Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Poglej današnje podatke za švedsko. Sicer je logično...imajo močan porast mrtvih. Ne vem kaj bi drugače pričakovali. Jih bo presenetilo?
Današnje število mrtvih verjetno nima niti najmanjše zveze s trenutnim stanjem, ker to niso okuženi, ki so jih danes zaznali in so jim hkrati tudi umrli. Pa njihove zdravstvene kapacitete verjetno niso zasičene. Kaj je razlog skoka mrtvih, ne vemo. Veliko umrlih so imeli tudi 2. aprila.

Relevanten je edino podatke novih okuženih. Ne vem sicer kako te podatke štejejo in ali bo še kakšna sprememba do konca dneva. Trenutno imajo 12 manj kot včeraj in nimajo 100% več kot pol manjša Danska.
 

dentex

Guru
20. sep 2007
2.676
581
113
Na še tole kar mi je bilo posredovano s strani zdravnika, ki mu z veseljem dam moje zdravje in truplo v roke, pred 3 tedni, rekel je takole bo če ne gremo v total Lock down. Nismo naredili vse sam tisti ki se držite pa kapo dol. Cifre ki jih vidite so brez ukrepov in z ukrepi
 

Priponke

  • 93A2FA20-93D7-4036-900C-377A010C285F.jpeg
    93A2FA20-93D7-4036-900C-377A010C285F.jpeg
    41,3 KB · Ogledi: 266
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83

Haha 3k umrlih ja... važno da nekateri na alterju to še fopajo. :bonk:

dentex: Pri teh modelih je pa čist vseen kdo to šloga a je vedeževalka ali dr. Že v redu da smo se zaprli in se res držimo, samo tudi če se zdaj zadeve konkretno odprejo nazaj in se držimo bo šlo.
 

navlixx

Fizikalc
1. jul 2010
424
131
43
Slovenistan
V Splošni bolnišnici Slovenj Gradec okužbo potrdili še pri treh zaposlenih
V Splošni bolnišnici Slovenj Gradec so med vikendom okužbo z novim koronavirusom potrdili pri treh zaposlenih. Vse tri osebe so bile brez simptomov, uporabljale so ustrezno zaščitno opremo in niso bile v stiku z bolniki, so danes sporočili iz bolnišnice. Na Koroškem se je medtem število vseh potrjeno okuženih v regiji povečalo na 39. Testiranje omenjenih zaposlenih, pri katerih je test pokazal na okužbo, so v bolnišnici izvedli zaradi tesnega stika ene od teh oseb z nenadno obolelim svojcem, ki je bil pozitiven na covid-19, so sporočili iz Splošne bolnišnice Slovenj Gradec. Hkrati so v bolnišnici od petka testirali 31 bolnikov s sumom na covid-19, pri vseh so bili brisi negativni.

Okužba s koronavirusom tudi v največjem domu za ostarele
Okužbo z novim koronavirusom so ta konec tedna zabeležili tudi v mariborskem Domu Danice Vogrinec, ki je največji dom za starostnike v državi. Okužena je ena od uslužbenk doma, ki pa po besedah direktorja doma Marka Slaviča ni imela neposrednega stika s stanovalci. Slednje redno testirajo in doslej še niso imeli pozitivnega brisa.

Zadnji teden 60%+ okužb v zdr. domovih in domovih za ostarele.

Ostalih max. 40% pa so kdo? Starost, območje, pridružene bolezni, kako so se okužili, delajo normalno izven zdravstva ali od doma? Na začetku smo še imeli sliko, kdo je prinesel od kod in širil, zdaj pa? Upam, da se dela na tem, da se te izolira od ostalih.

Potrpimo še malo.. :)
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.208
5.590
113
Namesto da se gredo nesmiselne odloke o gibanju znotraj občin, zaprtju trgovin s tehnično robo in podobno naj raje poskrbijo za dnevno testiranje v zdravstvenih ustanovah in dso-ih, kjer so v karanteni že od februarja.To sta dve glavni vstopni točki za nove okužbe (99%).

