Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
Ne moreš primerjat gripe z kitajskim virusom. In to primerjajo desetletja gripe z kitajcem kateri je v štartu.
Popolni nesmisel.
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Tebi ni pomoči. Ti še enkrat počasi napišem, ker počasi bereš - pogovarjamo se o UK. Pri nas je ta številka še bistveno nižja in niti slučajno ni blizu 50%.
Ne najdem podatkov o teh zaporedno enakih rezultatih. Sem pa našel, da so 7 dni nazaj imeli 4,7% pozitivnih od vseh testiranih do takrat, sedaj pa je cifra 8,9%. Se pravi, da številka raste, ni konstante.
50% okuženih ni mišljeno, da so bolani, ampak da so že bili v stiku z virusom. Verjetno veliko večino virus sploh ni prizadel.
Kako si sploh razlagati številke v Italiji. Menda je ne hodijo na nogometne tekme v glavnem nonoti od 70 do 100 let, kjer naj bi se vse začelo. Ali pa zdravnik iz Metlike, valjda ni bil samo v stiku s starejšimi iz doma.
 
Nazadnje urejeno:

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Ne najdem podatkov o teh zaporedno enakih rezultatih. Sem pa našel, da so 7 dni nazaj imeli 4,7% pozitivnih od vseh testiranih do takrat, sedaj pa je cifra 8,9%. Se pravi, da številka raste, ni konstante.
50% okuženih ni mišljeno, da so bolani, ampak da so že bili v stiku z virusom. Verjetno veliko večino virus sploh ni prizadel.
Kako si sploh razlagati številke v Italiji. Menda je ne hodijo na nogometne tekme v glavnem nonoti od 70 do 100 let, kjer naj bi se vse začelo. Ali pa zdravnik iz Metlike, valjda ni bil samo v stiku s starejšimi iz doma.

predvsem nič ne veš ampak si prepričan da ima makedonec prav.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.499
9.201
113
Klik malo za pomiritev strahov od Nobelovca. Upam, da je za vas dovolj izobražen.
Tukaj je potrebno posebej izpostavit (kar je sicer že on usput), da se to dogaja v državah z ostrimi ukrepi prepovedi druženja, kar je verjetno bistveno vplivalo na zmanjšanje krivulje.
Drugače pa si toplo želim, da ima prav.
 

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
predvsem nič ne veš ampak si prepričan da ima makedonec prav.
Makedonec ni govoril o 50%, pač pa so oxfordski znanstveniki. Se pa njegov pogled o nevarnosti virusa sklada z njihovim, če drži to kar pravijo na Oxfordu.
Eto, še Charles je sedaj pozitiven. Virus je povsod in 99,99% nas ne bo umrlo, ne glede ali bo cepivo ali ne.
 
  • Všeč mi je
Reactions: kelih

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Saj si vsi, ker to zdaj meji na norost.
A veš kaj je zame norost? Da se ljudje že tok bojijo tega jebenga virusa, da celo puščajo špecerijo po dva dni v garaži..... Pa sej je blo jasno povedano čemu je namenjeno tole #ostanidoma. Ne temu, da noben več ne bo fasal tega jebenga virusa, sam da bo šla stvar bolj počas naprej. Slej ko prej bomo pa tole fasal vsi, z mal sreče milo različico naslednje leto, ker po Darwinu se bo bolj razširila tista mutacija, ki ne ubija.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
A veš kaj je zame norost? Da se ljudje že tok bojijo tega jebenga virusa, da celo puščajo špecerijo po dva dni v garaži..... Pa sej je blo jasno povedano čemu je namenjeno tole #ostanidoma. Ne temu, da noben več ne bo fasal tega jebenga virusa, sam da bo šla stvar bolj počas naprej. Slej ko prej bomo pa tole fasal vsi, z mal sreče milo različico naslednje leto, ker po Darwinu se bo bolj razširila tista mutacija, ki ne ubija.
Torej, čez koliko let lahko pričakujem, da bomo zaključili z akcijo "ostanidoma"? Ko bo statistika dnevno na novo okuženih padla pod katero cifro?
To da se dnevno javi v zdravstvenih domovih čez 1000 ljudi s simptomi korone, prehlada, gripe in drugih podobnih obolenj, pa je od teh dejansko le 40 pozitivnih za korona virus, se meni zdi hudo mala cifra. Glede na to, da bi naj bilo to obdobje, ko bi širjenje virusa naj bilo najbolj na udaru.
 

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Padec novih primerov in mrtvih v Italiji, Španiji, Nemčiji, UK in ZDA.
V UK danes le 150 novih, včeraj 1427, mrtvih danes 11, včeraj 87.
ZDA pol manj novih kot včeraj in 6x manj umrlih.
Porast le v Iranu.

Inkubacijska doba virusa je tudi do 14 dni.

Vir worldmeters.info
 
  • Všeč mi je
Reactions: Malecky

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Torej, čez koliko let lahko pričakujem, da bomo zaključili z akcijo "ostanidoma"? Ko bo statistika dnevno na novo okuženih padla pod katero cifro?
To da se dnevno javi v zdravstvenih domovih čez 1000 ljudi s simptomi korone, prehlada, gripe in drugih podobnih obolenj, pa je od teh dejansko le 40 pozitivnih za korona virus, se meni zdi hudo mala cifra. Glede na to, da bi naj bilo to obdobje, ko bi širjenje virusa naj bilo najbolj na udaru.
Ne mene spraševat. Jest se ne tresem od strahu.
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.590
497
83
Padec novih primerov in mrtvih v Italiji, Španiji, Nemčiji, UK in ZDA.
V UK danes le 150 novih, včeraj 1427, mrtvih danes 11, včeraj 87.
ZDA pol manj novih kot včeraj in 6x manj umrlih.
Porast le v Iranu.

Inkubacijska doba virusa je tudi do 14 dni.

Vir worldmeters.info
Dvomim da so to že končni rezultati. Nekatere države večkrat dnevno poročajo. Jutri preveri za prejšni dan.
 

dentex

Guru
20. sep 2007
2.676
581
113
Padec novih primerov in mrtvih v Italiji, Španiji, Nemčiji, UK in ZDA.
V UK danes le 150 novih, včeraj 1427, mrtvih danes 11, včeraj 87.
ZDA pol manj novih kot včeraj in 6x manj umrlih.
Porast le v Iranu.

Inkubacijska doba virusa je tudi do 14 dni.

Vir worldmeters.info
UK only Wales and Scotland
Inkubacija od 2 do 27 dni
USA bikov kakec
Italija upam da se ustavi
Iran zdravstvo kolabiralo
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
Kakšen padec če pa je v Italiji v zadnih 24 urah umrlo 683 ljudi,.
Padec novih primerov in mrtvih v Italiji, Španiji, Nemčiji, UK in ZDA.
V UK danes le 150 novih, včeraj 1427, mrtvih danes 11, včeraj 87.
ZDA pol manj novih kot včeraj in 6x manj umrlih.
Porast le v Iranu.

Inkubacijska doba virusa je tudi do 14 dni.

Vir worldmeters.info
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.322
113
:fredi:

stayhome.jpg