Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.346
5.387
113
cca 2x več... startali so pa s tem 2 tedna kasneje v tole tekmo (recimo mejnik 1000 okuženih pri ZDA 11.3., v Italiji pa 29.2.). ZDA kaže še slabše kot Italiji, k temu prišteješ še njihov zdravstveni sistem oziroma dostopnost le tega ter bojda pridružena vrsta dejavnikov tveganja v bistveno nižji starosti (tega nisem preverjala, povzamem, kar sem tu v tej temi prebrala) in imaš katastrofo na pladnju...
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
cca 2x več... startali so pa s tem 2 tedna kasneje v tole tekmo (recimo mejnik 1000 okuženih pri ZDA 11.3., v Italiji pa 29.2.). ZDA kaže še slabše kot Italiji, k temu prišteješ še njihov zdravstveni sistem oziroma dostopnost le tega ter bojda pridružena vrsta dejavnikov tveganja v bistveno nižji starosti (tega nisem preverjala, povzamem, kar sem tu v tej temi prebrala) in imaš katastrofo na pladnju...

ZDA je zelo verjetno imela več okuženih že bistveno prej, ampak praktično niso smeli testirat
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.346
5.387
113
bržkone... tam je kaos, pristop "as you go", tle ni druge kot počakati pa videti, pa še to se bodo potem kregali kaj je res pa kaj ne... nobene kontrole nad tem nimajo, vse bo na odprtem, da se jo bo tole corono lahko zlorabilo, kakor bo komu pasalo...
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.948
1.260
113
cca 2x več... startali so pa s tem 2 tedna kasneje v tole tekmo (recimo mejnik 1000 okuženih pri ZDA 11.3., v Italiji pa 29.2.). ZDA kaže še slabše kot Italiji, k temu prišteješ še njihov zdravstveni sistem oziroma dostopnost le tega ter bojda pridružena vrsta dejavnikov tveganja v bistveno nižji starosti (tega nisem preverjala, povzamem, kar sem tu v tej temi prebrala) in imaš katastrofo na pladnju...

Italija 60mio prebivalcev:

Population: 60.48 million (2018) Eurostat

USA 330mio prebivalcev:

Population: 327.2 million (2018)




Zanimiva je ta tvoja matematika.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash in kelih

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.347
6.539
113
V Moskvi od danes velja karantena za skoraj 1,9 milijona starejših in bolnih meščanov, ki naj bi trajala vsaj tri tedne. Karantena velja za prebivalce, ki so starejši od 65 let ali kronični bolniki. Izjemoma bodo lahko svoje domovanje zapustili le, če bodo odšli k zdravniku ali v lekarno. Karantena bo prizadela številne starejše Moskovčane, ki zaradi premajhnim pokojnin še vedno hodijo na delo. Moskovske oblasti bodo sicer vsem, ki bodo spoštovali karanteno, nakazale dodatnih 4000 rubljev (približno 46 evrov).

In zakaj Rusi to zmorejo, "mi" pa ne? Pa bi dali 200 eur mesečno za vsakega, ki spoštuje, vseeno ceneje, kot pa zdaj vse te miljarde za sanacijo ekonomske škode.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Še ena dohtarska ?

Najbolj zaskrbljujoče je dejstvo, nadaljuje Logarjeva, pri enemu izmed okuženih pacientov, ki ni imel stika z nikomer od bolnih, praktično nikjer ni bil – a je zbolel. Pet pozitivnih so imeli v Trbovljah – 3 iz Litije ter po enega iz Zagorja ter Hrastnika. Dva od potrjenih sta imela tipične simptome, kot iz učbenika. Ostali pa ne.

Tole kar piše v članku je en velik bulšit!!!
Naša gre danes na test, ker:
-so ji v petek na daljavo :nigladek: predpisali AB (okužba dihal, kašljanje, slabo počutje)
- v začetku tedna je šla po posredovanju osebne zdravnice na Rudnik na pregled
- "pregledali so jo na 4 metre", brisa niso jemal, temp. 37,5, ugotovitev je bila da so pljuča ok, čeprav je povedala da jo boli v predelu pljuč, da bi kdo vsaj poslušal pljuča.....kašlja kot sar dec... Vzeli so ji tudi kri in je krvni izvid bp, kar pomeni da ne gre za bakterijsko okužbo
- danes je šla nadaljna debata v smeri navzkrižnega ognja delodajalec/zdravstvo, po domače: kdo bo zdaj častil bolniško???? Če je POTRJENA okužba Covid-19, časti država, če je "viroza" ali samo sum na Covid19 dobiš ustnanavodila da moraš biti doma, bolniško pa časti delodajalec.
-danes ji je dokončno dopizdilo in je klicala zdravnico da naj ji samo pove, kam se pride skašljat in da gre v ponedljek na šiht, razen če ima kdo kaj proti.