Vse ostale okužbe v Slo so v rangu statistične napake (1%.


Ne vem tudi zakaj ne objavljajo več starosti, spola in kraj bivanja umrlih.
Glede na to, kateri so trije glavni capoti jim namreč čisto nič ne verjamem (Janša, Kacin in Hojs).

Sosednje države to brez posebnega pompa povedo, tudi Hrvaška.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
statistika je kurba, to je vsem znano. lahko obračaš tako da tebi paše in da dokažeš kar želiš dokazat.
utiševalec se na vsak način trudi pokazat da je še lažja kot gripa, nekdo drug pa da je nova kuga. takle maš, na to se preveč obešat je itak bedarija zato se je pa bluzi hitro oglasil.
potem pa jokca kako se spravljam nadenj ko se mu pokaže da je darjan.
Sem te že v drugi temi predlagal za trolla leta. :bruh:
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Današnje število mrtvih verjetno nima niti najmanjše zveze s trenutnim stanjem, ker to niso okuženi, ki so jih danes zaznali in so jim hkrati tudi umrli. Pa njihove zdravstvene kapacitete verjetno niso zasičene. Kaj je razlog skoka mrtvih, ne vemo. Veliko umrlih so imeli tudi 2. aprila.

Relevanten je edino podatke novih okuženih. Ne vem sicer kako te podatke štejejo in ali bo še kakšna sprememba do konca dneva. Trenutno imajo 12 manj kot včeraj in nimajo 100% več kot pol manjša Danska.

Ravno število okuženih je najmanj verodostojen podatek. Ker je odvisno od števila testov, načina testiranja, vzorčenja testiranih it'd...

Bolj relevantno je število hospitaliziranih in umrlih ter potem ekstrapolacija teh podatkov.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.322
113
Samo policija ima pravico, da te legitimira.

Maaybe, just maaaybe je pa gospa spadala v drugo skupino kot je tista, ki je v času incidenta imela pravico nakupovat in je bila edina možnost, da se izkaže kam spada ravno s tem, da pokaže osebni dokument ter gor datum rojstva.
Ampak ne, dajmo zignorirat trenutno problematiko in razmišljajmo kot da je prav vse v najlepšem redu in brez omejitev nakupovanja ob določenih urah za določene skupine.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.342
5.856
113
pri taščici
Sem bral to storijo na FB
Zanimivo da je imela gospa en fake profil. Se niti na FB ne želi izpostaviti.
Zakaj imam občutek, da sta se srečala dva petelina in sta merila kdo ima daljšega.
Edit
Ja, komunal 2.0 je bila
WTF.... Take osebke jaz po defaultu ne jemljem resno na FB
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Starost so gledali varnostniki že vrsto let pred diskaci. Pa prodajalke pri nakupu cikov in alkohola.
Res je, tam si kazal dokument prostovoljno, če si želel storitev. Varnostnik te pa lahko kvečjemu pridrži in pokliče policijo, ki opravi identifikacijo. Ženske so pa tako za leta bolj občutljive.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.208
5.590
113
Samo policija ima pravico, da te legitimira.
Členi:
45, 48, 51.

Zakaj naj bi dobila 450 eur "nagrade" mi pa ni jasno.


beri kaj je napisal Borut Jakopin

Odkar sta bila sprejeta ZZasV-1 in ZJRM-1. Varnostna služba je lahko zasebna po naravi, a se zasebno varovanje izvaja na podlagi pooblastil, ki jih predpiše država. V okviru tega je nespoštovanje odrejenih ukrepov sankcionirano.


Kdo mi lahko pojasni, kako osebni dokument dokument dokazuje status upokojenca ?
In zakaj vlada_rs na twitterju odgovarja na tisto, kar je delo policija_si ?
 
Nazadnje urejeno:

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Če dokumenta ne želiš pokazati, je pa veljaven samo 51. člen, t.j. da te varnostnik lahko zadrži do prihoda policije, kar sem trdil v prejšnjem prispevku.