Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.948
1.260
113
Od jutri na čakanju. Moja dela od doma. Tamal dela se uči od doma. Kamper sameva. Sonček. Kaj narediti, da ne boste vsi skočili v luft?

Imaš tudi dve nogi pa greš na sprehod, če ga župan v tvoji občini ni prepovedal.
Nekako mislim da sprehodi še niso offline.

Če misliš da sem vesel ker sem med 4 zidovi pa se h... motiš.


Dokler se ta zadeva ne umiri je tako boljše za vse.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.948
1.260
113
Ali drži, da vsem zdravstvenim delavcem pripada +65% pri plači v času kriznih razmer?

Pa ne govorim o UKCjih in bolnicah ampak po ZDjih, kjer so nekateri vska drug dan na čakanju, vmes kao delajo, imajo dopuste, bolniške... cela zmeda, a pričakujejo +65%, kasneje pa toliko kot veleva zakon??

Zobotdravniki nič ne delajo..., 3/4 ZDjev nič ne dela, oni bi pa +65%. Novinarji, bi kdo preverjal? Dopusta pa vsak +30 dni v štartu... ampak ne, to pa ne v času krize koristit, kje pa...

Plus to, da ne dobijo plačan prevoz v okviru javnega prevoza, ki ga sedaj ni, ampak po kilometrini. Fino, gosposko.

To jaz že en čas poizkušam izvedeti.
Ves ta kader bi moral biti doma v samoizolaciji / na izobraževanju.
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
No...zaradi takih kot je ta imamo situacijo kakršna je. Zato pa imajo v srbiji policijske ure in ne bo nič čudnega če bodo tudi v Sloveniji.
Tak bi moral biti avtomatsko uvrscen kot samoplacnik v zdravstvu

 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Če si računalniško pismen. Najbolj ranljive skupine niso. Večina staršev takšnih otrok še mobitela nima. Otroki pa ne toplega obroka, in šola jim je zdaj najmanjša skrb.

"nikogar ne bomo pozabili" pravi Janša. Right.
Sedaj jaz ne vem kje ti živiš, ampak v mojem mestu imajo taki froci konkretno boljše telefone, kot moja dva. To, da njihovi starši še mobitelov nimajo tudi ne drži, ne vem pa kakšne imajo. Ampak je to nepomembno, ker jih FROCI IMAJO. Naša dva sta na youtubu in ostalo le doma preko wifija, ker NIMATA flat rate paketa (ja, svinja sem, ker ju mučim :)), tisti ta mali pa povsod YT in ostalo nabijajo, očitno imajo nek paket.
Živijo pa v socialnem stanovanju + še vse ostale dobrobiti sociale. Recimo brezplačna pomoč pri šolanju, itd. To pa vem, da je je.., da sedaj nimajo, saj se morajo starši ukvarjat z njimi, ne pa čike kadit pred blokom. In ja, to vem iz prve roke ne od soseda soseda. Da ne govorim, da imajo noter nek ogromen NOV TV čez pol stene. Pravi reveži.

Res pa je, da ciganov pa ravno nimamo v občini, tako da tega pa ne morem komentirat.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: guardy in navlixx

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
13 mrtvih
Zajeta slika1.PNG
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.215
3.371
113
Kaj ti ni jasno? Clovek je okuzen z virusom? Dokazano! Se strinjas, si razumel ta del zapisanega? Si. Greva naprej. Moral bi biti v karanteni? Se strinjas ali ne mi je vseeno. Torej zapustil je kraj bivanja, da bi uzival ob morju na vikendu. S tem je verjetno se koga okuzil, torej siril virusno okuzbo. Iz tega izhaja, da je krsil karanteno in po novi zakonodaji tudi zapustil mesto bivanja. Ze tu prva kazen, in tako kot je Matey napisal, ogrozanje drugih, in pa nepotreben “daljsi” prevoz.
Strah ima velike oči. Ne rabiš skakat kot feder. Je bil doma. Je.
Koliko vas je tukaj takih, kateri bivate drugje, kjer ste prijavljeni? Aja, nič ne kršite.
Ne da se mi več in zapuščam peskovnik.
Tale tabla itak ne prenese drugačnega mnenja, potem pa itak začnejo padat žaljivke.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.779
-213
113
Kaj ti ni jasno? Clovek je okuzen z virusom? Dokazano! Se strinjas, si razumel ta del zapisanega? Si. Greva naprej. Moral bi biti v karanteni? Se strinjas ali ne mi je vseeno. Torej zapustil je kraj bivanja, da bi uzival ob morju na vikendu. S tem je verjetno se koga okuzil, torej siril virusno okuzbo. Iz tega izhaja, da je krsil karanteno in po novi zakonodaji tudi zapustil mesto bivanja. Ze tu prva kazen, in tako kot je Matey napisal, ogrozanje drugih, in pa nepotreben “daljsi” prevoz.
Samo napihovanje.
Js ne vidim problema. Tip je bil v karanteni v svojem vikendu na primorskem. Je ravnal popolnoma odgovorno so sosedov.
A je bolj karantena nekje na vikendu, daleč od vseh al sredi ljubljane, kjer odpreš okno pa gredo virusi na ulico?
Vedno jamrate, kako se dim od kajenja iz enega stanovanja kadi v drugega, pa ga vohate, a virusi v zraku pa ne gredo k bližnjemu sosedu v bloku?

