Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.841
3.865
113
Še malo številk, v našem lokalnem domu upokojencev (to imamo tle v vukojebini) je letos do začetka marca umrlo več ljudi kot pa trenutno za corono v celi sloveniji. In to ni normalno stanje, pač prišlo je do hujše "epidemije" nekega viruska in so tisti nakazani umrli (se zgodi vsakih par let taka sezona), večina ostalih pa je zbolela. Sedaj nagradno vprašanje je, če dobijo v domu corono ali bo umlo še kaj več oskrbovancev? Mogoče noben več (ker je matilda prej že pobrala svoj delež)?

Zadnjič gospa (direktorica) iz problematičnega doma po TV ni delala nič drugega kot paniko. Naj pove koliko jih umre na sezono in da podatke za zadnjih 10 let. Sem prepričan da so dobre in slabe sezone in corona ne bo ničesar spremenila.
 
  • Všeč mi je
Reactions: nemenabijat

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Lahko greš pa v kako trgovino malo kašljati in testirati odziv..... Pa upaj da ne boš čez en teden pozitiven ležal na infekcijski.
Ne ne, smo zlo pridni kar se tega tiče.
Bolj je bilo zanimivo, ko je šla moja na test... sami mladi ljudje, al so bili sami dohtarji al kaj?
Druga stvar pa, šla je v dežurno lekarno, zraven pa iz KC +-10 zaposlenih skupaj na kofe/čik pavzi, brez mask....
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.569
278
113
No v ZD Trebnje ima zdravnik eno masko cel dan. To se da po delu za par dni na stran in čez nekaj dni znova uporabi.

Tele dobave opreme kar nekam poniknejo...

no, jest pa mislim da jih pač šparajo. noben točno ne ve, koliko dolgo se jih bo še rabilo, neke ogromne zaloge za 3 leta naprej je pa tud bz delat...
 
  • Haha
Reactions: navlixx

Floki

Guru
6. sep 2007
9.891
3.019
113
Ne ne, smo zlo pridni kar se tega tiče.
Bolj je bilo zanimivo, ko je šla moja na test... sami mladi ljudje, al so bili sami dohtarji al kaj?
Druga stvar pa, šla je v dežurno lekarno, zraven pa iz KC +-10 zaposlenih skupaj na kofe/čik pavzi, brez mask....

Ne vem s katerega oddelka so ti idioti ki hodijo na čik/kava pavze, tam kjer delata moji sestri nimajo izstopa iz oddelka več razen za nujne zadeve (kar pa niso čik, kofe in podobno). Potem se pa čudijo zakaj raznašajo virus po UKC
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.946
1.258
113
Test na Covid-19 uspešno opravljen.
Negativno. :cheer:
Zdej gremo pa lahko smučat. :bonk:

Tudi jaz sem Negativen.
Žal pa dobiš samo tel. klic. In ničesar na papirju - rabim za Avstrijskega zdravnika (si že urejam potrdilo...).

Glede na razmere, ki sem jih videl pa nismo pripravljeni na pandemijo (pomanjkanje zaščitne opreme pri zdravnikih in osebju, ki te sprejme).
Tako da je večja verjetnost da dobiš virus tam, kot drugje.

Me res zanima zakaj nimamo vsaj za en mesec nujne zaščitne opreme za zdravnike in zdravstvene delavce na zalogi ?

Pa ne mi rečt da je to predrago, četudi se mora
menjati na nekaj let.
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.819
638
113
V glavnem za nazaj govoriti je brezpredmetno. Kako so bili pripravljeni se vidi vsepovsod po evropi. Vsem primankuje opreme.
Pa tako je bilo, ko je bil Šarec, če bi bil Janša in če bi bil Pajo Patak. Pa s tem ne branim Šarca ali pa napadam Janšo.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.569
278
113
Odzivi so temu podobni ja.
Je bil pa post pred mano uvod v to politiko katere tako ne maras(ampak vseeno komentiras). Nevem zakaj te tako boli da je luka doncic enkrat zgresil, res ne.

tist post pred tabo ni nikogar žalil niti ni bil nikamor politično usmerjen. ti pa brez žaljivk ne spraviš enga posta skupaj očitno.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.841
3.865
113
Tudi jaz sem Negativen.
Žal pa dobiš samo tel. klic. In ničesar na papirju - rabim za Avstrijskega zdravnika (si že urejam potrdilo...).

Glede na razmere, ki sem jih videl pa nismo pripravljeni na pandemijo (pomanjkanje zaščitne opreme pri zdravnikih in osebju, ki te sprejme).
Tako da je večja verjetnost da dobiš virus tam, kot drugje.

Me res zanima zakaj nimamo vsaj za en mesec nujne zaščitne opreme za zdravnike in zdravstvene delavce na zalogi ?

Pa ne mi rečt da je to predrago, četudi se mora
menjati na nekaj let.

Zaščitna oprema je na zalogi, ves čas za neko utečeno delo. Vsaka ustanova ima svojo zalogo in določeno zalogo držijo tudi državne rezerve. Dobavitelji opreme imajo svoje zaloge.

Problem zaloge je širši, že ko se je na kitajskem začela epidemija se je ustavila dobava v EU skladišča, posledično se je zaloga počasi spraznila in v končni fazi smo ostali brez. Državne rezerve bi seveda lahko imeli 10x toliko zaloge kot so jo imeli pa bi še vedno bili danes brez. Delat neko zalogo za 100 in 1 primer je pa bedarija, sem prepričan da tudi vojska nima municije za več kot 1 teden streljanja, pa hrane tudi ni za primer da toča stolče vse kmetijske pridelke pri nas in v naši bližini. Bognedaj da izbruhne kakšen velik vulkan ali pa pade meteorit in je cel svet eno leto brez pridelave hrane.
 
  • Všeč mi je
Reactions: lanos in McGiver

zakon

Guru
16. maj 2008
8.570
685
113
toti Maribor

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Druga stvar pa, šla je v dežurno lekarno, zraven pa iz KC +-10 zaposlenih skupaj na kofe/čik pavzi, brez mask....

Ti ljudje delajo skupaj v bolnišničnem okolju po 8 - 12 ur, večinoma brez mask (ker jih ni dovolj, jih ne dobijo), tako da je ta skupna čik pavza še najmanjši problem.

Ne izgleda pa lepo, da so ravno pred dežurno lekarno, dajejo zelo slab zgled in bi jih vodstvo moralo poslati kakšno nadstropje nižje, kjer ni žive duše.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.544
8.897
113
No v ZD Trebnje ima zdravnik eno masko cel dan. To se da po delu za par dni na stran in čez nekaj dni znova uporabi.

Tele dobave opreme kar nekam poniknejo...
No, tamle se pa ena bejba hvali po FB, da ona pa še na dvorišče ne gre brez maske, ma seveda te tahude....Bi več naredila za človeštvo, če bi jih v prvi ZD dostavila. Sam ljudje so nori.