Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.206
5.590
113

https://www.reddit.com/r/China_Flu/comments/fye4re
Serological Study in Heisenberg Germany Finds 15% Population Has Antibodies - 0.37% Infection Fatality Rate
1000 prebivalcev, 400 gospodinjstev


 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Ni zombi apokalipse:


Belgija za primerjavo, kjer imajo lockdown in ostalo (Švedska ima 1M prebivalcem manj, 10M) in jim gre veliko slabše, 3x več umrlih:


Mogoče bi bilo bolj pametno primerjati ta dva podatka:
Belgijci imajo 377 prebivalcev na kvadratni kilometer, švedi pa 25!
 
  • Všeč mi je
Reactions: dentex

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.206
5.590
113
Mogoče bi bilo bolj pametno primerjati ta dva podatka:
Belgijci imajo 377 prebivalcev na kvadratni kilometer, švedi pa 25!
Islandija ima gostoto poseljenosti 3.53 prebivalca na kvadratni km, umrlih 36 na 2M, Slo ima 100 prebivalca na kvadratni km (2M / 20 000 km^2), umrlih 45 na 2M.
oz 25% več, s tem da je gostoto poseljenosti 28x večja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: nemenabijat

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Saj svedi imajo neke ukrepe btw

Seveda imajo, tudi javna obcila delujejo. Samo to so za odtenek bolj dozoreli ljudje od balkanezerjev pri nas. Ce opozirjo da je v igri nalezljiva bolezen in prosijo prebivalstvo da se ne grupira in ostane doma to velika vecina tudi uposteva. Ni jim treba grozit po Kacinovo "kam pa kam veseli izletnik"...

--------
Švedska je testirala oko 36 000 ljudi, a posebno osobe kojima je potrebna bolnička skrb. U međuvremenu Njemačka testira oko 500 000 ljudi tjedno i vjerojatno će svijetu dati najbolji statistički uzorak onih koji su zaraženi, koji nemaju virus i onih koji su bolest preboljeli takoreći „na nogama“.

Pišući esej za The Conversation, profesori Franks i Nilsson dodali su da će se virus u zemlji širiti „neuredno“, prije svega zbog nedostatka izgrađenih metropolskih područja, što sugerira, barem zasad, da bi se neka područja mogla spasiti od ozbiljne epidemije. Osim toga, takva raspoređenost stanovništva, koje živi u udaljenim mjestima, pa čak i gradskim blokovima, fizički odvojenim jedan od drugog, smanjuju potrebu za blokadom na nacionalnoj razini.
-----------
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndrejD in tomi

shift

Guru
20. jul 2007
9.748
2.033
113
za šankom
Mogoče bi bilo bolj pametno primerjati ta dva podatka:
Belgijci imajo 377 prebivalcev na kvadratni kilometer, švedi pa 25!
Mogoče bi bilo pametno izpostaviti najpomembnejšo stvar, Švedi se navodil držijo kot pijanec plota, mi Balkanci pa pač rabimo trše prijeme, kaj misliš kdo bo ta vikend imel več družinskih piknikov? Švedi ali Slovenci? S tem da imajo prvi free life drugi pa lock down
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndrejD in tomi

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.341
6.535
113
Mogoče bi bilo pametno izpostaviti najpomembnejšo stvar, Švedi se navodil držijo kot pijanec plota, mi Balkanci pa pač rabimo trše prijeme, kaj misliš kdo bo ta vikend imel več družinskih piknikov? Švedi ali Slovenci? S tem da imajo prvi free life drugi pa lock down

Kako pa to veš, da tam niso imeli piknikov? In da so pri nas bili "nespametni" pikniki ali pač samo ljudje, ki se itak drugače družijo, in se tudi zdaj?
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.778
-215
113
Islandija ima gostoto poseljenosti 3.53 prebivalca na kvadratni km, umrlih 36 na 2M, Slo ima 100 prebivalca na kvadratni km (2M / 20 000 km^2), umrlih 45 na 2M.
oz 25% več, s tem da je gostoto poseljenosti 28x večja.
Ali po takšnih statistikah k Danski tudi Grenlandijo prištejejo?
Sej ni point samo kolikšna je gostota poseljenosti po državi, ker ni nikjer enakomerna, ampak tudi kako je ta poseljenost porazdeljena. pa še kaj.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.291
2.273
113
Ali po takšnih statistikah k Danski tudi Grenlandijo prištejejo?
Sej ni point samo kolikšna je gostota poseljenosti po državi, ker ni nikjer enakomerna, ampak tudi kako je ta poseljenost porazdeljena. pa še kaj.
Statistika je kurb.... v vlogi tistega, ki potrebuje dokaze za svoje trditve. Saj poznate tisto o segedinu?
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi

Sonny_Chiba

Majstr
3. dec 2011
1.553
-249
83
Mogoče bi bilo pametno izpostaviti najpomembnejšo stvar, Švedi se navodil držijo kot pijanec plota, mi Balkanci pa pač rabimo trše prijeme, kaj misliš kdo bo ta vikend imel več družinskih piknikov? Švedi ali Slovenci? S tem da imajo prvi free life drugi pa lock down

A ni na Švedskem polno balkancev, in od nedavnega tudi migrantov.....ups beguncev?
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.206
5.590
113
Hočeš povedat, da naši ukrepi delujejo?
Povedati hočem, da gostota poseljenosti ni ključni faktor.


Glede Slo ukrepov: DSO-ji so že od februarja zaprti za obiskovalce, vendar od tam prihaja glavnina novih okužb, notri so jo v prvi fazi prinesli zdravniki, ki so "smučali" v Dolomitih & podobnih krajih in potem direktno v službo.
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.270
1.943
113
Seveda imajo, tudi javna obcila delujejo. Samo to so za odtenek bolj dozoreli ljudje od balkanezerjev pri nas. Ce opozirjo da je v igri nalezljiva bolezen in prosijo prebivalstvo da se ne grupira in ostane doma to velika vecina tudi uposteva. Ni jim treba grozit po Kacinovo "kam pa kam veseli izletnik"...

--------
Švedska je testirala oko 36 000 ljudi, a posebno osobe kojima je potrebna bolnička skrb. U međuvremenu Njemačka testira oko 500 000 ljudi tjedno i vjerojatno će svijetu dati najbolji statistički uzorak onih koji su zaraženi, koji nemaju virus i onih koji su bolest preboljeli takoreći „na nogama“.

Pišući esej za The Conversation, profesori Franks i Nilsson dodali su da će se virus u zemlji širiti „neuredno“, prije svega zbog nedostatka izgrađenih metropolskih područja, što sugerira, barem zasad, da bi se neka područja mogla spasiti od ozbiljne epidemije. Osim toga, takva raspoređenost stanovništva, koje živi u udaljenim mjestima, pa čak i gradskim blokovima, fizički odvojenim jedan od drugog, smanjuju potrebu za blokadom na nacionalnoj razini.
-----------

Pa saj pri nas ne bi bilo veliko težav, če ne bi imeli:
1. Penzijonistov, ki se borijo proti sistemu... Mamu jim nabijem, kamor greš sami penziči, oni so nedotakljivi...
2. Prebivalci bivših republik (velika večina njih) - oni itak ne razumejo, tem tepcem tudi če narišeš ne bodo razumeli. Treba dat čoviku ruku, kad ga sretneš
3. Naši domači avtohtoni prebivalci - tisti določen %, ki je ˝nad ostalimi˝ in ne jebejo ničesar, pač ONI SO, IN LAHKO... pa ne bi naprej
 
  • Wow
  • Žalosti me
Reactions: bpfc in navlixx