Malo daljši prevoz??? Vprašanje, kam so ga peljali, A ko je država plačala okuženim avionski prevoz iz Španije, pa jih dala v Velenje v hotel, pa nisi nič jamral o malo daljšem prevozu pa o stroških aviona in oskrbi v hotelu, ki tudi stane?
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.779
-213
113
Ne, ni bil doma. Sodeč po trenutnih informacijah je šel na vikend in načeloma to ni dom ampak neke sorte dodatno bivališče, običajno za sproščat se. Dom je pa lokacija, kjer preživiš večino svojega časa v letu. Še enkrat - načeloma. Izjeme potrjujejo pravilo.
Narobe.
Bil je v karanteni. In vikend je vsekakor boljša karantena kot pa stanovanje v Ljubljani. oz. kje v kakem bolj naseljenem območju.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.321
113
Narobe.
Bil je v karanteni. In vikend je vsekakor boljša karantena kot pa stanovanje v Ljubljani. oz. kje v kakem bolj naseljenem območju.


Model je dobil odrejeno karanteno na domu. Pika.
(se pa strinjam, da je načeloma na dobro lociranemu vikendu lažje preživet izolacijo kot pa marsikje drugje)

Citiram še enkrat:
Moški je namreč bil že pred dnevi na testiranju, kjer so mu potrdili okužbo in ga podučili, da mora v karanteno na svojem domu, ki je v osrednji Sloveniji. Vendar pa je moški prekršil določilo o karanteni in odšel bivat na svoj vikend, ki ga ima v piranski občini. Tam pa se mu je stanje tako poslabšalo, da je moral na pomoč poklicati v lucijski zdravstveni dom.
Konec citata.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
No...zaradi takih kot je ta imamo situacijo kakršna je. Zato pa imajo v srbiji policijske ure in ne bo nič čudnega če bodo tudi v Sloveniji.
Neumnost. Človek je želel obvarovati družinske člane in se je odstranil, kamor se je imel možnost.
Oblast marsikje po svetu (in pri nas) pa samo koristi možnost, da pokaže v teh trenutkih svojo moč in se izživlja nad prebivalstvom z ukrepi, ki zaležejo silno malo.
V srednjem veku so ob pojavu kuge tudi kurili čarovnice. Je pomagalo? Kuga je slej ko prej izginila, torej je pomagalo.
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Poraja se eno praktično vprašanje.

Če je nekdo okužen in ima odrejeno karanteno na domu. Zraven njega še biva žena in kak otrok, vsi v 1 sobnem stanovanju. Kaj naredita onadva, ker po novem odloku ne smeta iz občine?

O takšnih primerih se je že poročalo. Ni druge, kot da se okuženi zapre v sobo in je povsem izoliran od ostalih.
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Ali drži, da vsem zdravstvenim delavcem pripada +65% pri plači v času kriznih razmer?

Pa ne govorim o UKCjih in bolnicah ampak po ZDjih, kjer so nekateri vska drug dan na čakanju, vmes kao delajo, imajo dopuste, bolniške... cela zmeda, a pričakujejo +65%, kasneje pa toliko kot veleva zakon??

Zobotdravniki nič ne delajo..., 3/4 ZDjev nič ne dela, oni bi pa +65%. Novinarji, bi kdo preverjal? Dopusta pa vsak +30 dni v štartu... ampak ne, to pa ne v času krize koristit, kje pa...

Plus to, da ne dobijo plačan prevoz v okviru javnega prevoza, ki ga sedaj ni, ampak po kilometrini. Fino, gosposko.


Sicer ima vsaka ustanova urejen malo po svoje, ampak v grobem je takole:

1.Dodatek dobijo tisti, ki delajo na urgenci.

2. Ko zaradi rotacij ne delajo, lahko koristijo dodatne ure, dopust oziroma tistih 80% kot vsi ostali zaposleni v državi.

3. Prevoz na delo je plačan 8% / liter 95 oktanskega bencina za kilometer, tako da kar brez skrbi - imajo v zdravstvu že tako velike plače, da se jim tistih dodatnih 15€ ne bo poznalo.