Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.464
6.572
113
Ja sori jebemo, ampak thats life. Ko pa bo kot posledica uničenja gospodarstva posledično več žrtev, pa bomo rekli kaj? Vsak si je sam kriv, kaj pa naj imel 50k na računu da lahko nekaj leti preživi ekonomsko bedo?
 

p4pe

Guru
24. feb 2010
1.573
986
113
48
KR
Eni se borimo da do tega nebi prišlo.
Spet drugi pa z svojimi adrenalinskimi športi in vožnjo naokoli drvijo proti temu.
Potem pa jok in stok, kaj zdaj to.

Dej povej na kakšen način se borite? Pa ne mislim zdej na adrenalinski šport s katerim se jest tud v tem trenutku ne strinjam.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Ja sori jebemo, ampak thats life. Ko pa bo kot posledica uničenja gospodarstva posledično več žrtev, pa bomo rekli kaj? Vsak si je sam kriv, kaj pa naj imel 50k na računu da lahko nekaj leti preživi ekonomsko bedo?

Sem imel še 3 tedne nazaj prb. 2x toliko v skladih. Raje ti ne povem, koliko imam sedaj. :jok:

Kot so že nekateri rekli ... Z bankovci za 500 si bomo lahko zgolj brisali rit, če bo res zagustilo.
 
  • Wow
Reactions: navlixx

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.502
3.089
113
Zanimivo je tole: prej je bil zelo pereč problem da so bili sončki nonstop na računalnikih on jih ni bilo mogoče dobiti ven iz bajte, sedaj je pa radikalen problem ker ne "morejo" vsak dan vsaj 30 ur na dan biti zunaj bajte. Fenomen čez noč...
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
V bistvu ni čist tko. Če se pipa odpre, je treba tud kapacitete razširit in to stane. Sej verjetno veš, da to ni Danfosova pipa. Pri nas deci na omrežju zdele fejst napiiii.
V bistvu za delo na daljavo, sploh te sorte kot se gremo ta moment, ne rabiš nekih hudih brzin. Za download in upload do 10 dokumentov/slik na dan rabiš koliko? 100MB? Najbrž niti tega ne.
Samo res ne vidim smisla, da bi VSEM odprli na neomejeno. Kdor ima doma širokopasovni net z Wifijem,
ne rabi nekih velikih količin zakupljenih podatkov. Sicer pa 40GB pri Hoferju košta 10€ na mesec. Pomoje puna kapa, če se ne porabi za pizdarije.
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.502
3.089
113
Sicer pa; Adria Mobile bo po vsej verjetnosti drugi teden zalavfala proizvodnjo.
Nekaj bo razočaranih ker ne bodo mogli nabijat da se ne morejo sprehajat...
 

p4pe

Guru
24. feb 2010
1.573
986
113
48
KR
91739369_3192779484119249_846278199930257408_o.jpg
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Glih tolk kot električarje da maš zaston elektriko. Al pa RTV da gledaš.
Eno je prenos kot tak. Načeloma in teoretično te na kratki rok prenos elektrike ne stane nič (če imaš infrastrukturo), stane te pa proizvodnja ali nakup elektrike.
A misliš da pride drat ven iz skale, elektrika je pa že not al kako?
Pri prenosu podatkov pa operaterja - če ima infrastrukturo - ne košta nič oz. je načeloma vseeno ali preneseš 3Gb na mesec ali 3TB. Isti pasulj. Dratu ali fibru je vseen drek.
Pri RTV ... ma kaj ti sploh razlagam? :bonk: :nigladek:
 
  • Všeč mi je
Reactions: p4pe

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Ne razumeš ne.

Če jih je 10 v Sloveniji je preveč, pa jih je mnogo več.