Javim ko bodo rezultati.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.346
5.387
113
sori… kake dva dni nazaj sem gledala malce populacije, da dam te cifre v kontekst pa sem si zapomnila za ZDA, da jih ima 133mio. danes pa nisem šla gledati, preden sem napisala. je pa res, da to pri cifrah kot so jurja še ni tok važno. R ostaja nespremenjen - praktično vsak ki ga srečaš, ga lahko okužiš in ni prav verjetno da je že pozitiven. zato pač izolacije...
 
Nazadnje urejeno:

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Tole kar piše v članku je en velik bulšit!!!
Naša gre danes na test, ker:
-so ji v petek na daljavo :nigladek: predpisali AB (okužba dihal, kašljanje, slabo počutje)
- v začetku tedna je šla po posredovanju osebne zdravnice na Rudnik na pregled
- "pregledali so jo na 4 metre", brisa niso jemal, temp. 37,5, ugotovitev je bila da so pljuča ok, čeprav je povedala da jo boli v predelu pljuč, da bi kdo vsaj poslušal pljuča.....kašlja kot sar dec... Vzeli so ji tudi kri in je krvni izvid bp, kar pomeni da ne gre za bakterijsko okužbo
- danes je šla nadaljna debata v smeri navzkrižnega ognja delodajalec/zdravstvo, po domače: kdo bo zdaj častil bolniško???? Če je POTRJENA okužba Covid-19, časti država, če je "viroza" ali samo sum na Covid19 dobiš ustnanavodila da moraš biti doma, bolniško pa časti delodajalec.
-danes ji je dokončno dopizdilo in je klicala zdravnico da naj ji samo pove, kam se pride skašljat in da gre v ponedljek na šiht, razen če ima kdo kaj proti.

Javim ko bodo rezultati.
Čaki mal. Temperatura in kašljanje sta simptoma za bolniško z ali brez jebenga Covida 19
 

hgard

Majstr
22. jul 2007
4.035
488
83
Na https://www.worldometers.info/coronavirus/ se da sortirati tudi po št. primerov na 1M prebivalcev. Na vrhu so male državice, ki so testirale večino prebivalstva, potem pa sledijo

1308 - Švica
1230 - Italija
1202 - Španija
...
208 USA

Bomo pa videli čez kak teden kako se bo spremenilo
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Čaki mal. Temperatura in kašljanje sta simptoma za bolniško z ali brez jebenga Covida 19
Ejga, zdravnik pravi da mora biti doma v (samo)izolaciji. Ostali družinski člani pa tudi. Kaj zdaj, lahko delam od doma (ker mi pač ni nič), ne smem pa v štacuno al kako? Pa kdo koga jebe tuki?
Delodajalec pa - logično - *****, ker država hoče njemu uvalit, čeprav se po medijih hvalijo da bo država častila bolniške za obolele.
Pol pa prebereš tole, te pa s stola fukne:
1585230593048.png
 
  • Wow
Reactions: navlixx

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Dva zanimiva podatka:

The latest US data of March 25 shows a decreasing number of flu-like illnesses throughout the country, the frequency of which is now well below the multi-year average. The government measures can be ruled out as a reason for this, as they have been in effect for less than a week.


The latest influenza report of the German Robert Koch Institute of March 24 documents a „nationwide decrease in activity of acute respiratory diseases“: The number of influenza-like illnesses and the number of hospital stays caused by them is below the level of previous years and is currently continuing to decline. The RKI continues: „The increase in the number of visits to the doctor () in adults cannot currently be explained either by influenza viruses circulating in the population or by SARS-CoV-2.“
 
  • Všeč mi je
Reactions: Malecky

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.053
390
83
44
dolenska
Na https://www.worldometers.info/coronavirus/ se da sortirati tudi po št. primerov na 1M prebivalcev. Na vrhu so male državice, ki so testirale večino prebivalstva, potem pa sledijo

1308 - Švica
1230 - Italija
1202 - Španija
...
208 USA

Bomo pa videli čez kak teden kako se bo spremenilo
Komu to pomaga koliko se jih okuži? Če že hočejo številke naj imajo umrljivost Še bolje koliko se odpusti zaradi pozdravitve.