibabe v malo drugačno luč, kajne?
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.305
-8.458
113
Še svetlejšo luč. Poba je ravnal v nasprotju z navodili države. Ne samo da ni spravljal mask notri, še ven jih je poslal :evil:
Al na kaj si namigoval?
 
  • Všeč mi je
Reactions: bpfc

Floki

Guru
6. sep 2007
9.908
3.027
113
Samo res, namesto da bi poslušali tiste ljudi, ki se že celo življenje učijo in delajo v infektologiji in epidemiologiji, bomo pa zdaj te poslušali???

Po drugi sprani pa jo je novinar vprašal to kar smo govoril že več kot 2 tedna nazaj. Kako s prekuževanjem populacije. In odgovor je bil da ja da zdaravila še ne bo, da druge možnosti res ni videti, da ne vejo še kako to izvajat, verjetno s tem ko bodo otroke nazaj v šole poslali. Lahko bi to načrtno že izvajal, otroci sobo celo poletje doma pa pol ljudi tudi na dopustih. Lahko brez problem ačez poletje pol populacije (zdrave in mlade seveda) okužijo.
 

navlixx

Fizikalc
1. jul 2010
424
131
43
Slovenistan
Upam da jim rata. Trenutno jim kaže takole:

Švedi se kar držijo priporočil, imajo pa še vedno odprte lokale, restavracije, smučišča, fitnese.. lahko imajo prireditve do max. 50 ljudi.
Po drugi strani imajo veliko št. mrtvih + virus je prisoten v 1/3 DSO.
Zdravstvo je kar v škripcih, sploh če ga zapolnijo iz DSO-jev, zaposleni poročajo o izmučenosti, ICU enote so pa nekje na 50 %, vrh epidemije se pričakuje v nekaj tednih, zato postavljajo bolnice na prostem oz. da se bodo uporabile proste kapacitete (kongresni centri) za hospitalizacije.

Zanimivo po drugi strani Belgija in njihov zdravstveni sistem pa laufa, vsaj kolikor sem uspel prebrati, pa imajo 3x več okužb/smrti kot Švedska.
 
  • Wow
Reactions: cappy

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.562
690
113
Vprašam še tukaj, ker je večja frekvenca...

Včeraj sem bral tale članek: https://siol.net/novice/slovenija/direktor-po-okuzbi-na-intenzivni-negi-porodi-v-skafandrih-522874, v katerem je bilo navedeno (prosto po spominu), da "je s COVID 19 okužen direktor ginekološke klinike Ljubljana, Adolf Lukanovič, ki se zdravi na intenzivnem oddelku infekcijske klinike, podobno kot Boris Johnson".

Kasneje so ta del na odvetniško zahtevo umaknili, pa me zanima, če ima kdo kakšen pravniški vpogled kje se začnejo in kje nehajo informacije javnega značaja. Zanimivo je bil ravno zraven omenjen Boris Johnson, ki je kot predsednik vlade sigurno del javnih informacij.

Tej isti formulacij pa recimo Sloveniji potem ne sledi direktor javnega zavoda (znotraj katerega se rodi ena tretjina vseh Slovencev) ali se je Siol raje uklonil kakšnim nepotrebnim odvetniškim stroškom?

Bolj koristno bi bilo, da ne bi napisali imen, ampak kako je prišlo do okužbe in kakšne so bile posledice.
(dvomim, da je naključje, a glede na meni znane informacije, je razlog precej absurden in posledice nezanemarljive)
Je bil "SOD" res nujen?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.380
5.896
113
pri taščici
Aja, Winston v zgornjem videu pove tudi, da je Kitajska vlada dala navodilo vsem "kitajskim" družbam v tujini, da v državah kjer se nahajajo pokupijo vso razpoložljivo zaščitno opremo in jo pošljejo na Kitajsko - od tod tista naša Cerarjeva "donacija", za katero smo menda mi plačali "samo" transport.
Vse to postavi velikodušno donacijo šefa Alibabe v malo drugačno luč, kajne?
Nekaj minut slave pred izdihom so si pa le privoščili.
Mogoče zdaj celo te iste maske nazaj vozimo. Nikol ne veš....
Seveda po bistveno večji ceni