Učiteljica že razume, samo sistem ne, pa otroci, pa okolica,...
Seveda so, in so problem. Samo ne more zaradi tega obstat cela država oz. celo šolstvo.
Vprašanje je samo, koliko zdrave pameti bodo premogli odločevalci in kako bodo zakomplicirali.
Marsikaj se da, samo če se ne bo iskalo dlake v jajcu.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.406
972
113
Obišči stran
Eno je prenos kot tak. Načeloma in teoretično te na kratki rok prenos elektrike ne stane nič (če imaš infrastrukturo), stane te pa proizvodnja ali nakup elektrike.
A misliš da pride drat ven iz skale, elektrika je pa že not al kako?
Pri prenosu podatkov pa operaterja - če ima infrastrukturo - ne košta nič oz. je načeloma vseeno ali preneseš 3Gb na mesec ali 3TB. Isti pasulj. Dratu ali fibru je vseen drek.
Pri RTV ... ma kaj ti sploh razlagam? :bonk: :nigladek:

Seveda, operaterja ne stane nič... Linki do tujine so pa zastonj. Pa seveda imajo vsi 100T linke zakupljene. Očitni ti nimaš pojma kako zadeve laufajo v medoperaterskem svetu...

Za povezavo do arnesa se strinjam, da ne stane kaj dosti, za vse pizdarije ki jih pa mularija danes dela se pa vse plača. In sedaj, ko so vsi prilimani na net se to še kako pozna. Kar poglej samo promet preko sixa kako se je povečal.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.609
8.933
113
V bistvu za delo na daljavo, sploh te sorte kot se gremo ta moment, ne rabiš nekih hudih brzin. Za download in upload do 10 dokumentov/slik na dan rabiš koliko? 100MB? Najbrž niti tega ne.
Samo res ne vidim smisla, da bi VSEM odprli na neomejeno. Kdor ima doma širokopasovni net z Wifijem,
ne rabi nekih velikih količin zakupljenih podatkov. Sicer pa 40GB pri Hoferju košta 10€ na mesec. Pomoje puna kapa, če se ne porabi za pizdarije.
Res? Ti pokažem tehnike po centralah s podočnjaki? Pa bazna, ki ima ponavad dopoldne par penzionistov gor. Zdej pa celo spalno naselje dela od doma, se šola od doma.... Sej veš uno od čevljev in kopitarja? Pa od nacionalnega rominga "najboljšga omrežja" v tistem, ki dejansko deluje niti ne bi začel.
V taki štali se ponavad izkaže, kdo ima res najboljš omrežje. No za mobilno mrežo je bil žledolom daleč največja štala. Mam še apokaliptične fotke sodelavcev, ki so vlačil agregate v nemogočih razmerah okol.
 
Nazadnje urejeno:

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Jaz sem recimo pred cca 2 tednoma, ko je začel veljat tisti prvi odlok o prepovedi gibanja na javnih površinah, opazil kako je veliko več ljudi šlo ven. Otroci so kolesarili na parkiriščih, parkih so bili polni. Torej zelo pozitivno je vse delovalo, sem prepričan, da je marsikdo šel ven, ki prej tega ni. Bodisi zato, da se je malo rešil tečne dece ali žene, ali pa je pomislil da naj kaj naredi za zdravje.

Zdaj pa je zunaj dejansko tuga. Več kot 2 tedna tole ne sme trajat, ker potem bodo res negativne posledice za zdravje ljudi.
Mogoče je razlog tudi v tem, da je zdaj cela vojska ljudi doma ves čas. Tudi sam sem (delo od doma).
Do 16h ne stopim iz bajte (al pa mogoče za 5 minut). Ko sem bil na šihtu sem stopil ven vsaj zjutraj do avta, od avta do firme, kakšna kava zunaj, vmes smo šli na malco, potem pa vsaj še od firme do avta in domov..... Skratka, parkrat na dan sem videl vsaj to kakšno je vreme. Že prej sem popoldne hodil ven na sprehode/pohode, zdaj pa še malo več (sploh ko se je ura prestavila), pes je vesel, meni pa samo koristi.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.939
5.472
113
Saj je verjetno vsem jasno, da je pri tem virusu glavni problem, da je noro nalezljiv. Obstaja tisoče drugih virusov vključno z gripo in podobnimi, ki so podobno smrtni a so veliko manj nalezljivi kot ta. Ker je nalezljivost velika, je tudi pritisk ljudi, ki rabijo zdravniško pomoč veliko višja kot pri drugih virusih. Dodatno še ni zdravil in cepiva, ki bi zajezilo problem.

