Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.108
3.416
113
edit. Mi ravno ponudi nakupovanje online, moram rečt da tega še nisem nikoli počel...ampak sem 4195 v čakalni vrsti :valjamse: , ne me jeb... ne hvala grem jutri po dveh tednih spet v trgovino.
spar.jpg

Hahahaha...
...jaz sem bil tudi nazadnje štacuni prejšnjo sredo in sem včeraj enako preveril tole Sparovo on-line trgovino.
In zanimivo jih je bilo pred mano v čakalni vrsti ravno tako 4195 in predviden čas čakanja "več kot eno uro" - dva tedna?
No saj danes jim je pa očitno povsem dol padlo - bomo šli pa naslednji teden v štacuno:
spar.JPG
 
  • Wow
Reactions: navlixx

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.949
1.260
113
Pred dnevi sem videl manjše razkužilo v trgovini, ki je bilo nekaj čez 1€. Danes vidim enako v drugi trgovini po ceni 3,8€.
Očitno cveti posel z zaščitnimi sredstvi.
Maske pa tud ne morejo biti vse dobre, ki jih šivajo doma. Ko bi bila kje vsaj kakšna navodila, iz česa in kako mora biti zaščitna maska narejena, da je učinkovita.
Enako razkužila.

Jaz sem tako ali tako kupoval izopropilni alkohol.
Zanimivo da ga je 1L zelo težko dobiti oziroma nemogoče.

Za 5L pa ni takšnega problema, pa še po stari ceni sem ga dobil.
No dodaš 30% destilirane vode in dobiš razkužilo.

Se je pa prodajalec pritoževal da gredo cene v nebo.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Vem to da vlada pravi da so bila skladišča z zaščitno opremo prazna.
Pa je nismo poslali na kitajsko.
Dajva še enkrat počasi, ker sem slučajno preko žene seznajen s stanjem državnih rezerv mask in druge zaščite v eni največjih dobavnih firmi v SLO in pogodbeniku DR.
Mask je bilo na začetku januarja dovolj oz. točno toliko kot je bilo po pogodbi z DR. Ko je še bivša vlada začela s črpanjem in razdeljevanjem teh rezerv pa dobav več ni bilo - velika večina dobav je iz Nemčije, ki je takoj (najprej interno) ustavila prodajo/dobavo ven iz države, ta firma pa je ustavila vse izdobave mask za vse "nenujne/nepotrebne" namene in jih varčevala za kasnejšo potrebo.
Tako da ja, se strinjam, da je nova vlada dobila zatečeno stanje s praznimi skladišči in tudi ona ni dejansko po uradni poti dobila še čisto nič - jih pa ne krivim za to.


Edit: modro označeno.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Jaz sem tako ali tako kupoval izopropilni alkohol.
Zanimivo da ga je 1L zelo težko dobiti oziroma nemogoče.

Za 5L pa ni takšnega problema, pa še po stari ceni sem ga dobil.
No dodaš 30% destilirane vode in dobiš razkužilo.

Se je pa prodajalec pritoževal da gredo cene v nebo.
Dosti trgovin sedaj za razkuževanje rok in vozičkov uporablja čistilo za steklo na bazi alkohola - kar malo poglejte kaj imajo v roki, ko vas špricajo.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.301
-8.460
113
Sej zimska avto tekočina za stekla je izopropil akohol, malo žajfe, voda, barva in dišava
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.390
5.420
113
to je za včeraj cel dan... se pravi, nekih 38 al koliko je že bilo do 10h ali 14h, do polnoči vse skupaj 70. pa 22 jih je zdaj na intenzivi...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.390
5.420
113
Ne, 38 jih je bilo 25.03. do polnoči, 70 pa je za včeraj.

kdaj so pa zdaj spremenili štetje da ni več do 14h. Nijz vsake dva dni spremeni nekaj. pa do 10h pa do 14h, pa ne vem kaj. zdaj sem dala na neko gov.si povezavo, kjer so te od polnoči do polnoči variante očitno. se še vedno poroča 1x dnevno ali je zdaj 2x?
 

navlixx

Fizikalc
1. jul 2010
424
131
43
Slovenistan
kdaj so pa zdaj spremenili štetje da ni več do 14h. Nijz vsake dva dni spremeni nekaj. pa do 10h pa do 14h, pa ne vem kaj. zdaj sem dala na neko gov.si povezavo, kjer so te od polnoči do polnoči variante očitno. se še vedno poroča 1x dnevno ali je zdaj 2x?

Zdaj, par dni nazaj. Nimam pojma in si niti ne želim biti na njihovem mestu, ko več ljudi rine v ospredje, tako strokovno kot nestrokovno in pol imaš kot je. Upam, da imajo vsaj na intenzivni porihtano. :(
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.563
8.911
113
Zdaj, par dni nazaj. Nimam pojma in si niti ne želim biti na njihovem mestu, ko več ljudi rine v ospredje, tako strokovno kot nestrokovno in pol imaš kot je. Upam, da imajo vsaj na intenzivni porihtano. :(
Pa si ti dejansko uspel dobit maske z linkov, ki jih limaš? Moja že cel teden tauha maske za firmo, pa se jih ne dobi.