Kar se mene tiče, bi popolnoma izoliral šibkejši del družbe (60+ vsi, kronični bolniki vsi,..), ostali pa normalno funkcionirajo naprej. In računaš, da bo od zdrave populacije naval na bolnice zmeren (ker bodo veliko bolje prebolevali virus). Ker je nalezljivost huda, bi morali dati to čez v mesecu do dveh in bi bil dovolj veliko število ljudi že imunih, da bi bili tudi šibkejši varnejši. Tudi drugi val bi bil veliko manj verjeten, dokler ne bi virus mutiral, v tem času računam na cepivo/zdravilo.

Sedaj smo zaprli vse, zbolelo jih bo premalo, crknilo bo vse gospodarstvo, drugi val bo definitivno prišel. Kaj smo s tem naredili?
Ampak drugi val pride tud pri tvoji varjanti.....z veliko večjim % smrtnosti ker se šibki niso prekuzili..... Razen če vmes odkrijejo cepivo!
 
  • Wow
Reactions: navlixx

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.973
814
113
Sem nekje zasledil, da je v Franciji pristal Antonov s Kitajske - z ne vem kolk maskami.. naj bi bil prvi od 50 poletov (ce se prav spomnim, so jih Francozi naročil miljardo?)
iz čistega firbca.. kaj se je zgodil z našimi naročenimi maskami?
- une špansko bosanke so bile natega
- une so še v nemčiji na letališču? ti grdi nemci se vedno ne spustijo naprej?
- iz belgije je vojska pripeljala (videl včeraj/danes novico)
- še največ je bilo govora o Čeferinu

sem kakšno rundo kje pozabil?
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.197
2.432
113
v lokalni ostariji
Eno je prenos kot tak. Načeloma in teoretično te na kratki rok prenos elektrike ne stane nič (če imaš infrastrukturo), stane te pa proizvodnja ali nakup elektrike.
A misliš da pride drat ven iz skale, elektrika je pa že not al kako?
Pri prenosu podatkov pa operaterja - če ima infrastrukturo - ne košta nič oz. je načeloma vseeno ali preneseš 3Gb na mesec ali 3TB. Isti pasulj. Dratu ali fibru je vseen drek.
Pri RTV ... ma kaj ti sploh razlagam? :bonk: :nigladek:
Hja ampak mora imeti infrastrukturo ki omogoča toliko vec prenosa podatkov. Konc koncev dobro vemo kako (so) mrknili gsmi za novo leto npr ko oprema ni shendlala toliki vec podatkov.

Pa ne pozabit da tudi youtube sedaj malo omejuje velikost videoposnetekov ker jentoliko vec uporabnikov naenkret...
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.197
2.432
113
v lokalni ostariji
Je blo tud že razloženo, zato odpiraš počasi. Najprej v službe, pol javni prevoz, pol kafane in šele nato otroke v šole, in tako dosežeš, da tudi drugi val ne bo ekstremno strm.
Vse je namreč pripravljeno na scenarij, da otroc vidijo šolo šele jeseni.

PS: En lep del gospodarstva pa normalno šiba, vem, ker bo moji kle za mano tipkovnica pregorela. Gradbišča šibajo, tko da vse ni glih ustavljeno. Ne bo rožnato, sam je svet še kaj hujšega prebrodil.
Gradbisca sibajo samo ta, ki so bila odprta pred epidemijo. Pa se to tako tako. Nekako tako veliko se dela kot je huda guzva na bledu danes ;))) delajo se prčkarije... Resnega dela ni.